Platobný rozkaz

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Platobný rozkaz

Môže sa zaloba alebo platobný rozkaz stiahnuť ak veriteľ a dlžník sa dohodnú na splátkach aj keď uplinula lehota 15 dní po doručení platobného rozkazu

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Ak už uplynula lehota na podanie odporu voči platobnému rozkazu, tak tento nie je možné zrušiť. Platobný rozkaz je právoplatný. Veriteľ sa však môže s dlžníkom dohodnúť na splátkovom kalednári a nemusí dať návrh na vykonanie exekúcie. Taktúto dohodu odporúčam uzavrieť písomne.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výživné po rozvode

Dobrý deň. Prosím o radu. V novembri minulého roka padlo na súde rozhodnutie o tom, že mi má…

Overenie podpisu pri vysporiadaní pozemku

Dobrý deň, chceli by sme vysporiadať pozemok, ktorý má cca. 30 vlastníkov. Zaujímalo by nás či…

Exekúcia

Dobrý Deň. Moja matka zdedila po zosnulom bratovi exekúciu na svoj majetok za to že robil ručitela…

zapretie otcovstva

Dobrý deň, môj súčasný partner má s bývalou partnerkou dve maloleté deti, ktoré boli súdom zverené…

Klára, 9. 2. 2017, 2879x zobrazenie

Rozvod - ako sa delí majetok a rieši starostlivosť o deti?

Byt sme nadobudli počas manželstva, no z mojej strany som prispel 90% sumou. Aj v tomto prípade z…

Marek, 3. 5. 2017, 2907x zobrazenie

Zníženie trestu

Dobrý deň chcem sa opýtať, ak niekomu hrozí trest 12 rokov vazenia za organizovaný zločin (výroba a…

Dušan, 22. 5. 2017, 2401x zobrazenie

Zakúpený tovar z prezentačnej akcie som vrátila, peniaze nedostala

Dňa 5.11.2015 na prezentačnej akcii v Relax Epicentrum v Komárne sme si s manželom zakúpili…

Môžem sa zbaviť dedičstva?

V roku 2005 som zdedil starý dom v obci po dedovi v pomere 1:20,na dedičskom konaní som sa s…

Trakanska17\14

Dobry deň Pracovala som v roku 2007-2009 v spolcnosti C &K Group - finacna spolocnost kde sme…

Silvia, 7. 3. 2017, 2421x zobrazenie

Overenie podpisu pri vysporiadaní pozemku

Dobrý deň, chceli by sme vysporiadať pozemok, ktorý má cca. 30 vlastníkov. Zaujímalo by nás či…

Predaj auta - kupujúci neplní splátkový kalendár

Dobrý večer, chcem sa opýtať, čo mám robiť, keď som predala auto a s kupujucim som sa dohodla na…

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…