Platobný rozkaz

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Platobný rozkaz

Môže sa zaloba alebo platobný rozkaz stiahnuť ak veriteľ a dlžník sa dohodnú na splátkach aj keď uplinula lehota 15 dní po doručení platobného rozkazu

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Ak už uplynula lehota na podanie odporu voči platobnému rozkazu, tak tento nie je možné zrušiť. Platobný rozkaz je právoplatný. Veriteľ sa však môže s dlžníkom dohodnúť na splátkovom kalednári a nemusí dať návrh na vykonanie exekúcie. Taktúto dohodu odporúčam uzavrieť písomne.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu 5 rokov po smrti poručiteľa

Po smrti poručiteľa bola nehnuteľnosť prepísaná na 3 dedičov. Jeden z dedičov dom užíva, no zmluvu…

Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Syn si požičal cez nebankovku 20 000, -SK, teraz nebankovka cez exekútora vymáha vyše 9 000 eur…

Možem zrušiť trvalý pobyt expriateľovi ktorý má dlhy?

Dobrý deň, moj bývalý priateľ má u mňa stále trvalý pobyt, ale už u mňa nebýva, má veľa úverov, kt.…

dlh v zahranici

Dobrý deň, chcem sa spytat jednu otázku. pred pól rokom som odišel z irska kde som 3 roky pracoval,…

Výživné

Prosím vás ako sa dá napadnúť rozsudok, keď nieje možné sa odvolať?

Radovan, 24. 5. 2017, 2168x zobrazenie

pridelenie dieťaťa po rozvode otcovi

Moja krstná sa rozvádza,chcem sa spýťať aká je šanca že pridelia maloletú 13 ročnú sesternicu do…

Jana, 15. 8. 2017, 2623x zobrazenie

Domáhanie sa predkupného práva ako spolupodielnik ornej pôdy

Dobrý deň, V roku 2003 predal spolupodielník ornú pôdu PD bez toho aby ma oslovil ako…

Zrušenie darovacej zmluvy . možu ma prinútiť vrátiť dar?

Dobrý deň, môj strýko mi ako neteri daroval (darovacou zmluvou) u notárky, časť nehnuteľnosti…

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Ako zabezpečiť aby moj majetok dedili iba moje deti?

Dobrý deň, potrebovala by som sa Vás opýtať nasledovné: akým právnym krokom môžem ošetriť to , aby…

Aké práva na dom mám ak je na LV iba manželka?

Chcem sa opýtať, ako to je so spoluvlastníctvom na RD. Manželka zdedila starší rodinný dom, už…

zneuzitie osobnych údajov

Ako mám postupovat? Dnes som obdrzala list od Vseob. zd. poist.-rocné zúct...vraj som vykonávatelka…

Andrea, 22. 9. 2017, 2432x zobrazenie