Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý Deň. Moja matka zdedila po zosnulom bratovi exekúciu na svoj majetok za to že robil ručitela na úver kamarátovi.Ten úver nesplácal.Exekúcia prišla aj na jej 4 súrodencov ktorí nechcú ani počuť o tom že by niečo platily,moja matka je ochotná zaplatiť,ale len svoju časť.Tak sa pýtam či je možné aby si vyplatila len svoj diel a tak ukončila exekúciu.Za odpoveď Ďakujem

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v osvedčení o dedičstve (alebov  uznesení o dedičstve) by malo byť uvedené kto a v akom pomere preberá dedičstvo teda nie len aktíva ale pasíva dedičstva. Ak je dedičstvo rozdelené medzi všetkých dedičov tak všetci dedičia sú povinní zaplatiť za pasíva podľa podielu v akom dedičstvo zíksali. Takže aj Vaša mama zaplatí exekúciu v časti, ktorá pripadá na jej dedičský podiel vtedy by sa mala exekúcia voči nej zastaviť a pokračovať v exekúcii voči ostatným dedičom. Nemám však k dispozícii osvedčenie o dedičstve ani informácie o exekučnom konaní preto sa neviem bližšie k Vášmu prípadu vyjadriť. Odporúčam Vám obrátiť sa na advokáta.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovanie bytu

Pred 5. rokmi mi moja sestra darovala byt po našich zosnulých rodičoch. Teraz chce darovaciu…

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…

Na čo sa bude vzťahovať podmienka a bude zapísaná do registra trestov?

Dobrý deň.  Boli sme raz s kamarátom opití a rozbili sme nechtiac výklad, kde vznikla celková…

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2486x zobrazenie

Okrádanie RD

Dobrý deň, rada by som sa spýtala ako môžeme ako členovia a zamestnanci riešiť situáciu keď vieme…

Zuzana, 10. 4. 2017, 2424x zobrazenie

Ako zabezpečiť aby moj majetok dedili iba moje deti?

Dobrý deň, potrebovala by som sa Vás opýtať nasledovné: akým právnym krokom môžem ošetriť to , aby…

Akým sposobom získam byt do výlučného vlastníctva ak nebol vysporiadaný?

Zdravím... S bývalou manželkou vlastníme byt v bytovom dome v bezpodielovom vlastníctve. Pred 10…

Prevod bytu

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s veľkou prosbou,pred približne tromi rokmi mi sestra kúpila byt,na…

Možem za sestru podať návrh na zvýšenie výživného

Prajem pekný deň, mám 27 rokov a môj problém je taký, že kúpil som si dom aby sme mali celá rodina…

Aký sposob prepisu domu je najlepší pre ochranu pred exekúciou?

Som vydatá a manžel má nevyriešené exekúcie. Chceme prepísať dom z rodičov na mňa tak, aby…

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…