Trakanska17\14

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Trakanska17\14

Dobry deň Pracovala som v roku 2007-2009 v spolcnosti C &K Group - finacna spolocnost kde sme uzatvarali zivotne poistenia . Pred mesiacom som obdrzala list od Exekutorky že dlžim spolocnosti 3143,21 eur.Ked sme dostavali v praci vyplatu tam nam strhavali čistkutku tzv.strorno rezervu,ze ked sa zruši niektora zmluva tak z tej storno rezervy sa to uhradza Ale podla toho sa tak nestalo . Ja som momentalne na materskej dovolenke a vychovávam sama dcerku jednoducho nie som schopna to zaplatit .

Silvia, 7. 3. 2017, 2303x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Je potrebné sa aj v exekučnom konaní brániť. Máte právo podať voči upovedomeniu o začatí exekúcie námietky do 14 dní od obdržania upovedomenia. Ak uznávate záväzok môžete požiadať o splátkový kalendár, prípadne môžete požiadať o odklad exekúcie. Je potrebné pozrieť na základe akého exekučného titulu začala exekúcia, či tento exekučný titul je platný alebo nie. Odporúčam Vám ísť nahliadnuť do exekučného spisu  a vyžiadať si fotokópie zo spisu a následne vyhľadať advokáta, ktorý Vám dokumenty prezrie a odporučí Vám ďalší postup. Tiež môžete zvážiť osobný bankrot. Ak nemáte finančné prostriedky pomôcť Vám môže aj Centrum právnej pomoci, pobočky má v každom väčšom meste.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ak udelím niekomu súhlas na trvalý pobyt v mojej nehnuteľnosti, má dotčný k nehnuteľnosti nejaké práva?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či vyplývajú nejaké práva k mojej nehnuteľnosti, keď bývam so svojím…

Dedičstvo - ako sa zbaviť dlhov?

Dobrý deň. Mama zomrela pred 2 rokmi, vtedy som sa vzdal dedičstva v prospech otca. Mám ešte sestru…

Darovanie nehnuteľnosti vs. predaj nehnuteľnosti

Dobrý deň. Darovala som dcérke dom v juni 2016 Darov.zmluvou & 628 a nasl.Obč.z.Je na liste…

Platenie výživného plnoletej dcére

Dobrý večer. Moja dcéra má 20 rokov a posledný rok strednej školy (externe) býva s priateľom v…

Zrušenie darovacej zmluvy . možu ma prinútiť vrátiť dar?

Dobrý deň, môj strýko mi ako neteri daroval (darovacou zmluvou) u notárky, časť nehnuteľnosti…

Predvolanie ako svedok

išiel som z bratzom na bicykli pri garáž pre auto a pri aute stala polícia a povedali že majú troch…

J, 9. 2. 2017, 2497x zobrazenie

Nezhoda medzi dátumom podpisu výpovede manažérom firmy a dátumom výpovede od personálnej agentúry

Dobrý deň. Prosím o Vašu radu v takejto veci: Výpoveď som mala podpísanú od môjho manažéra vo…

Písomný výsluch je možný, alebo sa musím dostaviť na políciu osobne?

Som predvolaná vypovedať na polícii, ktorá zakategorizovala istý trestný čin patriaci do trestného…

Vymáhanie dlhu za grafické práce

Dobrý deň, pre jednu firmu som ako fyz. osoba pripravovoval grafické práce (logo, banery), prácu…

Juraj, 25. 5. 2017, 2112x zobrazenie

Dedenie

Dobrý deň. Zomrel mi strýko-otcov brat. Strýko bol bezdetný vdovec. Môj otec-jeho brat zomrel v…

vymáhanie vecí od bývalej partnerky

Je možné vymáhať od bývalej partnerky majetok, ktorý som zaplatil na zariadenie bytu, finančnú…

Alexander, 22. 5. 2017, 2302x zobrazenie

Exekúcia

Dobrý deň prajem potrebovala by som prosím poradiť. Môže mi exekútor zrážať z platu aj keď som o…