Rozvod - ako sa delí majetok a rieši starostlivosť o deti?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Rozvod - ako sa delí majetok a rieši starostlivosť o deti?

Byt sme nadobudli počas manželstva, no z mojej strany som prispel 90% sumou. Aj v tomto prípade z právneho hľadiska sa delí majetok 50 na 50? Komu zverí súd 15r. dcéru, ktorá sama súhlasí so striedavou starostlivosťou, ja tiež, ale manželka ju chce do osobnej starostlivosti? Rieši súd starostlivosť o 19r. študenta, poprípade kto žiada o výživné na neho? Ako sa preukazuje príjem rodiča a započítava sa okrem môjho prav. mes. príjmu zo zam. aj brigáda? Čo ak v čase súdu túto už nebudem vykonávať?

Marek, 3. 5. 2017, 2740x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Ak ste nadbudli nehnuteľnosť počas manželstva, táto nehnuteľnosť patrí do BSM. Pokiaľ ste ju nadobudli za prostriedky, ktoré patria do BSM, nadobudli ste ich zo spoločných prostriedkov. Ak ste však nehnuteľnosť zaplatili z Vašich výlučných finančných prostriedkov, ktoré ste mali ešte pred uzavretím manželstva tak tieto prostriedky nepatria do BSM a ich výška by mala byť zohľadnená pri vyporiadaní. O striedavej starostlivosti bude rozhodovať súd na základe návrhu jedného z rodičov, vyjadrovať sa k nej bude znalec, kolízny opatrovník a možno aj samotné dieťa. Súd nerieši vyživovaciu povinnosť plnoletého dieťaťa v konaní o rozvod, ale toto dieťa musí dať samostatný návrh. Pri učovaní výšky výživného súd prihlada na majetkové pomery otca, ako aj na jeho možnosti a schopnosti, taktiež na potreba maloletého dieťaťa. Súd posuduje každý príjem, preukazuje sa príjem za predchádzajúci kalednárny rok, ale súd prihliada aj na aktuálnu situáciu.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Rozvod - musím sa zúčastniť rozvodu osobne?

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou. Manžel podal návrh na rozvod manželstva - žije dlhodobo v…

Overenie podpisu pri vysporiadaní pozemku

Dobrý deň, chceli by sme vysporiadať pozemok, ktorý má cca. 30 vlastníkov. Zaujímalo by nás či…

Akým sposobom získam byt do výlučného vlastníctva ak nebol vysporiadaný?

Zdravím... S bývalou manželkou vlastníme byt v bytovom dome v bezpodielovom vlastníctve. Pred 10…

Ako postupovať pri vymáhaní dlhu zdravotnou poisťovňou o ktorom som presvedčení že bol splatený ?

Dobrý deň posledný rok ma sociálna poisťovňa terorizuje cez spoločnosti ktoré by odomňa mali…

Filip, 9. 2. 2017, 2068x zobrazenie

exekucia na vyzivne

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mám šancu uspieť u exekútora v prípade že mi ex dlží 40 eur…

Lenka, 5. 3. 2017, 2407x zobrazenie

Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom…

Lenka, 26. 5. 2017, 2199x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

starostlivost o deti, ockovanie

Dobry den, rad by som Vas poprosil o radu. Manzelka pocas tehotenstva odmietala vsetky vysetrenia…

Michal, 22. 5. 2017, 2052x zobrazenie

vlastnictvo bytu

Dobrý deň, v lete sa so snúbencom berieme a momentálne riešime bytovú otázku. Našli sme byt, ktorý…

Laura, 24. 5. 2017, 1860x zobrazenie

INFO

DOBRY DEN PRAJEM.OPISEM SITUACIU.S MANZELKOU SI UZ DLHSI CAS NEROZUMIEME.TAK SME SA ROZHODLI,ZE…

MARIAN, 7. 3. 2017, 2443x zobrazenie

Rozdelenie bsm a dlhou bez rozvodu po dohode manzelov

Dobry den dali by sa rozdelit dlhy a bsm bez rozvodu po dohode manzelov.napr byt a hypoteka na…

Mária, 15. 6. 2017, 2255x zobrazenie

Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Dobrý deň chcem sa opýtať - môže cudzinecká polícia zamietnuť trvalý pobyt manželovi Alvánskeho…

Nikola, 14. 12. 2017, 2513x zobrazenie

určenie vyživneho

ziadost o rozvod bola podana 30.1.2017, nedohodli sme sa na vyživnom,muž je nezamestany dlhodobo.…

Linda, 22. 9. 2017, 2376x zobrazenie