Bsm

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by bol rozvod? ˇakujem

Lubos, 12. 6. 2017, 2676x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Zrušiť BSM počas manželstva môže len súd aj to len zo zákonných dôvodov. Stáva sa to v prípadoch, keď jeden z manželov podniká, pričom ale nedôjde k rozvodu mnaželstva. V prípade, ak však uvažujete o rozvode manželstva k zrušeniu BSM dochádza až právoplatnosťou rozhodnutia o rozvode manželstva. Pred rozvodom manželstva môžete uzavrieť dohodu o vyporiadaní BSM, ale s podmienkou, že bude účinná až po právoplatnosti rozvodu manželstva. Prípadne uzavriete zmluvu o budúcej zmluve. Pričom riadna dohoda bude spísaná a podpísaná až po právoplatnosti rozvodu manželstva.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Náhrada škody za vzniknutý nedostatok spojený s užívaním prenajímaného bytu

Dobrý deň, naskytol sa nám problém spojený s užívaním prenajímaného bytu. Po nasťahovaní nám po…

Výzva k súdu za nesplácanie finančnej pohľadávky

Dobrý deň. Mam otázku... Žijem a pracujem v Anglicku, na Slovensko mi nedávno prišla súdna obsielka…

Vysporiadanie

Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela poprosiť o právnu radu. Mám dvoch bratou ktorí žijú s…

Prenájom nehnuteľnosti rodine s dieťatom

Prenajímame 2-i byt mladej dvojici. Teraz čakajú dieťa. Sme s nimi spokojní, ale ako sa právne…

Daniela, 9. 3. 2017, 10744x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2687x zobrazenie

Platobný rozkaz

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne vypracovania platobného rozkazu. - akému okresnému…

Lucia, 20. 7. 2017, 1708x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

zapretie otcovstva

Dobrý deň, môj súčasný partner má s bývalou partnerkou dve maloleté deti, ktoré boli súdom zverené…

Klára, 9. 2. 2017, 2878x zobrazenie

Rozvod manželstva uzavretého v ČR

Dobrý deň, chcem sa rozviesť s manželkou pre jej neveru. Ona je ale Češka a i svadbu sme mali na…

Ján, 27. 2. 2017, 2642x zobrazenie

starostlivost o deti, ockovanie

Dobry den, rad by som Vas poprosil o radu. Manzelka pocas tehotenstva odmietala vsetky vysetrenia…

Michal, 22. 5. 2017, 2147x zobrazenie

Ako mám ukončiť vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň prajem.V auguste mi končí vyživovacia povinnosť na dcéru, ktorá už skončila strednú školu…

Radoslav, 19. 6. 2017, 2406x zobrazenie

Zrušenie trvalého pobytu exmanžela

Moja známa obýva byt, ktorý bol po rozvode s exmanželom prevedený darovacou zmluvou na ich dve…

Dušan, 20. 2. 2017, 3438x zobrazenie

Zrušenie náhradného výživného

Dobrý večer. Úrad mi vyplácal náhradné výživné.Vydala som sa a s manželom máme vraj dostačujúci…

Veronika, 30. 1. 2017, 2748x zobrazenie