Platobný rozkaz

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Platobný rozkaz

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne vypracovania platobného rozkazu. - akému okresnému súdu mám daný platobný rozkaz adresovať (môžem podľa svojho trvalého bydliska)

Lucia, 20. 7. 2017, 1641x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Žalobu na zaplatenie je potrebné adresovať na súd, ktorý je príslušný podľa miesta trvalého bydiska, prípadne sídla žalovaného.

V zmysle § 13 Z.č. 160/2015 Civilného sporového poriadku ,, Na konanie v prvej inštancii je miestne príslušný všeobecný súd žalovaného, ak nie je ustanovené inak."

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Može sa nehnuteľnosť v spoluvlastníctve troch súrodencov predať bez súhlasu jedného súrodenca?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak je jeden z troch súrodencov spolumajiteľom nehnuteľnosti, či…

Exekúcia na LV

Dobrý deň. Môj otec má podlžnosti, k ničomu sa však nechce priznať, akékoľvek diskusie po dobrom aj…

postup pri insolvenci

Dobrý deň, chcel by som sa informovať ako postupovať ďalej v mojej situácií. Moje bez účelové…

Marek, 27. 1. 2017, 2633x zobrazenie

Nahromadili sa mi dlhy, ako sa ich zbavím?

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom mojich dlhov. Nahromadili sa mi dlhy od roku 2010 za…

Martin, 19. 4. 2017, 2436x zobrazenie

Platobný rozkaz

Môže sa zaloba alebo platobný rozkaz stiahnuť ak veriteľ a dlžník sa dohodnú na splátkach aj keď…

vyzivné na partnerove deti

dobry den, rátam sa ako spoluposudzovaná osoba pri vypocitavani vyzivneho na partnerove deti ak nie…

Emily, 18. 10. 2017, 2290x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Vymáhání pohledávek

Ako vymôcť požičané peniaze ak dlžníci na seba vyhlásili osobný bankrot?

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mám možnosť vymôcť plnú sumu. Požičala som peniaze. V zmluve…

Maria, 21. 4. 2017, 2621x zobrazenie

Poštová banka - požička

Dobry deň.pred pár rokmi sme si s mužom vzali požičku 1600 eur.platime po 50 eur a dnes nam bolo…

Andrea, 10. 2. 2017, 2736x zobrazenie

Platobný rozkaz

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne vypracovania platobného rozkazu. - akému okresnému…

Lucia, 20. 7. 2017, 1641x zobrazenie

Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Dobrý večer. Dnes ku mne prišiel exekútor s pohľadávkou z pred 5 rokou. Lenže počas celého obdobia…

Katarína, 27. 1. 2017, 2731x zobrazenie

Provident požička

dobry den so spolocnosti provident som mal pozicku z nej mi bol odpisany zostatok takze bola…

Gabriela, 7. 2. 2017, 2585x zobrazenie

Požičanie a vrátenie peňazí

Pred rokom som požičal kamarátovej frajerke 500€ s tým, že sme boli dohodnutí, že mi to do roka…

Marián, 14. 4. 2018, 2263x zobrazenie