Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Dobrý večer. Dnes ku mne prišiel exekútor s pohľadávkou z pred 5 rokou. Lenže počas celého obdobia ma absolútne neinformovali a ani nekontaktovali. Dokonca mi ani neprišiel list o začatí exekúcie. Ich odôvodnenie bolo že ho poslali už pred tými 5 rokmi. Chcem sa teda opýtať či mali právo na takýto postup

Katarína, 27. 1. 2017, 2964x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Každé exekučné konanie začína na návrh, ktorý podá oprávnený. Na základe tohto návrhu exekútor vydá upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré musí doručiť povinnému. Ide o doručovanie do vlastných rúk a preto je vylúčené, aby ste takéto upovedomenie neprevzali. Voči takémuto upovedomeniu máte totiž právo podať námietky a do 14 dní od jeho prevzatia. Exekučné konanie potom môže pokračovať aj niekoľko rokov vlastne až dovtedy, kým sa exekútorovi nepodarí pohľadávku vymôcť. Ak ste si nie istý, či ste upovedomenie o začatí exekúcie prevzali alebo nie odporúčam Vám ísť nahliadnuť do exekučného spisu, máte na to nárok a bezplatne. V spise by mali byť všetky listiny, ktoré sa Vás týkajú. Ak nemáte skúsenosti spravte si kópie zo spisu a navštívte advokáta, ktorý Vám to celé vysvetlí.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu - ako vymôcť dlžnú sumu?

Dobry den. Prosim o radu vo veci dlhu. Sme lekaren ktora dodava lieky do domova dochodcov. Vzdy…

Nesúhlas so zápisnicou - ako možem namietať obsah zápisnice?

Na pojednávaní sudca diktoval do diktafonu čo som hovorila pri vypočúvaní a v zápisnici bolo…

Ako vyňat družku z listu vlastníctva?

Drobrý deň, Pred osmymi rokmi som kúpil rod.dom na úver.Bývalá družka neplatila žiadné účty,ani…

prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša…

Miroslav, 19. 4. 2017, 2617x zobrazenie

ako postupovať pri zle zapísanom pozemku v katastri nehnuteľností?

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako postupovať pri zle zapísanom pozemku v katastri nehnuteľností…

Petra, 21. 4. 2017, 2816x zobrazenie

Výpoveď v práci ktorú nechce zamestnávateľ akceptovať?

Dobrý deň, dcéra dala v práci výpoved v práci ku 1.7..2016., ale firma jej nechce výpoved…

Lucia, 20. 6. 2017, 2584x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Vymáhání pohledávek

Osobny bankrot

Chem vyhlasit osobny bankrot .Bol som v CPP v SK vraj nemozem lebo som len vo vymahani .Memozem sa…

Michal, 19. 9. 2017, 2229x zobrazenie

Zmluva o pôžičke

Dobrý deň, ja a môj priateľ sme mojej mame požičali peniaze o čom sme si aj spísali zmluvu.…

Tatiana, 18. 5. 2018, 2227x zobrazenie

Zmluva o pôžičke

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať v auguste som si zobrala úver na svoje pre priateľa terajšieho…

Tatiana, 28. 4. 2017, 2613x zobrazenie

Exekúcia od nebankovky

Dobrý deň ja by som sa chcel len opýtať či mi nebanková spoločnosť môže dať exekúciu len na určitú…

Zaplatenie nakladov pravneho zastúpenia

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať.či ma može žiadať právny zástupca firmy, ktorá odo mňa žiada…

Branislav, 2. 2. 2017, 2500x zobrazenie

Platobný rozkaz

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadne vypracovania platobného rozkazu. - akému okresnému…

Lucia, 20. 7. 2017, 1785x zobrazenie