Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Musí ma exekútor upovedomiť o začatí exekúcie?

Dobrý večer. Dnes ku mne prišiel exekútor s pohľadávkou z pred 5 rokou. Lenže počas celého obdobia ma absolútne neinformovali a ani nekontaktovali. Dokonca mi ani neprišiel list o začatí exekúcie. Ich odôvodnenie bolo že ho poslali už pred tými 5 rokmi. Chcem sa teda opýtať či mali právo na takýto postup

Katarína, 27. 1. 2017, 2723x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Každé exekučné konanie začína na návrh, ktorý podá oprávnený. Na základe tohto návrhu exekútor vydá upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré musí doručiť povinnému. Ide o doručovanie do vlastných rúk a preto je vylúčené, aby ste takéto upovedomenie neprevzali. Voči takémuto upovedomeniu máte totiž právo podať námietky a do 14 dní od jeho prevzatia. Exekučné konanie potom môže pokračovať aj niekoľko rokov vlastne až dovtedy, kým sa exekútorovi nepodarí pohľadávku vymôcť. Ak ste si nie istý, či ste upovedomenie o začatí exekúcie prevzali alebo nie odporúčam Vám ísť nahliadnuť do exekučného spisu, máte na to nárok a bezplatne. V spise by mali byť všetky listiny, ktoré sa Vás týkajú. Ak nemáte skúsenosti spravte si kópie zo spisu a navštívte advokáta, ktorý Vám to celé vysvetlí.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Kúpa kradnutého mobilného telefónu na Bazoš.sk

Dobrý deň, pred 3 mesiacmi som kúpil pomocou servera bazoš mobilný telefón. Dnes mi volali z…

Výzva k súdu za nesplácanie finančnej pohľadávky

Dobrý deň. Mam otázku... Žijem a pracujem v Anglicku, na Slovensko mi nedávno prišla súdna obsielka…

Odstúpenie od zmluvy uzatvorenej na diaľku

Dobrý deň,chcel by som poprosiť o radu. Zakúpil som si mob. tel. z e-shopu v hodnote 300 €. Pred…

objasňovanie veci MsP

Dnes 7.2.2017 mi bol poštárkou doručený doporučený list z Mestskej polície v Kremnici. Dňa 2.2.2016…

Jozef, 9. 2. 2017, 2675x zobrazenie

Ako riešiť exekúcie keď som bez TPP

Dobrý deň, ako mám postupovať - mam exekúcie a som momentálne bez tpp.

Bohumila, 19. 4. 2017, 2328x zobrazenie

prepis auta

dobrý večer.potrbujem poradit.predal som auto a nový majiteľ nechce prísť na odhlásenie vozidla a…

Filip, 5. 6. 2017, 3280x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Vymáhání pohledávek

Platobný rozkaz

Prišiel mi platobný rozkaz ja som na neho nereagoval a nepodal som odvolanie na to sa súd…

rucitel

Dobrý deň.Som ručiteĺ pôžicky aj s ex priatelom jemu kamaratovy.Po par mesiacoch od pôžičky mi…

Zuzana, 27. 1. 2017, 2497x zobrazenie

Osobny bankrot

Chem vyhlasit osobny bankrot .Bol som v CPP v SK vraj nemozem lebo som len vo vymahani .Memozem sa…

Michal, 19. 9. 2017, 1992x zobrazenie

Preplatenie súdnych poplatok a právnika

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či pri vyhraní súdneho sporu mám nárok v plnom rozsahu aj na…

Lucia, 7. 7. 2017, 2706x zobrazenie

Požičanie a vrátenie peňazí

Pred rokom som požičal kamarátovej frajerke 500€ s tým, že sme boli dohodnutí, že mi to do roka…

Marián, 14. 4. 2018, 2257x zobrazenie

Ako postupovať pri vymáhaní pohľadávky?

Prosím o radu.V roku 2014 som bývalému priateľovi požičala postupne 200€. O všetkom mám…

Lucia, 28. 4. 2017, 2348x zobrazenie