Výpoveď v práci ktorú nechce zamestnávateľ akceptovať?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výpoveď v práci ktorú nechce zamestnávateľ akceptovať?

Dobrý deň, dcéra dala v práci výpoved v práci ku 1.7..2016., ale firma jej nechce výpoved akceptovať lebo vraj nema kto robiť. Našla si lepšie platenú prácu, je samoživitelka a hladame pomoc ako to doriešiť.Viete nám prosím poradiť ako postupovať? Vypíšem dcerine údaje nech vie ako postupovať.

Lucia, 20. 6. 2017, 2472x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Výpoveď je jednostranný prejav vôle a zamestnávateľ s ním nemusí súhlasiť, ale musí ho akceptovať. Ak bola podaná písomná výpoveď zo strany zamestnanca a bola riadne doručená zamestnávateľovi, tak táto výpoveď je platná bez ohľadu na to, či s ňou zamestnávateľ súhlasí, alebo nie. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci v ktorom bola výpoveď zamestnávateľovi doručená. Pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výzva k súdu za nesplácanie finančnej pohľadávky

Dobrý deň. Mam otázku... Žijem a pracujem v Anglicku, na Slovensko mi nedávno prišla súdna obsielka…

Kúpa nehnuteľnosti mimo realitnú kanceláriu a nárok na províziu RK

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne situácie, ktorá vznikla. Kúpili sme si s priateľom…

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…

Zapretie otcovstva - nemanželský syn

Dobrý deň, počas trvania manželstva sa mi narodil nemanželský syn. S manželom sme v rozvodovom…

Klaudia, 20. 2. 2017, 2603x zobrazenie

Kúpa domu z HU

Dobrý deň. Kupujeme dom. V deň podpisu kúpnej zmluvy sme zaplatili časť kúpnej ceny, podali návrh…

Katarina, 9. 5. 2017, 2539x zobrazenie

Rezervační záloha na dum

Dobrý den, chtěli jsme s přítelkyní koupit nemovitost přes realitní kancelář, kontaktovali jsme je…

David, 24. 5. 2017, 2279x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Je potrebná predmanželská zmluva?

Dobrý deň, chcela by som sa informovať o potrebe uzatvorenia predmanželskej zmluvy. Vlastním byt,…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

RD a BSM - kúpili sme ako manželia RD bol napísaný na manželku. Komu bude patriť po rozvode?

Počas manželstva sme kúpili RD, ktorý bol napísaný v celosti na manželku. Pri rozvode bude…

Zapísať partnera ako spoluvlastníka bytu ktorý som si sama kúpila na úver?

Dobrý večer. Pred dvoma rokmi som si vzala úver a kúpila som si byt. Teraz sa idem vydávať a…

Predaj alebo darovanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, veľmi Vás prosím o radu. Moji rodičia vlastnia byt a chcú ho prepísať na mňa a moju…

Predvolanie na súd mojho syna (odporca) proti otcovy kde žiadal o zníženie vyživného

Chcem sa opýtať - moj syn je plnoletý, dostal návrh o zníženie výživného od otca, nesúhlasil tak…