Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r. rozvedený. S býv. manželkou sme užívali 3-izb. byt ako spoločné vlastníctvo,ktore po rozvode nie je maj. - práv. usporiadané. Manželka sa hned po rozvode odstahovala a ja bývam v byte sám. Náklady za byt znášam sám.Chcem sa opýtať že či by aj býv. manželka nemala platit alikvotnú čast za svoj podiel /nájomné,fond opráv, daň atd /.Za odpoveď pekne ďakujem. 

Anonym, 22. 11. 2016, 1422x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, vzhľadom na to, že ste si do 3 rokov od rozvodu manželstva nevyporiadali bezpodielové spoluvlastníctvo manželov stali ste sa podielovými spoluvlastníkmi bytu a to každý v 1/2 spoluvlastníckeho podielu. Vzhľadom na to, že ste podieloví spoluvlastníci máte nielen rovnaké práva ale aj povinnosti, preto aj druhý podielový spoluvlastník je povinný prispievať na náklady spojené s nehnuteľnosťou, ktorú vlastní.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Určenie výživného

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadne prípadu mojej priateľky, ktorá má takýto problém: Mala…

Anonym, 18. 7. 2016, 1814x zobrazenie

Má nárok na dedičstvo po mojich rodičoch aj manželka?

Dobrý deň ,potreboval by som sa poradiť v jednej veci ohľadom dedičstva.Po smrti rodičov sme so…

Anonym, 4. 10. 2016, 2036x zobrazenie

Nesúhlasu s dohodou o skončení pracovného pomeru

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom nesúhlasu s dohodou o skončení pracovného pomeru. …

Anonym, 19. 10. 2016, 1603x zobrazenie

Výživné, exkeúcia, starostlivosť o deti

Kedže som napadla trestný rozkaz, prišiel mi termín pojednávania vo veci výživného. Po rozvode a…

Anonym, 16. 11. 2016, 1417x zobrazenie

Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex…

Adriana, 30. 1. 2017, 1372x zobrazenie

Výživné na plnoletú osobu

Dobrý deň, môže plnoletá osoba, študujúca na VŠ, požiadať biologického otca o platenie výživného…

Katarína, 23. 5. 2017, 1232x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Dedičstvo a darovanie bytu synovi

Dobrý deň. Mám problém so synom kvôli dedičstvu. Na syna som darovala svoju časť bytu po mojich…

Anonym, 10. 4. 2015, 3928x zobrazenie

Zmluva S16978465

Zobral som si úver od spoločnosti Finzo, 200 Eur, ktorý som ani nepotreboval .neskôr som bol v…

Anonym, 29. 9. 2016, 1541x zobrazenie

Sexuálne obťažovanie online?

Porušuje FO zákon, ak vypisuje nevyžiadané online správy, či emaily sexuálneho podtónu (rozličné…

Známa, 16. 5. 2017, 1212x zobrazenie

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 1330x zobrazenie

Dostala som okamžitú výpoveď bez predchádzajúceho varovania, je taká výpoveď platná?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, na živnost som vykonávala opatrovateľské služby pre denné centrum. V…

Anonym, 8. 8. 2016, 1562x zobrazenie

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Anonym, 11. 8. 2016, 2138x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť