Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Asi pred pol rokom som požičal známemu 2000e samozrejme ze odvtedy so mnou uz takmer nekomunikuje. Pri požičiavaní som bol ja, on a môj kamarát ktorého som naschval zavolal ako svedka. Skutok sa stal v Českej republike. Má význam za týchto okolnosti podať na dotyčného trestné oznámenie? Ako by som mal postupovať? Mám aj internetovú komunikáciu, kde sa v podstate priznáva že moje peniaze nemá a opakovane píše ako mi ich neskor vráti...Pričom dohodnutá doba uplynula. Vopred vďaka

Karol, 19. 4. 2017, 2376x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Trestné oznámenie môžete podať vždy a v rámci trestného konania sa ukáže, či sa skutok stal a či je trestným činom. V tomto prípade by mohlo ísť o podvod. Okrem toho máte svedka, ktorý vie Vaše tvrdenie potvrdiť a aj internetovú komunikáciu. Zmluva o pôžičke nemusí byť písomná. Musíte však vedieť preukázať, najmä v civilnom konaní, že ste peniaze reálne odovzdali a že Vám tieto peniaze bol dotyčný povinný vrátiť a do akej doby mal túto povinnosť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Predaj zdedeného bytu

Dobrý deň, mám otázku týkajucu sa predaja bytu. S bratom sme zdedili byt a chceme ho predať,…

Zničený dokument ako dokaz?

Dobrý deň, Mám otázku ohľadom zničenie dôkazu, pri rozchode priateľom mi spálil v krbe zmluvy,…

Saška, 3. 2. 2017, 2301x zobrazenie

Kupa pozemku

Dobrý večer.Mám záujem kúpiť vedľajší pozemok o ktorom som zistil že nieje vysporiadaný,nakoľko…

Martin, 15. 6. 2017, 2206x zobrazenie

Exekúcia od nebankovky

Dobrý deň ja by som sa chcel len opýtať či mi nebanková spoločnosť môže dať exekúciu len na určitú…

Bojim sa ist pozrem maminku,ale chcem ju vidiet,čo mam robit.

Dobry den,mam problem so švagrom byva s mojou maminkou,ked ju pridem pozret tak ma uraža,dava mi…

Iveta, 17. 7. 2017, 2204x zobrazenie

Odsúdenie a povinnosť platiť výživné

Odsúdili ma na 12 mesiacov za neplatenie výživného. Šéf mi chce dlžnú sumu vyplatiť. Mám sa odvolať…

Stanislav, 22. 11. 2017, 2460x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Trestní právo

upovedomenie o podaní obžaloby

Dobrý večer.Ďakujem za odpoveď len by som sa chcel ešte opýtať čo je to prípravne konanie ja som…

Oto, 31. 1. 2017, 4162x zobrazenie

Podmienečné prepustenie

Dobrý deň, moj priatel dostal nepodmienečný trest odnatia slobody za nebezpečné vyhrážanie vo…

Kristína, 25. 7. 2017, 2188x zobrazenie

Okrádanie RD

Dobrý deň, rada by som sa spýtala ako môžeme ako členovia a zamestnanci riešiť situáciu keď vieme…

Zuzana, 10. 4. 2017, 2425x zobrazenie

Zníženie trestu

Dobrý deň chcem sa opýtať, ak niekomu hrozí trest 12 rokov vazenia za organizovaný zločin (výroba a…

Dušan, 22. 5. 2017, 2280x zobrazenie

Neplatenie vyzivneho

Dobrý deň mám jednu otázku chcem s opitam priateľ má dve maloleté deti na ktoré je povinný platiť…

Kristína, 27. 1. 2017, 2556x zobrazenie

Predvolanie ako svedok

išiel som z bratzom na bicykli pri garáž pre auto a pri aute stala polícia a povedali že majú troch…

J, 9. 2. 2017, 2496x zobrazenie