Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Asi pred pol rokom som požičal známemu 2000e samozrejme ze odvtedy so mnou uz takmer nekomunikuje. Pri požičiavaní som bol ja, on a môj kamarát ktorého som naschval zavolal ako svedka. Skutok sa stal v Českej republike. Má význam za týchto okolnosti podať na dotyčného trestné oznámenie? Ako by som mal postupovať? Mám aj internetovú komunikáciu, kde sa v podstate priznáva že moje peniaze nemá a opakovane píše ako mi ich neskor vráti...Pričom dohodnutá doba uplynula. Vopred vďaka

Karol, 19. 4. 2017, 2488x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Trestné oznámenie môžete podať vždy a v rámci trestného konania sa ukáže, či sa skutok stal a či je trestným činom. V tomto prípade by mohlo ísť o podvod. Okrem toho máte svedka, ktorý vie Vaše tvrdenie potvrdiť a aj internetovú komunikáciu. Zmluva o pôžičke nemusí byť písomná. Musíte však vedieť preukázať, najmä v civilnom konaní, že ste peniaze reálne odovzdali a že Vám tieto peniaze bol dotyčný povinný vrátiť a do akej doby mal túto povinnosť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Bazén objednaný ale nedodaný

Dobrý deň,  Chcela by som sa opýtať, že cez portál Bazos.sk som si chcela kúpiť bazén. Žene od…

Zlé osobné údaje na výpovedi majú dopad na platnosť výpovede?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám platnú výpoveď ? Podpísala som výpoveď zo zamestnania,…

BSM a odmena pravnika

Dobrý deň.  Rada by som Vás požiadala o radu. Rozvádzam sa a podala som žalobu na súd o…

uver neplatenie exekutor

Dobrý den . mám nepodareného brata ktorý zobral úver 12 000 od banky, platil chviľu a prestal, 3…

zalozne pravo banky a exekucia

Dobrý deň poprosím o radu ak na nehnuteľnosť má záložné právo banka hypotekárny úver môže exekútor…

Adriana, 27. 1. 2017, 2826x zobrazenie

Ako mám ukončiť vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň prajem.V auguste mi končí vyživovacia povinnosť na dcéru, ktorá už skončila strednú školu…

Radoslav, 19. 6. 2017, 2406x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Trestní právo

Sťažnosť proti uzneseniu

Dobrý deň brat mal po 2/2 pp na podnet riaditeľa väznice 29.4 sud. Okres ho pustil no prokurátorka…

Miroslava, 15. 6. 2019, 1776x zobrazenie

Zníženie trestu

Dobrý deň chcem sa opýtať, ak niekomu hrozí trest 12 rokov vazenia za organizovaný zločin (výroba a…

Dušan, 22. 5. 2017, 2399x zobrazenie

upovedomenie o podaní obžaloby

Dobrý večer.Ďakujem za odpoveď len by som sa chcel ešte opýtať čo je to prípravne konanie ja som…

Oto, 31. 1. 2017, 4345x zobrazenie

Trestne stihanie

Dobry den.Manzela zobrali do vazby za nebezpecne vyhrazanie.V spise u vysetrovatela je uvedene aj…

Eva, 20. 10. 2018, 1897x zobrazenie

Trestné právo

 2. januára som bol zastavený policajnou hliadkou a bol som obmedzený na osobnej slobode. Po 2…

Stornovanie pokladne a kamera ako dôkazový materiál

Dobry deň, chcem sa opýtať, či je trestný čin stornovanie pokladne v zamestnaní? Je kamera dôkazový…

Viky, 9. 10. 2017, 2400x zobrazenie