upovedomenie o podaní obžaloby

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
upovedomenie o podaní obžaloby

Dobrý večer.Ďakujem za odpoveď len by som sa chcel ešte opýtať čo je to prípravne konanie ja som zatiaľ bol vypočúvaný aj so svedkami iba na polícii a po zdokumentovaní a po výpovediach svedkov nehody na zaver s vyjadrením dopravného šetrenia bola na mňa podaná obžaloba .Takže keď výsluch mňa a svedkov nehody je prípravne konanie tak tam mi to nikto neozrejmil že môžem žiadať prokurátora o dohodu o vine a treste.Ďakujem

Oto, 31. 1. 2017, 4154x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pred podaním obžaloby Vám muselo byť najprv vznesené obvinenie, voči ktorému ste mali možnosť podať sťažnosť. Potom ste mali byť vypočúvaný ako obvinený z konkrétneho trestného činu a tam sa Vás mal vyšetrovateľ opýtať, dokonca je to povinnosť zaznamenať v zápisnici o výsluchu obvineného, či súhlasíte s dohodou o vine a treste a Vy ste sa mali právo k tomu vyjadriť. Kontaktujte prokurátora, ktorý podal obžalobu, ak je konanie už na súde tak súd a navrhnite konanie o dohode o vine a treste.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Doplatok výživného

Prosím Vás,ex manžel mi má doplatit na deti výživné čo neplatil pol roka. Je zivnosntik,ale…

rozvod

Dobrý deň rada by som vedela ako postupovať pri rozvode áno viem napísať na súd poslať 3 kopie toto…

Michaela, 27. 1. 2017, 2526x zobrazenie

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem…

Kristína, 2. 2. 2017, 2322x zobrazenie

Otcove dlhy

Dobrý deň, som študent vysokej školy(3. rok), rodičia sú rozvedení od mojich troch rokov. Môj otec…

Lukáš, 21. 4. 2017, 2375x zobrazenie

rucenie bytom - exekucia

Dobry den, ako mam prosim vas postupovat v pripade, ze som rucil znamemu bytom, on nesplacal a ja…

Juro, 18. 5. 2017, 2058x zobrazenie

Darovanie nevysporiadaného majetku

Dobrý deň, ako postupovať v prípade, kedy po rozvode nedošlo k majetkovému vysporiadaniu manželov …

Eva, 23. 6. 2017, 2322x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Trestní právo

Zastavenie trestného stíhania

čo to v praxi znamená? Ak sa zastaví trestné stíhanie vyšetrovatelom môže sa obnoviť po nejakom…

Trestné právo

 2. januára som bol zastavený policajnou hliadkou a bol som obmedzený na osobnej slobode. Po 2…

Trestný čin

Dobry den chcem vas poprosit o radu chcem sa vas opytat ci je mozne za dva zlociny pragraf 221odsek…

Viera, 7. 2. 2017, 2482x zobrazenie

Zníženie trestu

Dobrý deň chcem sa opýtať, ak niekomu hrozí trest 12 rokov vazenia za organizovaný zločin (výroba a…

Dušan, 22. 5. 2017, 2280x zobrazenie

upovedomenie o podaní obžaloby

Dobrý večer.Ďakujem za odpoveď len by som sa chcel ešte opýtať čo je to prípravne konanie ja som…

Oto, 31. 1. 2017, 4154x zobrazenie

Okrádanie RD

Dobrý deň, rada by som sa spýtala ako môžeme ako členovia a zamestnanci riešiť situáciu keď vieme…

Zuzana, 10. 4. 2017, 2424x zobrazenie