Dedičstvo

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Dedičstvo

Dobrý deň, Zdedila som po matke dom s tým,že ostatní dediči sa vzdali dedičstva až na jedného, ktorému mám vyplatiť podiel vlastníctva do roku 2018 v mesačných platbách 100€, ale neni to súdom stanovené. Z dôvodu nedostatkov finančných prostriedkov jej to posielam každý druhý mesiac. Tak sa chcem spýtať či môže na mňa poslať exekútora? Ďakujem.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, Povinnosť výplaty dedičského podielu by mala byť uvedená v  osvedčení o dedičstve. Toto rozhodnutie je rovnako spôsobilým exekučným titulom ako rozhodnutie súdu. Ak je táto povinnosť v osvedčení o dedičstve uvedená tak si musíte svoju povinnosť plniť tak ako Vám to ukladá toto rozhodnutie. V opačnom prípade sa druhý dedič môže obrátiť na súdneho exekútora, ale vzhľadom na plnenie v splátkach môže od Vás vymáhať len neuhradený dlh, nie ten, ktorý budete musieť ešte len zaplatiť. Pokiaľ táto povinnosť bola uložená len na základe ústnej dohody a druhý dedič to akceptuje nie je dôvod a ani exekučný titul na to, aby začala voči Vám exekúcia.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Vymáhanie nakladov za byt z polovice od bývalej manželky.

Zelám pekný den. Mám 67 r. a som 8 r. rozvedený. S býv. manželkou sme užívali 3 - izb. byt ako…

zapretie otcovstva

Dobrý deň, môj súčasný partner má s bývalou partnerkou dve maloleté deti, ktoré boli súdom zverené…

Klára, 9. 2. 2017, 2957x zobrazenie

Ako postupovať pri vymáhaní dlhu zdravotnou poisťovňou o ktorom som presvedčení že bol splatený ?

Dobrý deň posledný rok ma sociálna poisťovňa terorizuje cez spoločnosti ktoré by odomňa mali…

Filip, 9. 2. 2017, 2327x zobrazenie

Žaloba na jednatele společnosti?

Dobrý den,mám dotaz, přes Slovenský inter. obchod sem pořídila nábytek, který byl uhrazen a nebyl…

Lucie, 9. 2. 2017, 2872x zobrazenie

Prenájom nehnuteľnosti rodine s dieťatom

Prenajímame 2-i byt mladej dvojici. Teraz čakajú dieťa. Sme s nimi spokojní, ale ako sa právne…

Daniela, 9. 3. 2017, 10974x zobrazenie

Dedičstvo a darovanie bytu synovi

Dobrý deň. Mám problém so synom kvôli dedičstvu. Na syna som darovala svoju časť bytu po mojich…

Domáhanie sa predkupného práva ako spolupodielnik ornej pôdy

Dobrý deň, V roku 2003 predal spolupodielník ornú pôdu PD bez toho aby ma oslovil ako…

uver neplatenie exekutor

Dobrý den . mám nepodareného brata ktorý zobral úver 12 000 od banky, platil chviľu a prestal, 3…

Na čo sa bude vzťahovať podmienka a bude zapísaná do registra trestov?

Dobrý deň.  Boli sme raz s kamarátom opití a rozbili sme nechtiac výklad, kde vznikla celková…

Užívateľský nárok na dom ?

Dobrý deň. S manželom sme uzavreli manželstvo pred dvoma rokmi ja som mala postavený dom / na liste…

Vymáhanie dlhu o ktorom neviem?

Dobrý deň, dnes nám bola do schránky vhodená obálka a po otvorení som ostala mierne šokovaná. Je…