Zapretie otcovstva - nemanželský syn

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Zapretie otcovstva - nemanželský syn

Dobrý deň, počas trvania manželstva sa mi narodil nemanželský syn. S manželom sme v rozvodovom konaní, máme dohodu o výživnom aj o starostlivosti o deti, lenže rozvedú nás až po zapretí otcovstva. Od 1.septembra 2015 s manželom nebývame, preto je vylúčené, aby bol otcom môjho dieťaťa, ktoré sa narodilo 18.12.2016. Chcem sa spýtať, či sú potrebné testy DNA a ak áno, či si ich mám dať vopred spraviť sama, aby sa proces urýchlil. Vopred ďakujem za odpoveď.

Klaudia, 20. 2. 2017, 2492x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V konaní pred súdom o zapretí otcovstva budete musieť preukázať, že Váš manžel nie je biologickým otcom dieťaťa. Niekedy postačuje aj výsluch účastníkov, teda Vás, Vášho manžela a biologického otca dieťaťa. Ak to súdu nebude postačovať, bude potrebné pribrať do konania znalca a znalec sa k otcovstvu vyjadrí. K urýchleniu súdneho konania môže pomôcť aj znalecký posudok vypracovaný na základe Vášho podnetu. Zoznam znalcov nájdete aj na internete na stránke Ministerstva spravodlivosti SR v časti Znalci.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Pôžička peňazí.

Pracujem už 4 roky v Rakúsku. Od februára 2015 do marca 2016 som postupne posielal z môjho…

Výpoveď

Môžem sa spýtať, potrebovala by som podať okamžitú výpoveď zamestnávateľovi, ktorý je vo väzbe.…

Laura, 27. 1. 2017, 2475x zobrazenie

Platenie výživného

Dobrý den, moju známu opustil priatel počas tehotenstva, chcem sa informovat ohladne výživneho. na…

Lucia, 27. 1. 2017, 2456x zobrazenie

objasňovanie veci MsP

Dnes 7.2.2017 mi bol poštárkou doručený doporučený list z Mestskej polície v Kremnici. Dňa 2.2.2016…

Jozef, 9. 2. 2017, 2675x zobrazenie

Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Asi pred pol rokom som požičal známemu 2000e samozrejme ze odvtedy so mnou uz takmer nekomunikuje.…

Karol, 19. 4. 2017, 2372x zobrazenie

Dočasné zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti

Dobrý deň. Podávala som žiadosť o dočasné zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti,…

Viki, 18. 5. 2017, 2687x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Dobrý deň chcem sa opýtať - môže cudzinecká polícia zamietnuť trvalý pobyt manželovi Alvánskeho…

Nikola, 14. 12. 2017, 2512x zobrazenie

Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by…

Lubos, 12. 6. 2017, 2562x zobrazenie

Rozvod manželstva uzavretého v ČR

Dobrý deň, chcem sa rozviesť s manželkou pre jej neveru. Ona je ale Češka a i svadbu sme mali na…

Ján, 27. 2. 2017, 2525x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1765x zobrazenie

pridelenie dieťaťa po rozvode otcovi

Moja krstná sa rozvádza,chcem sa spýťať aká je šanca že pridelia maloletú 13 ročnú sesternicu do…

Jana, 15. 8. 2017, 2616x zobrazenie

Rozvod

Dobrý deň s manželom sa rozvádzame sme dohodnutý na výzžvnom aj že maloletý syn bude s matkou...…

Mata, 3. 3. 2017, 2310x zobrazenie