Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať. Môj priateľ je vdovec, stará sa o 12ročnú dcéru,platí hypotéku, náklady na domácnosť a pod. všetko sám. Má ešte jedno dieťa s expriateľkou s ktoru nikdy neboli zosobášený, majú dohodu že jej prispieva mesačne na 1,5ročnú dcérku sumou 120€, teraz sa mu expriateľka vyhráža že ak nebude mesačne prispievať sumou 250€ tak ho dá na súd aby platil ešte viac. Prosím Vás súd prihliada na výdavky ako sú hypotéka a starostlivosť o ďalšie dieťa pri výpočte výživného?

Monika, 28. 4. 2017, 2350x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, súd pri určovaní výšky výživného prihliada na majetkové pomery otca ale aj na jeho schopnosti a možnosti. Prihliada na všetky výdavky otca maloletého dieťaťa aj na to, že má ešte jednu vyživovaciu povinnosť. Platenie hypotéky je však na poslednom mieste.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zastavenie exekúcie

Dobrý deň, súd vydal uznesenie, v ktorom zamietol exekúciu. Prešetril rozhodcovskú doložku a…

Zrušenie darovacej zmluvy . možu ma prinútiť vrátiť dar?

Dobrý deň, môj strýko mi ako neteri daroval (darovacou zmluvou) u notárky, časť nehnuteľnosti…

Splnomocnenie na predaj nehnuteľnosti

Dobrý deň, pokiaľ osoba žije dlhodobo v zahraničí (Spojené Kráľovstvo) a má už aj jeho občianstvo,…

Vysporiadanie majetku po rozvode

Dobrý deň, rozviedla som sa s manželom, teraz v decembri bol rok. Mimosúdne sme si až teraz…

Marta, 3. 2. 2017, 2817x zobrazenie

dom

Dobrý deň, chcela by som informacie o tom, že keď, žijeme spolu s priateľom, ktorý teraz stavy dom,…

Eva, 14. 3. 2017, 2469x zobrazenie

Patrí garáž ktorú sme kúpili do BSM?

Dobrý deň, manželia sme od roku 1974, pred rokom 1989 sme kupili garáž, bez pozemku, nakoľko tam…

Maria, 2. 5. 2017, 2501x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Výška výživného

Dobrý deň, po mojom rozvode v septembri 2016 sa riešilo výživné na moje 2 deti. Exmanželka mi…

Výživné na plnoletú osobu

Dobrý deň, môže plnoletá osoba, študujúca na VŠ, požiadať biologického otca o platenie výživného…

Katarína, 23. 5. 2017, 2297x zobrazenie

Uprava styku dietata s otcom a vyzivne

Dobry den,potrebujem vediet ak sud zveril do opateri nase dieta mne, ci ezistuje pre otca dietats…

Zuzana, 17. 7. 2017, 2282x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1765x zobrazenie

Ako mám ukončiť vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň prajem.V auguste mi končí vyživovacia povinnosť na dcéru, ktorá už skončila strednú školu…

Radoslav, 19. 6. 2017, 2287x zobrazenie

Rozvod

Dobrý deň s manželom sa rozvádzame sme dohodnutý na výzžvnom aj že maloletý syn bude s matkou...…

Mata, 3. 3. 2017, 2310x zobrazenie