Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať. Môj priateľ je vdovec, stará sa o 12ročnú dcéru,platí hypotéku, náklady na domácnosť a pod. všetko sám. Má ešte jedno dieťa s expriateľkou s ktoru nikdy neboli zosobášený, majú dohodu že jej prispieva mesačne na 1,5ročnú dcérku sumou 120€, teraz sa mu expriateľka vyhráža že ak nebude mesačne prispievať sumou 250€ tak ho dá na súd aby platil ešte viac. Prosím Vás súd prihliada na výdavky ako sú hypotéka a starostlivosť o ďalšie dieťa pri výpočte výživného?

Monika, 28. 4. 2017, 2461x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, súd pri určovaní výšky výživného prihliada na majetkové pomery otca ale aj na jeho schopnosti a možnosti. Prihliada na všetky výdavky otca maloletého dieťaťa aj na to, že má ešte jednu vyživovaciu povinnosť. Platenie hypotéky je však na poslednom mieste.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vlastnicky podiel

Dobry den. Mam otazku: Chcem manzelovi darovat 1/2 bytu, ktory som nadobudla pred manzelstvom. A do…

Nárok na podiel zo zdedenej časti po rodičovi a zákaz vstupu kôli týraniu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo sa dá urobiť v prípade, keď manžel a jeho súrodenci…

Rozvádzam sa. Mám nárok žiadať od manžela aby mi prispieval na náklady spojené s tehotenstvom?

Som s manželom v rozvodovom konaní. Som tehotná. Chcem sa spýtať - mám nárok žiadať od môjho…

Výklad paragrafu 141 - účasť na pohrebe - na čo mám nárok?

Dobrý deň Mám takúto otázku. Zomrela mi svokra.Zariaďoval som pohreb.Mzdovej účtovníčke som…

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 2561x zobrazenie

Bojim sa ist pozrem maminku,ale chcem ju vidiet,čo mam robit.

Dobry den,mam problem so švagrom byva s mojou maminkou,ked ju pridem pozret tak ma uraža,dava mi…

Iveta, 17. 7. 2017, 2339x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Nefunkčné manželstvo - ako sa zbaviť BSM?

Dobrý deň. Som ženatý od roku 1993, od roku 2002 nežijeme s manželkou v spoločnej domácnosti, nie…

Ján, 19. 4. 2017, 2986x zobrazenie

vyhrážanie a rozvod

Dobrý deň, mám problém s mojím manželom, už vyše roka spolu nežijeme, mám iného partnera, neustále…

Jana, 23. 5. 2017, 2438x zobrazenie

Výživné na maloleté dieťa - z čoho sa vypočíta?

Dobrý deň,mám taký problém, že sa chystám rozvádzať s manželom.Máme spolu maloletú dcéru , ktorá…

Katarína, 26. 1. 2017, 2629x zobrazenie

Financny

Dobrý deň chcela by som sa opýtať.som rozvedená matka mám postihnuté dieťa na ktoré som dostala…

Zofia, 3. 3. 2017, 2457x zobrazenie

Súdne pojednávanie BSM - poplatok

Som v situácii , kde nedostávam žiadne financie - som na dlhodobej PN - / čiže ani z PN/ a …

Zlatica, 20. 3. 2017, 2527x zobrazenie

Rozvod manželstva uzavretého v ČR

Dobrý deň, chcem sa rozviesť s manželkou pre jej neveru. Ona je ale Češka a i svadbu sme mali na…

Ján, 27. 2. 2017, 2642x zobrazenie