Exekúcia od nebankovky

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia od nebankovky

Dobrý deň ja by som sa chcel len opýtať či mi nebanková spoločnosť môže dať exekúciu len na určitú časť dlhu a potom žiadať ďalšie peniaze?

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Návrh na exekúciu môže dať oprávnený (nebanková spoločnosť) len ak má exekučný titul, t.j. právoplatné rozhodnutie súdu ako rozsudok, platobný rozkaz, rozhodcovský rozsudok, notársku zápisnicu a pod. Pokiaľ bolo začaté voči Vám exekučné konanie, takýto titul musel existovať. Ak v priebehu exekučného konania nebanková spoločnosť disponuje ďalším exekučným titulom môže opätovne podať návrh na vykonanie exekúcie. Muselo by však ísť o nové rozhodnutie súdu. Preto Vám odporúčam vyhľadať advokáta, ktorý Vám po posúdení dokladov presnejšie odpovie.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Rodinny dom

Dobry den,prisim vas o radu. sme osmi surodenci . Po otcovej smrti sme zdedili kazdy po 1/8 z…

Vecné bremeno na prechod a prejazd

Dobrý deň, ideme stavať na pozemku, ku ktorému vedie komunikácia, ktorá je však vo vlastníctve…

Adriana, 15. 3. 2017, 2574x zobrazenie

ochrana práva na obci, ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu

Vlastním časť dvojdomu so záhradou, podielový spoluvlastn. začal z mojej časti záhrady o výmere cca…

Marta, 4. 5. 2017, 2422x zobrazenie

Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť…

Ida, 20. 7. 2017, 2408x zobrazenie

Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Chcem sa spýtať, či sa vzťahuje zákon o premávke na pozemných komunikáciách aj na miesto mimo cesty…

Tomáš, 29. 11. 2017, 2812x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Vymáhání pohledávek

Požičanie a vrátenie peňazí

Pred rokom som požičal kamarátovej frajerke 500€ s tým, že sme boli dohodnutí, že mi to do roka…

Marián, 14. 4. 2018, 2377x zobrazenie

Ako dostať zpať požičané peniaze bez zmluvy?

Dobrý den. Mám problém s peniazmi. Požičala som kamarátke veľkú sumu peňazí nemáme to nikde spísané…

Adela, 23. 2. 2017, 2786x zobrazenie

Exekúcia od nebankovky

Dobrý deň ja by som sa chcel len opýtať či mi nebanková spoločnosť môže dať exekúciu len na určitú…

Podvodníci

Dobrý deň, Moje kamošky začali podnikať mňa len potrebovali kvôli peniazom. Nahovorili ma na úvery…

Zuzana, 2. 6. 2017, 2300x zobrazenie

Ako vymôcť požičané peniaze ak dlžníci na seba vyhlásili osobný bankrot?

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mám možnosť vymôcť plnú sumu. Požičala som peniaze. V zmluve…

Maria, 21. 4. 2017, 2732x zobrazenie

Preplatenie súdnych poplatok a právnika

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či pri vyhraní súdneho sporu mám nárok v plnom rozsahu aj na…

Lucia, 7. 7. 2017, 2830x zobrazenie