Pozemok

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť tretej osobe, bez rešpektovania nášho predkupného práva. Chcem aby súd kupujúceho zaviazal, aby mi previedol za rovnakú cenu podiel na pozemku, súd uloží previesť 1/2 alebo len podiel odpovedajúci mojmu podielu?

Ida, 20. 7. 2017, 2308x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prípade, ak podielový spoluvlastník nerešpektoval predkupné právo máte dve možnosti, buˇ podáte na súd žalobu na neplatnosť zmluvy a súd túto zmluvu vyhlási za neplatnú, čím sa obnoví stav pred jej uzavretím, alebo budete žiadať nahradiť prejav vôle, t.j., aby Vám bol podiel spoluvlastníka predaný za tých istých podmienok, ako bol predaný tretej osobe, t.j. celý podiel a za kúpnu cenu za aký bol predaný.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Určenie výživného

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadne prípadu mojej priateľky, ktorá má takýto problém: Mala…

Mám nárok na vrátenie určitej čiastky za nájomné osoba ktorá prenajíma priestory môže byť stíhaná.

Dobrý večer, poprosím o radu,dcéra si v BA prenajala podnájom ako študentka VŠ,v august. zaplatila…

Byt

Dobry deň.ako postupovat ak sa chcem vzdat bytu ktory neni vysporiadany p.o. rozvode.mazelka tam…

Iveta, 2. 2. 2017, 2436x zobrazenie

Škoda na majetku

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako by som mal postupovať pri riešení nasledovného problému: Na…

Jaroslav, 7. 4. 2017, 2378x zobrazenie

potrebujem poradit

Dobry den kupil som auto na splatky od normalneho cloveka ziadna spolocnost ani nic len zmluva…

Jan, 28. 5. 2017, 2447x zobrazenie

ukoncenie vyzivneho

Dcera /23 rokov/ si predlzila o rok vysoku skolu. Byvaly manzel podal na sud o ukoncenie…

Marcela, 18. 9. 2017, 2142x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

darovanie darovanej nehnutelnosti

Pekný deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Môj otec mi pred tromi rokmi daroval nehnutelnosť s…

Marek, 14. 3. 2017, 6806x zobrazenie

Byt

Dobry vecer mam otazocku rodicia prisli pred 8rokmi o byt islo o bytovu mafiu da sa stim nieco este…

Antonia, 4. 4. 2017, 2294x zobrazenie

Vada bytu - kúpa nehnuteľnosti

Pred kúpou bytu som sa pýtala na hlučnosť  susedov a ich správanie. Malo byt bezproblémové, čo…

Veronika, 13. 11. 2017, 2261x zobrazenie

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou…

Jan, 28. 5. 2017, 2260x zobrazenie

Prepis domu

Dobrý deň môj priateľ si zobral pred dvoma rokmi doma na hypotéku . Hypotéka mu zostava platiť ešte…

Kornelia, 18. 10. 2017, 2054x zobrazenie

Byt po rozvode

Prosim o radu ako postupovat ... som 6 rokov po rozvode.v byte byvaju 3 dospele deti.ja som v…

Iveta, 31. 1. 2017, 2700x zobrazenie