Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Chcem sa spýtať, či sa vzťahuje zákon o premávke na pozemných komunikáciách aj na miesto mimo cesty, konkrétne, či pre mňa platila značka IP27a, ak som parkoval na mieste mimo cesty pred garážami a nikoho som neobmedzoval, ale územne som sa nachádzal v zóne vymedzenej značkou IP27a.

Tomáš, 29. 11. 2017, 2696x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, z Vašej otázky predpokladáme, že Vás zaujíma, či sa na Vás vzťahuje zákon o cestnej premávke, ktorý upravuje pravidlá cestnej premávky, práva a povinnosti osôb v súvislosti s cestnou premávkou, nie zákon o pozemných komunikáciách. V súlade s vyhláškou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 9/2009 Z. z. ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov platí, že značky Zóna s plateným alebo regulovaným státím (č. IP 27a) a Koniec zóny s plateným alebo regulovaným státím (č. IP 27b) vyznačujú oblasť, kde státie vozidiel je dovolené len na vyznačených parkovacích miestach a za dodržania podmienok vyplývajúcich z použitého symbolu príslušnej značky a spresňujúcich údajov, napríklad času regulácie alebo platenia, spôsobu platenia alebo regulovania a podobne. Inak je vodičom vozidiel na takto označenom území stáť zakázané. Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ ste mali Vaše vozidlo zaparkované v oblasti vyznačenej značkou č. IP 27a mimo vyznačených parkovacích miest, došlo z Vašej stranu k porušeniu vyššie citovaného ustanovenia a to napriek tomu, že Vaším konaním ste nikoho neobmedzovali ani neohrozili.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Nebankovka

Dobry den,prosim o radu.Svokor daroval dom svojej priatelke,len z dovodu lebo mal dlhy,aby…

Je výpoveď platná?

19.5.2016 som dostala výpoveď podľa par. 63 ods 1. písmeno b Zákonníka práce. Mohla riaditeľka…

Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Syn si požičal cez nebankovku 20 000, -SK, teraz nebankovka cez exekútora vymáha vyše 9 000 eur…

dohoda o vine a treste - povinnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať , do kedy je odsúdený povinný uhradiť spôsobenú škodu , ak sa…

Renáta, 30. 1. 2017, 2404x zobrazenie

Škoda na majetku

Dobrý deň, prosím Vás o radu, ako by som mal postupovať pri riešení nasledovného problému: Na…

Jaroslav, 7. 4. 2017, 2377x zobrazenie

Osobný bankrot

Rád by som sa spýtal ohľadom osobného bankrotu, čo sa týka poplatku 500e. Nemám našetrené peniaze,…

Robert, 21. 4. 2017, 2589x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Přestupky

Milenecký vzťah

Dobrý deň . Mala som milenecký vzťah a pod nátlakom zúrivosti a žiarlivosti som poslala fotky našej…

Dominika, 24. 5. 2018, 2633x zobrazenie

nezakonne odtiahnutie vozidla

Mestska policia BA1 mi odtiahla auto z miesta kde bezne auta stoja (napr.na kazdom foto z google…

Emanuel, 22. 9. 2017, 2337x zobrazenie

Parkovanie mimo cesty v zóne vyznačenej značkou IP27a

Chcem sa spýtať, či sa vzťahuje zákon o premávke na pozemných komunikáciách aj na miesto mimo cesty…

Tomáš, 29. 11. 2017, 2696x zobrazenie

Pokuta za priestupok pre neplnoleteho

Dobrý den, mal by som otázku ohľadom pokuty za priestupok, ak som spáchal priestupok ešte keď som…

Martin, 1. 6. 2017, 2170x zobrazenie

objasňovanie veci MsP

Dnes 7.2.2017 mi bol poštárkou doručený doporučený list z Mestskej polície v Kremnici. Dňa 2.2.2016…

Jozef, 9. 2. 2017, 2680x zobrazenie