závet

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
závet

Dobrý deň, prosim vás prečo pri závete písaným notárom netreba overovať podpisy? ďakujem za odpoveď

Natália, 24. 5. 2017, 2346x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, pri žiadnom závete netreba overovať podpis. Závet musí byť podpísaný, ale to neznamená, že podpis musí byť overený. Ani notár neoveruje podpis pri spisovaní závetu, lebo to nie je potrebné. Notár si ale overí totožnosť osoby, ktorá spisuje závet.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zverejnenie platov zamestnancov obecného úradu

Dobrý deň, píšem v mene zamestnancov Obecného úradu. Poslanec Obecného zastupiteľstva žiada nášho…

Rozvádzam sa. Mám nárok žiadať od manžela aby mi prispieval na náklady spojené s tehotenstvom?

Som s manželom v rozvodovom konaní. Som tehotná. Chcem sa spýtať - mám nárok žiadať od môjho…

Chcem žalovať PROFI CREDIT za užeru,aku šancu mám na vyhranie sudu.

Moj syn si požičal u tejto spoločnosti42012 sk v roku2007 s RPMN 72,19.Vrátiť mal 84024 sk čo…

Dosiahnutie styku s dcérkou

Dobrý deň. Bývalá priateľka mi prestala dávať dcérku. Nie som písaný v rodnom liste, keďže v čase…

Výživné na plnoletú osobu

Dobrý deň, môže plnoletá osoba, študujúca na VŠ, požiadať biologického otca o platenie výživného…

Katarína, 23. 5. 2017, 2411x zobrazenie

predvolanie

Predvolanie ako 2 stranu na vysluch mam ist na sud neni tu uvedene kvoli comu ani ohladom coho sa…

Andrej, 8. 6. 2017, 2411x zobrazenie

Trvalý pobyt

Dobrý deň,po rozvode sme prišli o všetko,som samoživiteľka a byvam so synom v podnájme.Musim…

Jana, 7. 5. 2018, 2120x zobrazenie

Nedodržanie zmluvy o dielo zo strana zhotoviteľa

Uzatvorila som zmluvu o dielo /16.8.2016/-výmena plastových okien a dverí, zaplatila som zálohu. Do…

Plati sa daň?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, 1) kupujeme respektíve meníme nehnuteľnosti menší za väčší.…

ukoncenie vyzivneho

Dcera /23 rokov/ si predlzila o rok vysoku skolu. Byvaly manzel podal na sud o ukoncenie…

Marcela, 18. 9. 2017, 2249x zobrazenie

Zlé osobné údaje na výpovedi majú dopad na platnosť výpovede?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám platnú výpoveď ? Podpísala som výpoveď zo zamestnania,…

Predmanželská zmluva - ako riešiť výlučné vlastníctvo majetku pred svadbou?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať,  keď sama vlastním dom a idem sa vydávať a po svadbe chcem…