závet

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
závet

Dobrý deň, prosim vás prečo pri závete písaným notárom netreba overovať podpisy? ďakujem za odpoveď

Natália, 24. 5. 2017, 2230x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, pri žiadnom závete netreba overovať podpis. Závet musí byť podpísaný, ale to neznamená, že podpis musí byť overený. Ani notár neoveruje podpis pri spisovaní závetu, lebo to nie je potrebné. Notár si ale overí totožnosť osoby, ktorá spisuje závet.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vycestovanie ex manželky s deťmi do zahraničia na dlhšiu dobu

Má právo ex manželka vycestovať s neplnoletým deťmi na dlhšiu dobu do zahraničia ak má dané súdom,…

Porušenie ústnej dohody

Dostal som sa do nekonečného kolotoču s kamarãtom.V marci tohto roku si odomna požičal zváračku na…

zalozne pravo banky a exekucia

Dobrý deň poprosím o radu ak na nehnuteľnosť má záložné právo banka hypotekárny úver môže exekútor…

Adriana, 27. 1. 2017, 2707x zobrazenie

Žaloba na jednatele společnosti?

Dobrý den,mám dotaz, přes Slovenský inter. obchod sem pořídila nábytek, který byl uhrazen a nebyl…

Lucie, 9. 2. 2017, 2581x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2878x zobrazenie

Kúpa domu s nájomníkmi

Dobrý deň, môže mi mesto odpredať nehnuteľnosť ak danú nehnuteľnosť prenajíma? Ruší sa predajom…

Diana, 30. 3. 2017, 3625x zobrazenie

Poškodzovanie menovky na poštovej schránke v bytovke.

Sme vlastníci bytu v malom meste, do ktorého sme sa prisťahovali z iného mesta a z iného kraja. Už…

Gabriela, 11. 9. 2017, 2128x zobrazenie

Vymáhanie škody po polroku, dohoda o uznaní dlhu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže bývalý zamestnávateľ odo mňa požadovať podpísať dohodu o…

Možu mať dlhy manžela dopad na moj maejtok nadobudnutý po rozvode?

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. S mojím manželom sme bývali spoločne v byte,ktorý sme nemali…

Moze podnajomnicka len tak odstupit od zmluvy?

Dobry den! Moze podnajomnicka odstupit od zmluvy uz na druhy den, ked zisti, ze sme romovia???

Maria, 7. 9. 2017, 2143x zobrazenie

Možem za sestru podať návrh na zvýšenie výživného

Prajem pekný deň, mám 27 rokov a môj problém je taký, že kúpil som si dom aby sme mali celá rodina…

Súdne vymáhanie pre neschopnosť splácať revolvingový úver.

Dobrý deň.Keď som bol zamestnaný bol mi ponúknutý úver.Po strate zamestnania a jediného príjmu…