Trvalý pobyt

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Trvalý pobyt

Dobrý deň,po rozvode sme prišli o všetko,som samoživiteľka a byvam so synom v podnájme.Musim vybavyt synovi OP,trvaly pobyt mu nemám kde uviesť.Prosim súrne o radu.Ďakujem vopred za odpoveď a pomoc.

Jana, 7. 5. 2018, 2014x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň V takomto prípade sa uvádza len mesto a to bez adresy. Čiže súpisné číslo a upica sa na OP neuvádza. S úctou JUDr. Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Sfalšovanie podpisu

Dobrý deň. Aké následky može spôsobiť, ak človek bez mojho vedomia na moje meno podá žiadosť vo…

Monika, 28. 7. 2017, 2307x zobrazenie

Neodovzdanie nebytových priestorov

Dobrý deň Predošlý vlastník nášho kúpeného bytu nám neodovzdal pivničné priestory. Mali sme najprv…

Eva, 23. 8. 2017, 2371x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2721x zobrazenie

Zrušenie trvalého pobytu

Manželka dostala darovaním prázdnu povalu ,je to na jej meno.Teraz keď je všetko vybudované ma chce…

Marcel, 25. 9. 2017, 2388x zobrazenie

Predaj nehnutelnosti

Zdravím,odkúpila som DB do OV..Chcem ho v dohľadnej dobe predať,takze budem platiť daň z predaja…

Stefania, 9. 5. 2018, 2007x zobrazenie

Vrátenie zálohy za svadobnú hostinu - koronavírus

Dobrý deň, dňa 6.6.2020 sme mali mať svadbu. Pre súčasnú situáciu sme ju chceli zrušiť, zaplatili…

Miroslava, 8. 4. 2020, 2520x zobrazenie

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…

Prevod majetku na hypotéku

Dobry den, s nebohym manželom sme kupili dom cez hypoteku. Mame spolu 2 deti (8 a 10 rokov), ktore…

Dedičstvo - ako sa zbaviť dlhov?

Dobrý deň. Mama zomrela pred 2 rokmi, vtedy som sa vzdal dedičstva v prospech otca. Mám ešte sestru…

Kamerovanie bez povolenia - nadriadený ma požiadal o natáčnie osoby bez jej súhlasu - možem?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké má, alebo nemá právo môj nadriadený žiadať odomňa…

Kúpa RD a vyplatenie

Prajem dobrý deň, chcela by som sa spýtať a informovať na prípad, kedy môj otec, chce odkúpiť…

Koľkokrát môžem byť agentúrou pridelený k užívateľskému zamestnávateľovi na dobu určitú?

Som zamestananý cez agentúru a mám 4 pridelenia na dobu určitú k užívateľskému zamestnávateľovi.…