Právna poradňa online

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa

Manko a dohoda o hmotnej zodpovednosti

Počas mojej smeny došlo ku krádeži a teda k manku 100€. Kamerový záznam nemáme (kameru áno). Vedúci žiada aby som to uhradila osobne. Som povinná to uhradiť? Príp. može mi siahnuť na mzdu? Nikto zo zamestnancov našej predajne NEMÁ podpísanú hmotnú zodpovednosť.

Monika, 14. 12. 2017, 641x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v prípade, ak s Vami zamestnávateľ neuzavrel dohodu o hmotnej zodpovednosti, v zmysle Zákonníka práce platí, že zamestnanec zodpovedá zamestnávateľovi za škodu, ktorú mu spôsobil…

Nevyplatenie výplaty

Dňa 31.8.2017 som skončila pracovný pomer (dohoda o vykonaní práce),7.9.2017 obdržal zamestnávateľ dopis od exekútora aby mi odo dňa doručenia nevyplácal mzdu ale posielal na jeho účet.Výplatný deň je 10. v mesiaci. Exekútor mi sťahuje z dôchodku 16€.Dôchodok mám v sume 206€. Výplatu som nedostala.

Blažena, 12. 9. 2017, 619x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Vo vašom vyjadrení nevidím otázku. Treba si uvedomiť, že zrážky zo mzdy je exekútor oprávnený vykonať a zamestnávateľ musí návrh exekútora akceptovať. Napíšte mi ale otázku, čo sledujete. …

Výška výživného

Dobrý deň, po mojom rozvode v septembri 2016 sa riešilo výživné na moje 2 deti. Exmanželka mi navrhla sumu s ktorou som súhlasil, no zistil som že mi to finančne nevychádza. Vzhľadom k tomu, že túto sumu mi neurčil súd, ale dohoda s bývalou manželkou, chcem sa opýtať či je možné podať na súd žiadosť o zníženie výživného a aká je šanca že uspejem. Momentálne posielam na výživné viac ako 1/3…

Peter, 21. 4. 2017, 933x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Zmeniť súdne rozhodnutie je možné len vtedy ak od posledného rozhodnutia došlo k zmene pomerov na strane maloletých detí, alebo na strane toho, kto výživné platí. Pokiaľ dokážete preukázať…

dohoda o vine a treste - povinnosti

Dobrý deň, chcem sa opýtať , do kedy je odsúdený povinný uhradiť spôsobenú škodu , ak sa odsúdený dohodol na dohode o vine a treste a súd mu uložil povinnosť uhradiť škodu podľa § 287 ods.1 tr. p. Tkáčová

Renáta, 30. 1. 2017, 824x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V rozhodnutí súdu nie je spravidla uvedená lehota, ste však povinný uhradiť škody bezodkladne potom ako rozhodnutie súdu nadobudne právoplatnosť. Môžete sa s poškodeným dohodnúť, dokedy…

Súdne vymáhanie pre neschopnosť splácať revolvingový úver.

Dobrý deň.Keď som bol zamestnaný bol mi ponúknutý úver.Po strate zamestnania a jediného príjmu nastal problém s úhradami a splácaním.Uhradil som niekoľko mesačnich splátok s dávky hmotnej núdze, ktorú s manželkou poberáme.Nakoľko nebolo možné uhrádzať túto splátku a potom som sa dostal do platobnej neschopnosti prestal som splácať .Toho času s manželkou poberáme hmotnú núdzy pre päť člennú rodinu…

Anonym, 22. 12. 2016, 994x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta, ktorý zmluvu podrobne prezrie. Zmluva môže totiž obsahovať neprijateľné podmienky, prípadne môže byť aj za určitých okolností bezúročná a bez poplatkov.…

Prevod bytu

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s veľkou prosbou,pred približne tromi rokmi mi sestra kúpila byt,na Kúpnej zmluve som Kupujúca a aj vlastníčka bytu,len teraz po troch rokoch chce ísť k notárovi spísať,že ten byt vrátim alebo ju vyplatím.Ja som pred tým bývala u rodičov,odhlásila som sa z trvalého pobytu u rodičov a prihlásila som sa v uvedenom byte,kde som aj vlastníčka na trvalý pobyt.Preto by som…

Anonym, 28. 11. 2016, 820x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Je potrebné došetriť, čo predchádzalo kúpe bytu, či ste so sestrou uzavretli zmluvu, napr. o pôžičke, čím by mohla žiadať vrátenie peňazí poskytnutých na kúpu bytu a pod. potom je možné zvážiť…

Vymáhanie dohody

Uzavrel som s vlastným bratom Dohodu o odstúpení 5 novinových stánkov za mesačnú odplatu 660€.Dohoda je spisana a podpísaná svedkom.Je terminovana do doby vyriešenia mojej existenčnej životnej situácie Som nezamestnany evidovaný na úrade práce Mám 3 nezaopatrenè deti a nemám žiadny príjem.Táto dohoda bola určitú dobu naplnana.V súčasnosti ju brat prestal plniť a nevrátil mi žiadny stánok.Je…

Anonym, 9. 11. 2016, 931x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, vzhľadom na to, že nepoznám obsah danej dohody nie je možné Vám kvalifikovane odpovedať. Pokiaľ je v dohode definovaná určitá povinnosť a doba do akej treba túto povinnosť plniť, prípadne…

Ak bola dohoda pred rozvodom o zverení dieťaťa do osobnej starostlivosti, výživné a kontakt s otcom, bude sa to prejednávať ?

Dobrý deň, s manželom sa ideme rozvádzať. Pred rozvodom sme spísalali dohodu o stretávaní sa so synom aj o výživnom. Teraz bude pojednávanie v rámci rozvodu. Preto moja otázka smeruje, či sa na novo bude to iste rozhodovať?

Anonym, 28. 10. 2016, 1061x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, súčasťou konania o rozvode manželstva je aj konanie o úprave práv a povinností k maloletým deťom, preto aj napriek Vašej dohode bude súd rozhodovať aj o úprave práv a povinnosti k dieťaťu.…

Vymáhanie škody po polroku, dohoda o uznaní dlhu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže bývalý zamestnávateľ odo mňa požadovať podpísať dohodu o uznaní dlhu, keď už som pol roka preč z práce. Je to za dopravnú nehodu. Pri odchode 1.5.2016 som mal podpísanú výpoveď s tým, že všetko mám vyrovnané a výstupný list bol podpísaný všetkými osobami. Chce aby som zaplatil spoluúčasť obidvoch aut ( ved platí sa iba jedna). Požaduje odo mňa, aby som…

Anonym, 26. 9. 2016, 998x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, takýto postup Vášho bývalého zamestnávateľa určite nie je v poriadku a bol by vo Váš neprospech. Odporúčam Vám obrátiť sa na advokáta, ktorý Vám pomôže.

Výživné

Pred sedemnástimi rokmi sa mi zo krátkeho vzťahu narodilo dieťa- syn . No po pár mesiacoch sme sa rozišli a dohodli sme sa čo s výživným . Partnerka , ale nechcela žiadne výživné , pod podmienkou , že sa nebudem k dieťaťu hlásiť a preruším všetky kontakty s nimi . Sedemnásť rokov sa dohoda plnila no teraz po sedemnástich rokoch ma dala k súdu za neplatenie výživného . Mám 58 rokov a už tri roky…

Anonym, 22. 7. 2016, 1241x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Výživné musíte platiť tak ako určil vsúd v rozhodnutí (rozsudku o úprave práv a povinností k maloletým deťom) inak sa vystavujete exekúcii alebo trestnému stíhaniu. V prípade ak nie ste…

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť