dedičské konanie

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6.Dom bol znalcom ohodnotení na 108 000e.,nakoľko manželka nesúhlasí zo sumou,a svoju 1/6 nechce predať,brat sa jej vyhráža súdom. Chcem sa opýtať či manželke súd môže uložiť povinnosť predať zdedenú časť to je 1/6 ak ju súrodencovi nechce predať a ako postupovať v prípade ak ju brat dá na súd. Mohlo by dojsť k situácií že súd prehrá ? Ďakujem za odpoveď.

Rolan, 5. 4. 2017, 2585x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prvom rade odporúčam celý spor riešiť mimosúdnou cestou. Navštívte mediátora, ktorý Vám pomôže vyriešiť celú vec bez súdu. Až potom ako mimosúdne riešenie nebude úspešné a súrodenec sa obráti na súd tak v tom prípade bude súd rozhodovať o vyporiadní podielového spoluvlastníctva. Jednou z možností je, že sa nehnuteľnosť predá a výťažok sa rozdelí, prípadne nehnuteľnosť pripadne do výlučného vlastníctva jedného s povinnosťou výplaty druhého, alebo podielové spoluvlastníctvo zostane zachované. V súdnom konaním môžete predložiť vlastný znalecký posudok, prípadne na návrh dá súd vyhotoviť posudok na cenu nehnuteľnosti.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako vymáhať pohľadávku?

Dobry den, dna 12.02.2016 som sa dohodol s kolegom ze mu poziciam 3000 eur. Na to mi podpisal…

Vyrovnanie po rozvode

V decembri budú 3roky od rozvodu.Bývalému manželovi ostalo 20 000€ a všetok hnuteľný majetok…

Výmaz z registra trestov - ako a kde mám požiadať o výmaz zápisu trestného činu z registra trestov?

Vedeli by ste mi prosím poradiť ako a kde mám požiadať o výmaz zápisu trestného činu z registra…

Odvolanie voči rozsudku

Dobry deň, chcela by som poradiť, potrebujem napisat odvolanie voči rozsudku ohľadom bezdôvodneho…

Byt

Dobry vecer mam otazocku rodicia prisli pred 8rokmi o byt islo o bytovu mafiu da sa stim nieco este…

Antonia, 4. 4. 2017, 2290x zobrazenie

rucenie bytom - exekucia

Dobry den, ako mam prosim vas postupovat v pripade, ze som rucil znamemu bytom, on nesplacal a ja…

Juro, 18. 5. 2017, 2058x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká…

Natalia, 28. 7. 2017, 2520x zobrazenie

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2492x zobrazenie

Ako nezdediť dlh

Dobrý deň! Sestra odišla do zahraničia a máme obavu, ze si berie úver. Čo mám robiť, ak nechcem,…

Aas, 31. 7. 2017, 2845x zobrazenie

Dedičské konanie

Dobrý deň , na základe dedičského konania som sa stal vlastníkom 1/4 nehnuteľnosti/ rodinného domu…

Jozef, 28. 4. 2017, 2726x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3788x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2585x zobrazenie