BSM

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
BSM

Prosím Vás ako môžem postupovať pri riešení bsm po rozvode, keď celkový majetok odhadujem na 4 mil a exmanžel mi nechce vyplatiť to čo mne a deťom patrí. Robí stále problémy, on užíva náš rodinný dom a ja s deťmi sa tlačím v jednoizbovom byte a sme už takmer bez peňazí. Exmanžel má dve úspešné firmy, ktoré založil počas manželstva. Vyhodil ma z firmy, zobral mi auto tým štýlom, že keď mu nedám auto viackrát neuvidím deti. Neustále sa mi vyhráža. Prosím poraďte čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď.

Žaneta, 4. 5. 2017, 2366x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Vašou možnosťou je nájsť si advokáta. Advokát Vám pomôže pri vyriešení vyporiadania BSM a presne Vám vymedzí načo máte nárok. Taktiež Vám pomôže podať návrh na vyporiadanie BSM na súd. Vyporiadať BSM je potrebné najneskôr do 3 rokov od právoplatného rozvodu manželstva. Vyporiadať BSM je možné aj dohodou alebo prostredníctvom mediátora.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Prevzatie dlhu

Dobrý deň, je možné počas súdneho sporu prevziať záväzok dlžníka (žalovaného)? Je nutné, aby s…

Agresivita maloletých v škole

Dobrý deň, som rodič dieťaťa, ktoré navštevuje základnú školu (2.ročník). Máme problém, s ktorým si…

Vecné bremeno - doživotné právo užívania

Bývame s mamou a dom je napísaný na nás. Mama tu má doživotné právo spísané u právnika, ale nie je…

Dedičstvo - má priateľ zomrelej nárok na dedičstvo?

Dobrý deň. Dňa 31.1. 2016 mi zomrela sestra. Ostalo po nej dedičstvo ktoré zdedil jej syn. Nakoľko…

Ako zastaviť exekúciu?

Dobrý deň. Môj otec si yobral úver od spoločnosti Pohotovost pri strate zamestnania nebol schopný…

Mária, 9. 5. 2017, 2877x zobrazenie

vlastnictvo bytu

Dobrý deň, v lete sa so snúbencom berieme a momentálne riešime bytovú otázku. Našli sme byt, ktorý…

Laura, 24. 5. 2017, 1866x zobrazenie

Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom…

Lenka, 26. 5. 2017, 2204x zobrazenie

Vecné bremeno - doživotné právo užívania

Bývame s mamou a dom je napísaný na nás. Mama tu má doživotné právo spísané u právnika, ale nie je…

Lehota odvolania sa na Krajský súd

Dobry deň. Zaujímalo by ma, aká je lehota v prípade odvolania sa na Krajsky sud, v občiansko…

Zdedili sme dom viacerí, može jeden dom predať?

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, máme dom po starých rodičoch, rozdelený na 4.časti, jeden zo…

Dlh za tuv

Dobry den.chcela by som Vas poprosit o radu.moja matka predala minuly rok byt a kupil sa mensi.za…

Stiahnutie zrušenie trestného oznámenia

Chcel som sa opýtať, či sa dá zrušiť/stiahnuť trestné oznámenie?