BSM

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
BSM

Prosím Vás ako môžem postupovať pri riešení bsm po rozvode, keď celkový majetok odhadujem na 4 mil a exmanžel mi nechce vyplatiť to čo mne a deťom patrí. Robí stále problémy, on užíva náš rodinný dom a ja s deťmi sa tlačím v jednoizbovom byte a sme už takmer bez peňazí. Exmanžel má dve úspešné firmy, ktoré založil počas manželstva. Vyhodil ma z firmy, zobral mi auto tým štýlom, že keď mu nedám auto viackrát neuvidím deti. Neustále sa mi vyhráža. Prosím poraďte čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď.

Žaneta, 4. 5. 2017, 2480x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Vašou možnosťou je nájsť si advokáta. Advokát Vám pomôže pri vyriešení vyporiadania BSM a presne Vám vymedzí načo máte nárok. Taktiež Vám pomôže podať návrh na vyporiadanie BSM na súd. Vyporiadať BSM je potrebné najneskôr do 3 rokov od právoplatného rozvodu manželstva. Vyporiadať BSM je možné aj dohodou alebo prostredníctvom mediátora.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Predbežné opatrenie-týranie blízkej osoby

Dobrý deň chcela by som Vás požiadať o radu v prípade podania návrhu o predbežné opatrenie ( zákaz…

Žaloba na jednatele společnosti?

Dobrý den,mám dotaz, přes Slovenský inter. obchod sem pořídila nábytek, který byl uhrazen a nebyl…

Lucie, 9. 2. 2017, 2731x zobrazenie

Poštová banka - požička

Dobry deň.pred pár rokmi sme si s mužom vzali požičku 1600 eur.platime po 50 eur a dnes nam bolo…

Andrea, 10. 2. 2017, 2857x zobrazenie

Získanie majetku vydržaním

Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu, ako postupovať v prípade, keď som si začala vybavovať do…

Terezia, 27. 3. 2017, 2705x zobrazenie

Darovanie nevysporiadaného majetku

Dobrý deň, ako postupovať v prípade, kedy po rozvode nedošlo k majetkovému vysporiadaniu manželov …

Eva, 23. 6. 2017, 2444x zobrazenie

Ručiteľ na úvere ( Proficredit ) - úroky, ktoré nemajú konca ako sa brániť?

Dobrý deň,prosím Vás o radu a pomoc. V r.2007 som bola ručiteľkou na úvere bratrancovi,…

Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa…

Dedičstvo - kto dedí?

Dobrý deň, ak sú traja súrodenci a jeden zomrie skôr ako jeho rodičia má jeho rodina po smrti…

exekucia

doobry den mozte mi poradit som na inv.doch. berem 142e.iny prijem nemam moze exekutor dat prikaz…

Gabriela, 2. 2. 2017, 2531x zobrazenie

Podvod pri kúpe mobilu na dobierku

Dobrý deň, ja by som na vás mal otázku, že ak som mobil kupoval z druhej ruky na dobierku a…

Kúpa pozemku s ťarchou/exekúciou?

Dobrý deň. Prosím o radu ako postupovať pri kúpe pozemku, na ktorý je uvedená exekúcia. Pozemok…