exekucia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
exekucia

doobry den mozte mi poradit som na inv.doch. berem 142e.iny prijem nemam moze exekutor dat prikaz na stahovanie z inv.doch.ak nie aky je dalsi postup pri zaplateni exekucie kedze stale som na pn uz 3 rok.

Gabriela, 2. 2. 2017, 2415x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Súdny exekúto môže siahnuť na Váš dôchodok a dať príkaz Sociálnej poisťovni, aby Vám strhávala z dôchodku nejakú sumu každý mesiac. Zachovať životné minimum Vám však musí. Pri Vašej výške dôchodku budú splátky exekúcie vo veľmi malej výške. Ak chcete zabrániť zrážkam môžete sa dohodnúť na splátkach priamo so súdnym exekútorom.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výživné po rozvode

Dobrý deň. Prosím o radu. V novembri minulého roka padlo na súde rozhodnutie o tom, že mi má…

Súd zvýšil výživné ale exmanžel si neprevzal rozhodnutie

Prosím o pomoc - informáciu ako postupovať. Po rozvode exmanžel platí výživné pravidelne, pred pol…

Prieťahy v konaní a podnet na prešetrenie veci

Dobrý deň, spis ohľadom trestného konania mal byť zaslaný psychiatrovi na posúdenie...spis sa,…

Alimenty

Nemám nárok na náhradné výživné, pretože mám dieťa s iným. Ako postupovať, aby exmanžel začal…

starostlivost o deti, ockovanie

Dobry den, rad by som Vas poprosil o radu. Manzelka pocas tehotenstva odmietala vsetky vysetrenia…

Michal, 22. 5. 2017, 2052x zobrazenie

Potvrdenie prijatia do zamestnania

Prosím Vás, telefonicky mi oznámili prijatie do zamest. na základe pohovoru. Keď som im slovne…

Martina, 17. 7. 2017, 3371x zobrazenie

Rozdelenie domu po rozvode

Dobrý deň. Chcela by som vedieť ako to je s rozdelením majetku po rozvodovom konaní. Ide o dom,…

prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša…

Miroslav, 19. 4. 2017, 2365x zobrazenie

Dedičstvo - má priateľ zomrelej nárok na dedičstvo?

Dobrý deň. Dňa 31.1. 2016 mi zomrela sestra. Ostalo po nej dedičstvo ktoré zdedil jej syn. Nakoľko…

Prevod bytu

Dobrý deň,obraciam sa na Vás s veľkou prosbou,pred približne tromi rokmi mi sestra kúpila byt,na…

Prenajímateľ vs. nájomca - nároky prenajímateľa po odovzdaní bytu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na váš názor, bývala som v prenajatom byte 8mesiacov,riadne som…

Gravidná 14-ročná žiačka

Dobrý deň, som učiteľkou na základnej škole, v mojej triede mám 2 gravidné 14-ročné žiačky, otcami…