zvýšenie výživného

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
zvýšenie výživného

dobrý deň, som rozvedená 13 rokov, dcéra mala v tom čase 2,5 roka. Exmanžel sa zaviazal prispievať sumou 2500 SKK/83 €. Od vtedy som ani raz nedávala návrh na zvýšenie. Nakoľko dcéra nastúpila v septembri na strednú školu a ja žijem s ňou sama, chcem požiadať o zvýšenie výživného na 200,- € so spätnou platnosťou od 1.9.2016. Podotýkam, že už asi tri roky mi okrem výživného inak neprispieva s odôvodnením, že nemá. za niekoľko mesiacov mi je aj dlžný výživné. Je moja požiadavka reálna? ďakujem

Slavka, 2. 2. 2017, 2407x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ak je Vám Váš exmanžel dlžný výžvné v prvom rade je potrebné zistiť, či je zamestnaný, prípadne či má nejaký príjem. Ak je totiž nezamestnaný a nemá žiadny iný príjem, súd výživné nezvýši. Pokiaľ neplatí výživné vôbec je potrebné podať návrh na exekúciu, prípadne podať trestné oznámenie. Nezaplatenie výživného o viac ako 3 mesiace je trestný čin. Pokiaľ má Váš exmanžel príjem a viete preukázať zmenu pomer na strane Vašej maloletej dcéry, t.j., že jej stúpli náklady vzhľadom na to, že navštevuje strednú školu môžte požiadať o zvýšenie výživného odo dňa podania návrhu alebo odo dňa právoplatnosti rozhodnutia súdu. Ak požadujete výživné spätne musíte mať na to vážne dôvody. Odporúčam konzultáciu u advokáta.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Som študentka VŠ -sú mi rodičia poviní platiť internát?

Dobrý deň, som študentkou prvého ročníka na UVLF v Košiciach. Odišla som na internát, lebo to bolo…

Možem zrušiť trvalý pobyt expriateľovi ktorý má dlhy?

Dobrý deň, moj bývalý priateľ má u mňa stále trvalý pobyt, ale už u mňa nebýva, má veľa úverov, kt.…

Možem požiadať o zrušenie osobného bankrotu?

Dobrý deň, Požiadal som o vyhlásenie osobného bankrotu, ktorý bol i spustený. Konkurzný správca…

Vecné bremeno - doživotné právo užívania

Bývame s mamou a dom je napísaný na nás. Mama tu má doživotné právo spísané u právnika, ale nie je…

dom

Dobrý deň, chcela by som informacie o tom, že keď, žijeme spolu s priateľom, ktorý teraz stavy dom,…

Eva, 14. 3. 2017, 2469x zobrazenie

Čo robiť aby mi dlžník vrátil peniaze?

Asi pred pol rokom som požičal známemu 2000e samozrejme ze odvtedy so mnou uz takmer nekomunikuje.…

Karol, 19. 4. 2017, 2373x zobrazenie

Ukončenie pracovného pomeru bez pracovnej zmluvy

Od 1.1.2016 pracujem v sukromnej firme. Firma za mna plati odvody a vyplaca mi mzdu. Do dnesneho…

Súdne vymáhanie pre neschopnosť splácať revolvingový úver.

Dobrý deň.Keď som bol zamestnaný bol mi ponúknutý úver.Po strate zamestnania a jediného príjmu…

prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša…

Miroslav, 19. 4. 2017, 2365x zobrazenie

Máme dom v BSM ale nežijeme spolu, manžel úver neplatí a nechce dom predať

Manžel má vyhodil z domu aj s deťmi, už je to rok. Úver na dom je na mňa, on ho neplatí pravidelne…

Spaťvzatie žaloby

Dobrý den. Potreboval by som radu ,či je možné tkz.spaťvzatie žaloby jedným, v pripade ked sme…

Spor o nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcem sa informovať, ako vyriešiť situáciu, keď nehnuteľnosť vlastnia 2 blizke osoby a…