zvýšenie výživného

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
zvýšenie výživného

dobrý deň, som rozvedená 13 rokov, dcéra mala v tom čase 2,5 roka. Exmanžel sa zaviazal prispievať sumou 2500 SKK/83 €. Od vtedy som ani raz nedávala návrh na zvýšenie. Nakoľko dcéra nastúpila v septembri na strednú školu a ja žijem s ňou sama, chcem požiadať o zvýšenie výživného na 200,- € so spätnou platnosťou od 1.9.2016. Podotýkam, že už asi tri roky mi okrem výživného inak neprispieva s odôvodnením, že nemá. za niekoľko mesiacov mi je aj dlžný výživné. Je moja požiadavka reálna? ďakujem

Slavka, 2. 2. 2017, 2517x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ak je Vám Váš exmanžel dlžný výžvné v prvom rade je potrebné zistiť, či je zamestnaný, prípadne či má nejaký príjem. Ak je totiž nezamestnaný a nemá žiadny iný príjem, súd výživné nezvýši. Pokiaľ neplatí výživné vôbec je potrebné podať návrh na exekúciu, prípadne podať trestné oznámenie. Nezaplatenie výživného o viac ako 3 mesiace je trestný čin. Pokiaľ má Váš exmanžel príjem a viete preukázať zmenu pomer na strane Vašej maloletej dcéry, t.j., že jej stúpli náklady vzhľadom na to, že navštevuje strednú školu môžte požiadať o zvýšenie výživného odo dňa podania návrhu alebo odo dňa právoplatnosti rozhodnutia súdu. Ak požadujete výživné spätne musíte mať na to vážne dôvody. Odporúčam konzultáciu u advokáta.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Chybná suma v rozhodnutí o zvýšení výživného

Dobrý deň, dnes som dostala rozhodnutie o zvýšení výživného na maloleté deti. Dve sumy - na…

Predaj firmy inej firme - aká výpovedná lehota bude plynúť?

Terajší majiteľ predáva nehnuteľnosť v ktorej prevádzkoval čerpaciu stanicu, inej firme ktorá tiež…

Zlé osobné údaje na výpovedi majú dopad na platnosť výpovede?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám platnú výpoveď ? Podpísala som výpoveď zo zamestnania,…

Zápis nehnuteľnosti do listu vlastníctva - napriek nedodanie úradne overeného podpisu?

Dobrý deň. Mohol by som sa Vás spýtať, či môže Katastrálny úrad povoliť vklad vlastníckeho práva do…

Exekúcia

Som vdova ,mala som,Alianz slovenskú poisťovňu, dva x som zaplatila ,potom som na to zabudla ,mala…

Správne uvedenie predávajúcej na kúpno-predajnej zmluve

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Kupujem nehnuteľnosť a zistil som, že…

Stanislav, 20. 10. 2017, 2191x zobrazenie

Ako dlho sa môže vymáhať premlčaný dlh + ochrana osob. údajov

Premlčaný dlh z (ne) povoleného prečerpania účtu. Chcem sa opýtať, koľko vymáhacích spoločností si…

vyriešenie vlastníckeho vzťahu k neexistujúcej nehnuteľnosti

Pekný deň. Som vlastníkom pozemkov v Kremnici,  kde na jednej parcele stojí rodinný dom…

Mám nárok na vrátenie určitej čiastky za nájomné osoba ktorá prenajíma priestory môže byť stíhaná.

Dobrý večer, poprosím o radu,dcéra si v BA prenajala podnájom ako študentka VŠ,v august. zaplatila…

Stiahnutie zrušenie trestného oznámenia

Chcel som sa opýtať, či sa dá zrušiť/stiahnuť trestné oznámenie?

Spor o nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcem sa informovať, ako vyriešiť situáciu, keď nehnuteľnosť vlastnia 2 blizke osoby a…

Kúpa kradnutého mobilného telefónu na Bazoš.sk

Dobrý deň, pred 3 mesiacmi som kúpil pomocou servera bazoš mobilný telefón. Dnes mi volali z…