zvýšenie výživného

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
zvýšenie výživného

dobrý deň, som rozvedená 13 rokov, dcéra mala v tom čase 2,5 roka. Exmanžel sa zaviazal prispievať sumou 2500 SKK/83 €. Od vtedy som ani raz nedávala návrh na zvýšenie. Nakoľko dcéra nastúpila v septembri na strednú školu a ja žijem s ňou sama, chcem požiadať o zvýšenie výživného na 200,- € so spätnou platnosťou od 1.9.2016. Podotýkam, že už asi tri roky mi okrem výživného inak neprispieva s odôvodnením, že nemá. za niekoľko mesiacov mi je aj dlžný výživné. Je moja požiadavka reálna? ďakujem

Slavka, 2. 2. 2017, 2631x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ak je Vám Váš exmanžel dlžný výžvné v prvom rade je potrebné zistiť, či je zamestnaný, prípadne či má nejaký príjem. Ak je totiž nezamestnaný a nemá žiadny iný príjem, súd výživné nezvýši. Pokiaľ neplatí výživné vôbec je potrebné podať návrh na exekúciu, prípadne podať trestné oznámenie. Nezaplatenie výživného o viac ako 3 mesiace je trestný čin. Pokiaľ má Váš exmanžel príjem a viete preukázať zmenu pomer na strane Vašej maloletej dcéry, t.j., že jej stúpli náklady vzhľadom na to, že navštevuje strednú školu môžte požiadať o zvýšenie výživného odo dňa podania návrhu alebo odo dňa právoplatnosti rozhodnutia súdu. Ak požadujete výživné spätne musíte mať na to vážne dôvody. Odporúčam konzultáciu u advokáta.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Kúpa kradnutého mobilného telefónu na Bazoš.sk

Dobrý deň, pred 3 mesiacmi som kúpil pomocou servera bazoš mobilný telefón. Dnes mi volali z…

Stratil som súdne rozhodnutie, ako zistím kedy mi skončí podmienka?

Dobrý deň. Rád by som poprosil o informáciu, ako zistím kedy mi končí podmienka, nakoľko som…

Krivé obvinenie

Dobrý deň, na OSPOD nás "udal" anonym vo forme listu písaného na počítači, kde bolo plno hlúpostí a…

Dana, 22. 1. 2017, 3261x zobrazenie

Kúpa domu z HU

Dobrý deň. Kupujeme dom. V deň podpisu kúpnej zmluvy sme zaplatili časť kúpnej ceny, podali návrh…

Katarina, 9. 5. 2017, 2683x zobrazenie

Výživné

Prosím vás ako sa dá napadnúť rozsudok, keď nieje možné sa odvolať?

Radovan, 24. 5. 2017, 2392x zobrazenie

Pokuta za priestupok pre neplnoleteho

Dobrý den, mal by som otázku ohľadom pokuty za priestupok, ak som spáchal priestupok ešte keď som…

Martin, 1. 6. 2017, 2388x zobrazenie

Odhlásenie z trvalého pobytu

Dobrý deň. Moja dcéra už s nami nebýva dva a pol roka. Býva v podnájme s priateľom. Má dlžoby vo…

Dedičstvo

Dobrý deň, Zdedila som po matke dom s tým,že ostatní dediči sa vzdali dedičstva až na jedného,…

vymáhanie vecí od bývalej partnerky

Je možné vymáhať od bývalej partnerky majetok, ktorý som zaplatil na zariadenie bytu, finančnú…

Alexander, 22. 5. 2017, 2533x zobrazenie

Najdena zavet

Dobry den, mala by som otazku ohladom dedicstva. V roku 2000 zomrela matka a zanechala zavet o…

Aký sposob prepisu domu je najlepší pre ochranu pred exekúciou?

Som vydatá a manžel má nevyriešené exekúcie. Chceme prepísať dom z rodičov na mňa tak, aby…

osobny bankrot a hypoteka na krku

dobry den .. chcem sa opytat ,ci je mozne poziadat o osobny bankrot ,ked mam na seba hypoteku …

Darina, 31. 7. 2019, 2247x zobrazenie