Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Prosím vás ako sa dá napadnúť rozsudok, keď nieje možné sa odvolať?

Radovan, 24. 5. 2017, 2166x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pokiaľ ide o rozsudok Okresného súdu a zmeškali ste lehotu na podanie odvolania, tak tento rozsudok je právoplatný a nie je možné ho napadnúť. Pokiaľ však ide o rozhodnutie Krajského súdu, ktorý rozhodoval o odvolaní voči rozhodnutiu Okresného súdu tak voči tomuto rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie. Toto rozhodnutie sa považuje za konečné. Za určitých prísne stanovených podmienok možno voči nemu podať mimoriadny opravný prostriedok a to dovolanie, mimoriadne dovolanie, alebo návrh na obnovu konania. Každé má svoje špecifiká a svoje lehoty, ktoré treba dodržať.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zrušenie darovacej zmluvy . možu ma prinútiť vrátiť dar?

Dobrý deň, môj strýko mi ako neteri daroval (darovacou zmluvou) u notárky, časť nehnuteľnosti…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…

Príspievanie na matku

Dobrý deň, prosím o radu. Môj manžel má rodičov alkoholikov, sú rozvedený. Jeho matka z alkoholizmu…

Zuzana, 27. 1. 2017, 2243x zobrazenie

Vymáhanie?

Dobrý deň, dcéra písala práce na zákazku cez www.zaverecneprace.sk. Vzhľadom na aktuálne rodinné…

Diana, 21. 4. 2017, 2337x zobrazenie

ako postupovať pri zle zapísanom pozemku v katastri nehnuteľností?

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako postupovať pri zle zapísanom pozemku v katastri nehnuteľností…

Petra, 21. 4. 2017, 2579x zobrazenie

Najomne

Som najomca bytu,v kt. zijem s 3 detmi a manzelom.Vlastnik bytu je obec.Chcem ukoncit najomnu…

Zuzana, 19. 5. 2017, 2245x zobrazenie

Výpoveď z organizačných dôvodov podľa paragrafu 63 odst. 1 písm. b/ zákona č. 311/2001 Z. z.

Dobrý deň, prosím Vás, dňa 27.01.2016 som dostal výpoveď zo zamestnania z organizačných dôvodov. Vo…

Stiahnutie zrušenie trestného oznámenia

Chcel som sa opýtať, či sa dá zrušiť/stiahnuť trestné oznámenie?

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Može sa nehnuteľnosť v spoluvlastníctve troch súrodencov predať bez súhlasu jedného súrodenca?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak je jeden z troch súrodencov spolumajiteľom nehnuteľnosti, či…

Može byť byt ktorý je v OV a je na ňom hypo daný do dražby koli dlhu byt. družstvu?

Dobrý deň. Mám byt v osobnom vlastníctve. Na bytovom družstve mi ale vznikol dlh čiastočne mojou…

Stiahnutie - zrušenie trestného oznámenia

Dobrý deň, podala som trestné oznámenie za napadnutie, ale je mi nepríjemné riešiť to až na súde.…