Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Prosím vás ako sa dá napadnúť rozsudok, keď nieje možné sa odvolať?

Radovan, 24. 5. 2017, 2276x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pokiaľ ide o rozsudok Okresného súdu a zmeškali ste lehotu na podanie odvolania, tak tento rozsudok je právoplatný a nie je možné ho napadnúť. Pokiaľ však ide o rozhodnutie Krajského súdu, ktorý rozhodoval o odvolaní voči rozhodnutiu Okresného súdu tak voči tomuto rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie. Toto rozhodnutie sa považuje za konečné. Za určitých prísne stanovených podmienok možno voči nemu podať mimoriadny opravný prostriedok a to dovolanie, mimoriadne dovolanie, alebo návrh na obnovu konania. Každé má svoje špecifiká a svoje lehoty, ktoré treba dodržať.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Pozastavenie exekúcie na rodinný dom

V prípade nezaplatenia sumy 98800 euro budem mať exekúciu domu. Pravdaže takú sumu nemám a boril…

Nehnuteľnosť získaná osvedčením o vydržaní, jej zápis na LV na oboch manželov.

Dobrý deň, počas trvania manželstva /sme manželia 36 rokov/ som pred cca 18 rokmi prostredníctvom…

Budem oslobodená od súdneho poplatku?

Mám exekučný titul, ktorý mi priznáva náhradu škody, ktorá mi vznikla ublížením na zdraví. Chcem…

Eva, 27. 2. 2017, 2251x zobrazenie

štátna inštitúcia

Pozdravujem, chcem sa opýtať, či je nejaký zákon, ktorý stanovuje štátnym inštitúciám ako napr.…

Jaroslav, 8. 3. 2017, 2556x zobrazenie

Odchod z firmy a z postu konateľa a spoločnika

Dobrý deň, som vo firme od roku 2011 aj konateľka aj spoločníčka. Chcela by som sa dostať z tej…

Alena, 10. 5. 2017, 3478x zobrazenie

Platobný rozkaz

Môže sa zaloba alebo platobný rozkaz stiahnuť ak veriteľ a dlžník sa dohodnú na splátkach aj keď…

Žijem v zahraničí a VŠZP chce po nás platby

OD ROKU 2002 SME TRVALO ZIJUCI V SPANIELSKU .ATERAZ PO 15 ROKOCH ODO MNA MANZELKY A DETI ZIADA…

Chcem do 14 dní vrátiť zakúpený tovar ale nechcú mi vrátiť plnú sumu

Chcem sa opýtať, kúpila som si robot link a som ho vyskúšala a podľa zákona vrátila do 14 dní.…

Zdedeny majetok predany bez mojho vedomia

Dobry den, po dedicskom som ziskal 1/10 vlastnicky podiel na rodinnom dome s pozemkom. Predajom som…

Zmluvná pokuta a zrušenie internetových služieb

Dobrý deň, rada by som sa poradila vo veci zrušenia elektronických služieb, jedná sa o optický…

Odstúpenie od zmluvy uzatvorenej na diaľku

Dobrý deň,chcel by som poprosiť o radu. Zakúpil som si mob. tel. z e-shopu v hodnote 300 €. Pred…

Choré dieťa - odchod z práce - je možné ísť zpať na materskú?

Naše dieťa má iba rok a je chorľavé, má zlú imunitu a na odporúčanie lekára nemože byť v kolektíve,…