Zdedeny majetok predany bez mojho vedomia

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Zdedeny majetok predany bez mojho vedomia

Dobry den, po dedicskom som ziskal 1/10 vlastnicky podiel na rodinnom dome s pozemkom. Predajom som pisomne poveril syna jednej dedicky(zastupoval ju na konani) s tym, ze moze moj podiel 1/10 predat ak najde kupcu. Ak som ho obcas telef. kontaktoval co ma nove, jeho odpoved stale bola, ze kupca nema. Zhodou okolnosti sa na jednej oslave v ramci konverzacie dotycny vyjadril, ze ten dom predal pribuznym. Podla katastra predal 7/10 (darovacia zmluva z 05/2013) s tym ze si myslim, ze pouzivaju cely dom a pozemok, nie len 7/10. Nikto mi nic o predaji nedal vediet a nevidel som ani cent za tento predaj. Vraj sa mam dohodnut s kupcom o predaji svojho podielu 1/10.... Co s tym? Dakujem

Peter, 28. 11. 2016, 1434x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Môžete terajším užívateľom nehnuteľností ponúknuť na predaj aj svoj spoluvlastnícky podiel, taktiež môžete od nich požadovať náhradu za to, čo užívajú nad rámec svojho spoluvlastníckeho podielu, prípadne ak sa s nimi nedohodnete, môžete podať žalobu na súd na zrušenie spoluvlastníctva a vyporiadanie spoluvlastníckych podielov. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…

Anonym, 6. 10. 2016, 3309x zobrazenie

Kúpa RD a vyplatenie

Prajem dobrý deň, chcela by som sa spýtať a informovať na prípad, kedy môj otec, chce odkúpiť…

Anonym, 29. 9. 2016, 1552x zobrazenie

Upovedomenie o podani obžaloby

Dobrý deň.Dňa 19.1.2017 bola na mňa podaná obžaloba podľa § 234 ods 1 Trestného poriadku za prečin…

Oto, 30. 1. 2017, 1667x zobrazenie

Dedičstvo - má priateľ zomrelej nárok na dedičstvo?

Dobrý deň. Dňa 31.1. 2016 mi zomrela sestra. Ostalo po nej dedičstvo ktoré zdedil jej syn. Nakoľko…

Anonym, 14. 12. 2016, 1728x zobrazenie

Drobná stavba na samote - je nutné stavbu ohlásiť?

Dobrý deň. Neviem či píšem moju otázku na správnom mieste. Je nutné OHLASOVAŤ túto stavbu ? POPIS…

Anonym, 1. 3. 2016, 2508x zobrazenie

Uvedenie v omyl RK pri kúpe nehnuteľnosti?

Dobry den, Kupila som byt cez realitnu kancelariu a teraz prichadzam na to, ze som asi bola…

Anonym, 22. 8. 2016, 1999x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť