BSM

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
BSM

Dobry den.Som rozvedený .Byvalá žena dala vysporiadanie oBSM na sud.Počas manželstva sme nadobudli 2 izbový byt.V roku 2002 sme byt roširili na 3 izb.Stavba bytu aceleho domu je tehlová.Byt ma 78 m.Byv.žena chce aby sa byt predal.Ja to nechcem ani počuť.Za ten byt nedostaneme že kupime 2 1izb.byty.Ja mam tento rok 62 rokov.Mne už žiadna banka nedá uver.Všetko počas manželstva som platil ja .Od 1 12 1983 ako som vstupil dotoho bytu odkupenie do os vlastnictva .CHcem odmietnuť BSM na 1stp.sude .§

Ivan, 4. 4. 2017, 2681x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. odmietnuť vyporiadanie BSM nie je možné. Ak do 3 rokov od právoplatného rozvodu manželstva nevyporiadate BSM obaja budete podieloví spoluvlastníci nehnuteľnosti, každý v 1/2 v pomere k celku. Súd v rámci vyporiadanie BSM bude prihliadať aj na Vaše argumenty. Väčšia prevdepodobnosť je že sa byt predá a výťažok sa rozdelí medzi oboch Vás, alebo byt pripadne do výlučného vlastníctva jedného z Vás s povinnosťou výplaty druhého. V rámci vyporiadania sa bude prihladať aj na to kto a a kým spôsobom pripsel do spoločnej domácnosti atď. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta a požiadať o zastupovanie. Ak nemáte finančné prostriedky na advokáta kontaktujte Centrum právnej pomoci môže Vám určiť advokáta, ktorý Vás bude zastupovať bezplatne.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Prenajímateľ vs. nájomca - nároky prenajímateľa po odovzdaní bytu

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na váš názor, bývala som v prenajatom byte 8mesiacov,riadne som…

Môze si exmanžel do mojho domu nasťahovať frajerku bez môjho súhlasu?

Dobrý deň, s exmanželom sme rok rozvedení. Bývame však v spoločnej domácnosti v dome, ktorý je …

Chcem žalovať PROFI CREDIT za užeru,aku šancu mám na vyhranie sudu.

Moj syn si požičal u tejto spoločnosti42012 sk v roku2007 s RPMN 72,19.Vrátiť mal 84024 sk čo…

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…

Potrebujem k návrhom na zverenie detí do osobnej starostlivosti a zvýšenie výživného právnika?

Dobrý deň. Chcem podať na súd návrh na zverenie detí do osobnej starostlivosti a návrh na vyzivne,…

Predvolanie ako svedok

išiel som z bratzom na bicykli pri garáž pre auto a pri aute stala polícia a povedali že majú troch…

J, 9. 2. 2017, 2493x zobrazenie

Kedy platím daň z predaja nehnuteľnosti?

Dobrý deň,  chcel by som vedieť či budem platiť daň z kúpy nehnuteľnosti, ak nehnuteľnosť…

Darovali sme synovi pozemok, na zmluve figuruje aj žena s ktorou sa rozviedol. Možme dar vziať zpať?

Dobrý deň,poprosím o radu,darovali sme synovi pozemok,máme darovaciu zmluvu,kde figuruje aj synova…

Gravidná 14-ročná žiačka

Dobrý deň, som učiteľkou na základnej škole, v mojej triede mám 2 gravidné 14-ročné žiačky, otcami…

Nesplácal som požičku od Excredit, teraz chcú 7000eur, ako sa mám brániť?

Dobrý deň, pred 9 rokmi som zobral požičku 30 000sk /1000 e/ od Ex credit , medzi tým som niečo…

Dávka v nezamestnanosti

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Som zamestnaná od 1.5.2014, uvažujem nad odchodom do zahraničia. Rada…

Dočasné zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti

Dobrý deň. Podávala som žiadosť o dočasné zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti,…

Viki, 18. 5. 2017, 2688x zobrazenie