Darovali sme synovi pozemok, na zmluve figuruje aj žena s ktorou sa rozviedol. Možme dar vziať zpať?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Darovali sme synovi pozemok, na zmluve figuruje aj žena s ktorou sa rozviedol. Možme dar vziať zpať?

Dobrý deň,poprosím o radu,darovali sme synovi pozemok,máme darovaciu zmluvu,kde figuruje aj synova žena,syn sa rozviedol ,mohli by sme ten pozemok ,dar, vziať späť,bez súhlasu bývalej synovej ženy?Ďakujem za odpoveď!

Anonym, 10. 10. 2016, 1419x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Darca sa s poukazom na §630 Občianskeho zákonníka môže domáhať vrátenia daru od obdarovaného pokiaľ sa obdarovaný správa k nemu alebo členom jeho rodiny tak, že tým hrubo porušuje dobré mravy. Vyžaduje sa však hrubé porušenie dobrých mravov, čo znamená porušenie dobrých mravov značnej intenzity alebo ich sústavné porušovanie. Nepostačuje tak len prostá nevďačnosť obdarovaného alebo menej významné porušenie dobrých mravov. Konanie obdarovaného musí byť objektívne považované za spoločensky hrubo nepriateľné, nepostačuje len subjektívny pocit darcu. Právo domáhať sa vrátenia daru sa premlčuje vo všeobecnej trojročnej premlčacej lehote, ktorá začína plynúť v deň kedy sa mohlo toto právo po prvý raz uplatniť. odporúčam Vám obrátiť sa na advokáta, ktorý posúdi, či vo Vašom prípade je možné požadovať vrátenie daru.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zverejnenie platov zamestnancov obecného úradu

Dobrý deň, píšem v mene zamestnancov Obecného úradu. Poslanec Obecného zastupiteľstva žiada nášho…

Anonym, 13. 9. 2016, 4910x zobrazenie

Zmluva S16978465

Zobral som si úver od spoločnosti Finzo, 200 Eur, ktorý som ani nepotreboval .neskôr som bol v…

Anonym, 29. 9. 2016, 1772x zobrazenie

Vyrovnanie po rozvode

V decembri budú 3roky od rozvodu.Bývalému manželovi ostalo 20 000€ a všetok hnuteľný majetok…

Anonym, 30. 9. 2016, 1942x zobrazenie

Rozvádzam sa, potrebujem k vycestovaniu s dieťaťom do zahraničia manželov súhlas?

S manželom sa budeme rozvádzať čoskoro a moja otázka znie = keď mi zveria dcéru do výhradnej…

Anonym, 26. 10. 2016, 2063x zobrazenie

štátna inštitúcia

Pozdravujem, chcem sa opýtať, či je nejaký zákon, ktorý stanovuje štátnym inštitúciám ako napr.…

Jaroslav, 8. 3. 2017, 1610x zobrazenie

Správne uvedenie predávajúcej na kúpno-predajnej zmluve

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Kupujem nehnuteľnosť a zistil som, že…

Stanislav, 20. 10. 2017, 1263x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Rodinny dom

Dobry den,prisim vas o radu. sme osmi surodenci . Po otcovej smrti sme zdedili kazdy po 1/8 z…

Anonym, 23. 12. 2016, 1944x zobrazenie

Môze si exmanžel do mojho domu nasťahovať frajerku bez môjho súhlasu?

Dobrý deň, s exmanželom sme rok rozvedení. Bývame však v spoločnej domácnosti v dome, ktorý je …

Anonym, 24. 10. 2016, 2561x zobrazenie

Dlhý, založený dom2

.potom sme vymysleli že ten dom by sa mohol prepísať na mňa aj s dlhom takže ja som prevzala ten…

Anonym, 30. 9. 2016, 1642x zobrazenie

Ako možem synovi v dome zrušiť trvalý pobyt bez jeho vedomia?

Dobrý deň, potrebujem radu. Žijem v rodinnom dome zo synom ktorý má 28 rokov, sú s ním vždy…

Anonym, 12. 12. 2016, 4167x zobrazenie

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 1569x zobrazenie

Kamerovanie bez povolenia - nadriadený ma požiadal o natáčnie osoby bez jej súhlasu - možem?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké má, alebo nemá právo môj nadriadený žiadať odomňa…

Anonym, 7. 11. 2016, 1967x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť