Hypoteka

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom case doplnit rucitela/spoludlznika na hypoteku a zmenit vlastnictvo na spolupodielove medzi partnermi (nie manzelmi)? Dakujem!

Lenka, 26. 5. 2017, 2198x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Previesť podiel na nehnuteľnosti je možné buď na základe kúpnej zmluvy alebo darovacej zmluvy. S prevodom ale musí súhlasiť banka, ktorá taktiež musí vysloviť súhlas a úpraviť zmluvy o úvere v prípade, ak do právneho vzťahu vstúpi ručiteľ alebo druhý spoludlžník. V prvom rade treba tieto kroky odkomunikovať s bankou, získať ich písomný súhlas a až následne previesť vlastníctvo k nehnuteľnosti, prípadne podiel na inú osobu.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Mám nárok na vrátenie určitej čiastky za nájomné osoba ktorá prenajíma priestory môže byť stíhaná.

Dobrý večer, poprosím o radu,dcéra si v BA prenajala podnájom ako študentka VŠ,v august. zaplatila…

Možnosť súdneho rozdelenia

Dobrý deň. Som spoluvlastníkom parcely na jednom spoločnom pozemku s mojou sestrou. Pozemok je…

Nesúhlasu s dohodou o skončení pracovného pomeru

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom nesúhlasu s dohodou o skončení pracovného pomeru. …

Ako vyňat družku z listu vlastníctva?

Drobrý deň, Pred osmymi rokmi som kúpil rod.dom na úver.Bývalá družka neplatila žiadné účty,ani…

Ukončenie pracovnej zmluvy

Dobrý deň. Som zamestnancom nemenovanej firmy od 27.1.2015. Pracovná zmluva bola uzatvorená na dobu…

Štefan, 27. 1. 2017, 2418x zobrazenie

Vyzivne na navorodenca

Dobry den,chcel by som sa spytat ake vyzivne sa plati na novorodenca? Moja partnerka nema este 18…

Eduard, 9. 2. 2017, 2430x zobrazenie

Zdedeny majetok predany bez mojho vedomia

Dobry den, po dedicskom som ziskal 1/10 vlastnicky podiel na rodinnom dome s pozemkom. Predajom som…

Škodová udalosť - ako mám postupovať, keď som bola účastníčkou dopravnej nehody?

Dobrý deň! Chcem sa opýtať, ako mám postupovať, keď som bola účastníčka dopravnej nehody. Z…

Mám nárok na vrátenie určitej čiastky za nájomné osoba ktorá prenajíma priestory môže byť stíhaná.

Dobrý večer, poprosím o radu,dcéra si v BA prenajala podnájom ako študentka VŠ,v august. zaplatila…

Výklad paragrafu 141 - účasť na pohrebe - na čo mám nárok?

Dobrý deň Mám takúto otázku. Zomrela mi svokra.Zariaďoval som pohreb.Mzdovej účtovníčke som…

štátna inštitúcia

Pozdravujem, chcem sa opýtať, či je nejaký zákon, ktorý stanovuje štátnym inštitúciám ako napr.…

Jaroslav, 8. 3. 2017, 2425x zobrazenie

Zalozne pravo

Dobry den chcem sa opytat mam 15 rocne dieta a a mali sme dedicke konanie ohladne domu ktoru…

Jan, 17. 5. 2017, 2267x zobrazenie