Hypoteka

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom case doplnit rucitela/spoludlznika na hypoteku a zmenit vlastnictvo na spolupodielove medzi partnermi (nie manzelmi)? Dakujem!

Lenka, 26. 5. 2017, 2319x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Previesť podiel na nehnuteľnosti je možné buď na základe kúpnej zmluvy alebo darovacej zmluvy. S prevodom ale musí súhlasiť banka, ktorá taktiež musí vysloviť súhlas a úpraviť zmluvy o úvere v prípade, ak do právneho vzťahu vstúpi ručiteľ alebo druhý spoludlžník. V prvom rade treba tieto kroky odkomunikovať s bankou, získať ich písomný súhlas a až následne previesť vlastníctvo k nehnuteľnosti, prípadne podiel na inú osobu.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Agresivita maloletých v škole

Dobrý deň, som rodič dieťaťa, ktoré navštevuje základnú školu (2.ročník). Máme problém, s ktorým si…

Rozvod

Dobrý deň s manželom sa rozvádzame sme dohodnutý na výzžvnom aj že maloletý syn bude s matkou...…

Mata, 3. 3. 2017, 2460x zobrazenie

štátna inštitúcia

Pozdravujem, chcem sa opýtať, či je nejaký zákon, ktorý stanovuje štátnym inštitúciám ako napr.…

Jaroslav, 8. 3. 2017, 2558x zobrazenie

Otcove dlhy

Dobrý deň, som študent vysokej školy(3. rok), rodičia sú rozvedení od mojich troch rokov. Môj otec…

Lukáš, 21. 4. 2017, 2501x zobrazenie

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2310x zobrazenie

Vymáhanie dlhu za grafické práce

Dobrý deň, pre jednu firmu som ako fyz. osoba pripravovoval grafické práce (logo, banery), prácu…

Juraj, 25. 5. 2017, 2227x zobrazenie

Odhlásenie z trvalého pobytu

Dobrý deň. Moja dcéra už s nami nebýva dva a pol roka. Býva v podnájme s priateľom. Má dlžoby vo…

Ako mám odísť zo zamestnania?

Dobrý deň, Mám zamestnanie na dobu neurčitú, vzťahuje sa na mňa jedno mesačná výpovedná lehota…

kde si môžem nárokovaž peniaze od odsúdeného ked je vo väzne

Dobrý deň, súdom bolo určené, že X.Y je odsúdený na tri roky za... a má mi vrátiť sumu 250€.. Po…

Jana, 24. 8. 2017, 2182x zobrazenie

Exekúcia na syna a dopad na jeho trvalý pobyt

Dobrý večer,co môžem očakávať,ak má syn trvalé bydlisko na nasej adrese ale nikdy tam nebýval…

Vysporiadanie nehnuteľnosti

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s dotazom, ako by bolo vhodné postupovať pri vysporiadaní…

Žijem v zahraničí a VŠZP chce po nás platby

OD ROKU 2002 SME TRVALO ZIJUCI V SPANIELSKU .ATERAZ PO 15 ROKOCH ODO MNA MANZELKY A DETI ZIADA…