Osobný bankrot

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa neprihliada. Chcem sa spýtať čo znamená pojem majetok nepatrnej hodnoty. Ďakujem.

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Pojem ,,majetok nepatrnej hodnoty,, nie je v zákonoch definovaný. Sudna prax ale prijala záver, že je to majetok do výšky tisíc eur. Myslí sa tým majetok spolu. Suctou JUDr. Michal Murina

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Pojem ,,majetok nepatrnej hodnoty,, nie je v zákonoch definovaný. Sudna prax ale prijala záver, že je to majetok do výšky tisíc eur. Myslí sa tým majetok spolu. Suctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Nevysporiadané pozemky

Bývame v spoločnom dvore naši susedia všetko roky užívajú a nič nevlastnia ešte aj dom majú čiernu…

Zuzana, 16. 8. 2017, 4774x zobrazenie

Odhlasenie trvaleho pobytu

Dobry den chcela som sa spytat ci je mozne odhlasit z trvaleho pobytu niekoho kto o tom nevie.…

Jarmila, 22. 8. 2017, 2464x zobrazenie

určenie vyživneho

ziadost o rozvod bola podana 30.1.2017, nedohodli sme sa na vyživnom,muž je nezamestany dlhodobo.…

Linda, 22. 9. 2017, 2383x zobrazenie

nezakonne odtiahnutie vozidla

Mestska policia BA1 mi odtiahla auto z miesta kde bezne auta stoja (napr.na kazdom foto z google…

Emanuel, 22. 9. 2017, 2339x zobrazenie

konkurenčná doložka

Je zákonné aby zamestnávatľ nútil svojho zamestnanca podpisat konkurenčnú doložku po roku trvania…

Lucia, 27. 9. 2017, 2304x zobrazenie

Stali sme sa obeťami podvodu pri kúpe ojazdeneho auta

Kupovali sme ojazdené vozidlo, pan predávajúci nám do kúpnej zmluvy napísal meno prvotného majiteľa…

Katarína, 15. 6. 2019, 1685x zobrazenie

Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex…

Adriana, 30. 1. 2017, 2443x zobrazenie

neplatenie výživného v plnej výške a včas

Dobrý deň, môj dotaz sa týka prečinu zan. pov. výživy podľa § 207 TZ, ktorého sa dopustí ten, kto…

"vrátenie peňazí"

Dobrý deň mám takú otázku.Mal som priateľku vydatú podotýkam boli sme spolu 6rokov no a za tých…

Milan, 7. 3. 2017, 2404x zobrazenie

Nedodržanie zmluvy o dielo zo strana zhotoviteľa

Uzatvorila som zmluvu o dielo /16.8.2016/-výmena plastových okien a dverí, zaplatila som zálohu. Do…

Vymáhanie škody po polroku, dohoda o uznaní dlhu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže bývalý zamestnávateľ odo mňa požadovať podpísať dohodu o…

Upovedomenie o podani obžaloby

Dobrý deň.Dňa 19.1.2017 bola na mňa podaná obžaloba podľa § 234 ods 1 Trestného poriadku za prečin…

Oto, 30. 1. 2017, 2611x zobrazenie