Vyzivne

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex polovicu bytu,ja v byte nebývam,majetkové vyrovnanie som este nepodala,chcem sa spýtať ,ak ja vyplatim dlžobu či je ex povinný sa z bytu odsťahovať a či mne pripadne jeho polovica po zaplatení exekucie za výživné alebo to mám riešiť podaním na súd za majetkové vyrovnanie a tam riešiť byt,či ho dať ohodnotiť ,odčítat jeho dlh a tak ho vyplatiť,alebo vyplatiť dlh exekutorke a byt pripadne mne a detom

Adriana, 30. 1. 2017, 2437x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Vyplatením excekúcie neznamená, že Váš exmanžel bude povinný Vám polovicu bytu prepísať na Vás, prípadne že by polovicu bytu pripadla Vám. Po rozvode manželstva máte 3 roky nato, aby ste podali návrh na vyporiadanie BSM, ak tak neurobíte automaticky zo zákona budete podieloví spoluvlastníci bytu, každý bude mať podiel o veľkosti 1/2. Ak ste teda v lehote odporúčam podať návrh na súd na vyporiadanie BSM. Môžete sa však s Vašim exmanželom dohodnúť aj mimosúdne a to uzavretím dohody o vyporiadaní BSM. Pokiaľ sa dohodnúť neviete odporúčam pred súdnym konaním navštíviť mediátora, pomôže Vám s dohodou.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zlé osobné údaje na výpovedi majú dopad na platnosť výpovede?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám platnú výpoveď ? Podpísala som výpoveď zo zamestnania,…

Predaj prenajímaného bytu

Dobrý deň, bývam spolu s ďalšími osobami v prenajatom byte so zmluvou na dobu určitú do konca júna.…

Katarína, 16. 3. 2017, 2465x zobrazenie

Výživné

Prosím vás ako sa dá napadnúť rozsudok, keď nieje možné sa odvolať?

Radovan, 24. 5. 2017, 2165x zobrazenie

Kupa pozemku

Dobrý večer.Mám záujem kúpiť vedľajší pozemok o ktorom som zistil že nieje vysporiadaný,nakoľko…

Martin, 15. 6. 2017, 2201x zobrazenie

Uprava styku dietata s otcom a vyzivne

Dobry den,potrebujem vediet ak sud zveril do opateri nase dieta mne, ci ezistuje pre otca dietats…

Zuzana, 17. 7. 2017, 2282x zobrazenie

Správne uvedenie predávajúcej na kúpno-predajnej zmluve

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Kupujem nehnuteľnosť a zistil som, že…

Stanislav, 20. 10. 2017, 2075x zobrazenie

prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša…

Miroslav, 19. 4. 2017, 2363x zobrazenie

Možnosti vymáhania odškodného

Dobrý deň, bol som napadnutý druhou osobou súd mi uznal odškodné za ublíženie na zdraví vo výške…

Zákaz priblíženia

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, od malička mám problémy s otcom. Je v tom aj alkohol, aj…

Kúpa pozemku

Rodičia 50 rokov používajú pozemok vzadu za domom na konci zahrady,oploteny, teraz došlo k…

Katarína, 14. 9. 2017, 2253x zobrazenie

uver neplatenie exekutor

Dobrý den . mám nepodareného brata ktorý zobral úver 12 000 od banky, platil chviľu a prestal, 3…

Stavebné úpravy v byte - potrebujem súhlas susedov?

Potrebujem súhlas susedov na prestavbu dvoch bytov v paneláku? Mám záujem na spojení dvoch bytov…