Vyzivne

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex polovicu bytu,ja v byte nebývam,majetkové vyrovnanie som este nepodala,chcem sa spýtať ,ak ja vyplatim dlžobu či je ex povinný sa z bytu odsťahovať a či mne pripadne jeho polovica po zaplatení exekucie za výživné alebo to mám riešiť podaním na súd za majetkové vyrovnanie a tam riešiť byt,či ho dať ohodnotiť ,odčítat jeho dlh a tak ho vyplatiť,alebo vyplatiť dlh exekutorke a byt pripadne mne a detom

Adriana, 30. 1. 2017, 2693x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Vyplatením excekúcie neznamená, že Váš exmanžel bude povinný Vám polovicu bytu prepísať na Vás, prípadne že by polovicu bytu pripadla Vám. Po rozvode manželstva máte 3 roky nato, aby ste podali návrh na vyporiadanie BSM, ak tak neurobíte automaticky zo zákona budete podieloví spoluvlastníci bytu, každý bude mať podiel o veľkosti 1/2. Ak ste teda v lehote odporúčam podať návrh na súd na vyporiadanie BSM. Môžete sa však s Vašim exmanželom dohodnúť aj mimosúdne a to uzavretím dohody o vyporiadaní BSM. Pokiaľ sa dohodnúť neviete odporúčam pred súdnym konaním navštíviť mediátora, pomôže Vám s dohodou.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Môžem žiadať aby ma vyplatili po dedičstve a z akej hodnoty domu?

Dobrý deň, chcem sa poradiť, pred rokom mi zomrela mamina, ktorá vlastnila polovicu nášho domu…

Zaplatenie peňažného trestu

Dobrý deň. Potrebovala by som právnickú radu. Zo súdu mi prišla výzva na zaplatenie finančného…

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2612x zobrazenie

Zrušenie trvalého pobytu exmanžela

Moja známa obýva byt, ktorý bol po rozvode s exmanželom prevedený darovacou zmluvou na ich dve…

Dušan, 20. 2. 2017, 3555x zobrazenie

Zmluva o pôžičke

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať v auguste som si zobrala úver na svoje pre priateľa terajšieho…

Tatiana, 28. 4. 2017, 2613x zobrazenie

udelenie doživotného prava na bývanie

žijem s partnerom už 8 rokov, neni sme zobratí, bývame v našom dome, kde som majitelkou polovice…

Viera, 23. 10. 2017, 3073x zobrazenie

Výpovedná lehota pri prenájme bytu

Dobrý den potrebujem poradit.S mamou byvame v prenajatom byte už skoro 10 rokov.Teraz sa majitel…

Koľkokrát môžem byť agentúrou pridelený k užívateľskému zamestnávateľovi na dobu určitú?

Som zamestananý cez agentúru a mám 4 pridelenia na dobu určitú k užívateľskému zamestnávateľovi.…

Nebankovka

Dobry den,prosim o radu.Svokor daroval dom svojej priatelke,len z dovodu lebo mal dlhy,aby…

Akým sposobom získam byt do výlučného vlastníctva ak nebol vysporiadaný?

Zdravím... S bývalou manželkou vlastníme byt v bytovom dome v bezpodielovom vlastníctve. Pred 10…

Dedenie

Dobrý deň. Zomrel mi strýko-otcov brat. Strýko bol bezdetný vdovec. Môj otec-jeho brat zomrel v…

Aké mám práva ak chcem predať dom po rodičoch?

Dobrý deň.Som vlastníčka domu po rodičoch 10/12. Jednu 12 má sestra s jej súhlasom chce predať dom,…