rozdelenie majetku

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja rovnakym dielom. Moja sestra zije dlhodobo v Anglicku. Ja som si zobral hypoteku a zalozil som byt banke a sestra podpisala papiere. Teraz sme sa dohodli a chceli by sme si majetok rozdelit, ze ja byt a ona chalupu. Je to mozne urobit nejakou zmluvou, ktora sa da na katastri prepisat hnutelnosti len vzdy na jedneho vlastnika?? Na mna byt a na sestru chalupa? Dakujem

Marta, 9. 2. 2017, 2489x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Podľa tohto, čo uvádzate ste obaja podielovými spoluvlastníkmi oboch nehnuteľností. Je možné pripraviť dohodu o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva kde sa dohodnete, že byt pripadá do výlučného vlastníctva Vás a chalupa pripadá do výlučného vlastníctva Vašej sestre. Pokiaľ je hodnota rovnaká alebo približne rovnaká je možné dohodnúť sa, že sa navzájom vyplácať nebudete. Ak je na nehnuteľnosti záložné právo najprv tieto kroky musíte prekonzultovať s bankou a banka by mala dať súhlas. Ak banka bude súhlasiť takúto dohodu je možné podať s návrhom na vklad na kataster na zápis vlastníkeho práva. Pokiaľ ide o byt tak dohoda by mala obsahovať aj popis bytu a ďalšie náležitosti uvedené v zákone. Preto Vám odporúčam dať si dohodu vypracovať advokátovi, aby spĺňala všetky zákonné náležitosti.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výživnè - ako dosiahnuť aby ho ex posielal na čas

Dobrý deň, mám otázku ohľadom výživného, mám určené výživné 200€ dieťa, má 3roky a nikdy ho nemám k…

Može exekútor siahnuť aj na rodinné prídavky a rodičovský príspevok?

Dobrý deň,prosím Vás o radu,či môže exekútor siahnúť na rodinné prídavky a rodičovský príspevok…

Na čo sa bude vzťahovať podmienka a bude zapísaná do registra trestov?

Dobrý deň.  Boli sme raz s kamarátom opití a rozbili sme nechtiac výklad, kde vznikla celková…

Vyzivne

Dobry deň,keďže ex manžel neplati nadeti,nikde nerobi nema žiaden prijem,exekurorka založila ex…

Adriana, 30. 1. 2017, 2572x zobrazenie

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem…

Kristína, 2. 2. 2017, 2428x zobrazenie

Prenájom nehnuteľnosti rodine s dieťatom

Prenajímame 2-i byt mladej dvojici. Teraz čakajú dieťa. Sme s nimi spokojní, ale ako sa právne…

Daniela, 9. 3. 2017, 10745x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Ako napísať splnomocnenie?

Dobrý deň,moj syn si podal pred dvomi rokmi návrh na stretávanie s maloletým dieťaťom. Bolo jedno…

Olga, 10. 2. 2017, 3340x zobrazenie

Právo v bytovom dome

Dobrý deň.V. 6 poschodovom bytovom dome máme v garzonke starú ženu ktorej je hygiena cudzia,páchne…

Alexander, 25. 5. 2017, 2349x zobrazenie

Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel…

Sona, 14. 2. 2017, 2736x zobrazenie

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý…

Lenka, 31. 7. 2017, 2551x zobrazenie

Dedičstvo

Sme traja súrodenci a mame dediť dom po rodičoch. Náš brat chce, aby sa celý majetok previedol na…

Mirka, 10. 10. 2017, 2312x zobrazenie

Porušenie ústnej dohody

Dostal som sa do nekonečného kolotoču s kamarãtom.V marci tohto roku si odomna požičal zváračku na…