rozdelenie majetku

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja rovnakym dielom. Moja sestra zije dlhodobo v Anglicku. Ja som si zobral hypoteku a zalozil som byt banke a sestra podpisala papiere. Teraz sme sa dohodli a chceli by sme si majetok rozdelit, ze ja byt a ona chalupu. Je to mozne urobit nejakou zmluvou, ktora sa da na katastri prepisat hnutelnosti len vzdy na jedneho vlastnika?? Na mna byt a na sestru chalupa? Dakujem

Marta, 9. 2. 2017, 2377x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Podľa tohto, čo uvádzate ste obaja podielovými spoluvlastníkmi oboch nehnuteľností. Je možné pripraviť dohodu o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva kde sa dohodnete, že byt pripadá do výlučného vlastníctva Vás a chalupa pripadá do výlučného vlastníctva Vašej sestre. Pokiaľ je hodnota rovnaká alebo približne rovnaká je možné dohodnúť sa, že sa navzájom vyplácať nebudete. Ak je na nehnuteľnosti záložné právo najprv tieto kroky musíte prekonzultovať s bankou a banka by mala dať súhlas. Ak banka bude súhlasiť takúto dohodu je možné podať s návrhom na vklad na kataster na zápis vlastníkeho práva. Pokiaľ ide o byt tak dohoda by mala obsahovať aj popis bytu a ďalšie náležitosti uvedené v zákone. Preto Vám odporúčam dať si dohodu vypracovať advokátovi, aby spĺňala všetky zákonné náležitosti.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Zrušený platobný rozkaz - odpor, pojednávanie, uznesenie?

Dobrý deň chcel by som sa spýtať čo znamená veta ''Podľa ust. § 267 ods.3 C.s.p., ak čo len jeden…

Darovanie bytu

Pred 5. rokmi mi moja sestra darovala byt po našich zosnulých rodičoch. Teraz chce darovaciu…

Odstúpenie od dohody o zložení blokovacieho depozitu

Dobrý deň, chceli by sme odstúpiť od dohody o zložení blokovacieho depozitu. Ide o kúpu domu. Kúpne…

Ako sa mám domocť nevyplatenej mzdy?

Mám 17 rokov. Mesiac som brigádovala ako čašníčka v bare a nechcú mi vyplatiť celú mzdu a ešte mi…

Vysporiadanie bsm

S manzelkou som pred rozvodom podpisal zmluvu o buducej zmluve na rozdelenie bsm kde jej pripadne…

Marek, 24. 5. 2017, 2368x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Vodičský preukaz

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sa zosobášim skor ako v 18-tich rokoch, čím dosiahnem…

Katarina, 1. 2. 2018, 2340x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2331x zobrazenie

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 2966x zobrazenie

Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa…

Jana, 22. 1. 2017, 2242x zobrazenie

Ako napísať splnomocnenie?

Dobrý deň,moj syn si podal pred dvomi rokmi návrh na stretávanie s maloletým dieťaťom. Bolo jedno…

Olga, 10. 2. 2017, 3173x zobrazenie

potrebujem poradit

Dobry den kupil som auto na splatky od normalneho cloveka ziadna spolocnost ani nic len zmluva…

Jan, 28. 5. 2017, 2442x zobrazenie