Právna poradňa online

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme previesť pozemky na jeho syna. Pri niektorých LV na pozemkoch patriacich do urbáru je záložné právo (Pohotovosť s.r.o.) je potrebé do darovacej zmluvy uviesť tarchy?

Miriam, 22. 9. 2017, 799x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň V danom prípade treba kontaktovať aj záložného veriteľa, ktorý sa vyjadruje k zamýšľanému prevodu vlastníckeho práva. Na úspešné zavkladovanie danej zmluvy je potrebný aj súhlas záložného…

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou matkou a otec umrel a tak nema kto podpisat v banke zmluvu dasa nejak inak vybavit zalozne pravo na syna ako sudom prosim poradte. Dakujem

Jan, 28. 5. 2017, 751x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prípade, ak je vlastníkom nehnuteľnosti, prípadne spoluvlastníkom maloleté dieťa, toto dieťa nemôže robiť samé právne úkony. Na takéto úkony je vždy potrebné schválenie súdom a…

Zalozne pravo

Dobry den chcem sa opytat mam 15 rocne dieta a a mali sme dedicke konanie ohladne domu ktoru vlastni aj neplonoleti a chceli by e vziat hypoteku ale v banke pytaju zalozne pravo na syna ze nie je plnolety chcem sa opytat kto je jeho zastupcom a dasa vybavit nejaky papier inak ako okrem sudu .

Jan, 17. 5. 2017, 750x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Takýto právny úkon musí schváliť len súd. Súd ustanoví v konaní opatrovníka, ktorý bude maloletého zastupovať a za maloltého podpíše aj zmluvu. 

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom, na ktorý sme preniesli hypotéku. Dom je aj s hypo písaný na mňa s manželom (bývame tu všetci), ale chceme, aby aj moja mama mala nejaké právo dožitia. Zistila som, že toto nie je možné (vo forme vecného bremena), keď je na danú nehnutelnosť hypo (záložné pravo banky). Ako je to najlepšie právne možné…

Marta, 31. 3. 2017, 885x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V tomto prípade môžete medzi sebou podpísať tzv.,, zaopatrovaciu zmluvu" v zmysle § 51 Občianskeho zákonníka, kde sa zaviažete, že v nehnuteľnosti môže bývať a že ju doopatrujete, prípadne…

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem nich mám ešte ďalšie 2deti).Chcela som ho zachrániť,všetci mi tvrdili,že ho inak zavrú.Bral si HÚ na 30rokov v banke na splatenie svojich dlhov.Rozišli sme sa,keďže naďalej pil a gembloval.Úver zatial riadne platí.Existuje spôsob ako zrušiť záložné právo,keďže sa zmenili naše rod.pomery?Obávam sa,či…

Kristína, 2. 2. 2017, 842x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pokiaľ ste byt založili v prospech banky, toto záložné právo môže zrušiť len banka a to návrhom na výmaz záložného práva z katastra nehnuteľností. Samozrejme po splnení podmienok, ktorou…

zalozne pravo banky a exekucia

Dobrý deň poprosím o radu ak na nehnuteľnosť má záložné právo banka hypotekárny úver môže exekútor zablokovať nehnuteľnosť bez súhlasu banky alebo si musí pytať povolenie. Dakujem

Adriana, 27. 1. 2017, 1016x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Súdny exekútor nepotrebuje súhlas banky na to, aby zriadil záložné právo na nehnuteľnosť, len jej túto skutočnosť oznámi. 

Može byť byt ktorý je v OV a je na ňom hypo daný do dražby koli dlhu byt. družstvu?

Dobrý deň. Mám byt v osobnom vlastníctve. Na bytovom družstve mi ale vznikol dlh čiastočne mojou chybou. Bytové družstvo mi dalo lehotu na zaplatenie s upozornením, že ak dlh nezaplatím dajú byt do dobrovoľnej dražby. Ja však mám na byt hypotéku a záložné pravo má banka......Môže byť na tento môj byt daný do dražby?

Anonym, 17. 8. 2016, 1197x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Vzhľadom na to, že bytové družstvo má zákonom zriadené záložné právo na Váš byt, môže ho v prípade neodplatkov aj realizovať. Z výťažku z predaja bytu by sa uspokojila aj pohľadávka banky. Podstatná…

Záložné právo na nehnuteľnosti - ako obstarať podpis na diaľku?

Dobrý deň. S bývalým predávame byt v Leviciach. Už je aj kupec. Byt si kupuje na hypotéku, takže sa má podpísať záložné právo, ktoré musím aj ja podpísať osobne. Ja už bývam inde a mám 2 malé deti.Chcem sa opýtať, či je možnosť aby som nemusela cestovať cez celé Slovensko kvoli podpisu. Dá sa podpísať záložné právo aj v inom mieste? Viem že splnomocniť na podpis záložného práva nemožem nikoho,…

Anonym, 8. 6. 2016, 1297x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

K podpisovaniu zmluvy nemusí dôjsť na jednom mieste a v jednom čase, pri každom podpise sa uvádza miesto a dátum podpisu. Preto je len otázkou komunikácie, ako Vám zabezpečia predložiť záložné zmluvy…

Predaj nehnuteľnosti v exekúcii

Dobrý deň, na základe oprávnenia o dedičstve sme zdedili po rodičoch nehnuteľnosť - rodinný dom so záhradou. Je nás 10 spoluvlastníkov a rozhodli sme sa dom predať, ale až teraz po siedmich rokoch sme prišli na to, že na podiel jedného z nás je uvalené záložné právo v prospech spoločnosti Pohotovosť s.r.o. a ten istý má začatú exekúciu v prospech vyživovaných detí. Prosím o radu akým spôsobom…

Elena, 19. 3. 2017, 311x zobrazenie

Záložné právo

Dobrý deň, kupujeme byt a je na ňom záložné právo v prospech FO XY ale osoba XY je zároveň aj vlastníkom bytu. Môžete mi, prosím, objasniť o čo ide? Je to problém pri kúpe bytu? Ďakujem

Dominika, 21. 6. 2017, 348x zobrazenie
PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť