Právna poradňa online

Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa

firemny vylet

Prihlasila som sa na zajazd z firmy, koli chorobe som sa ho nezucastnila .Firma bola oboznamena o chorobe dopredu aj o mojej neucasti.Po zajazde mi strhli plnu sumu z vyplaty.teda mi ho nechali zaplatit cely. Aj napriek.mojej neucasti.Maju na to pravo?

Jana Rakosova, 10. 1. 2019, 142x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň podľa uvedeného na takéto konanie právo nemali. Nevieme ale, ako ste sa dohodli. Na bližšie vyjadrenie by sme potrebovali viac údajov. s úctou JUDr. Michal Murina

Vodičský preukaz

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sa zosobášim skor ako v 18-tich rokoch, čím dosiahnem plnoletosť, vzťahuje sa to aj na vodičský preukaz a tým pádom možem šoférovať auto bez dozoru už v 17-tich rokoch?

Katarina, 1. 2. 2018, 543x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, nie, zákon o cestnej premávke výslovne stanovuje, že držiteľ vodičského oprávnenia skupiny B, ktorému bolo vodičské oprávnenie skupiny B udelené pred dovŕšením veku 18 rokov, môže do…

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok ideme dať papiere na trvalý pobyt cudzinca v SR. Môže muž cestovať nepretržite po Európe chce ísť za prácou do Nemecka alebo Švajčiarska? Alebo len na 3 mesiace?

Nikola, 29. 11. 2017, 688x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v súlade s § 42 ods. 1 zákona č. 404/2011 Z. z. o pobyte cudzincov platí, že trvalý pobyt oprávňuje štátneho príslušníka tretej krajiny zdržiavať sa, vycestovať a opätovne vstupovať na…

Ručiteľ

Moj dobrý priateľ mi robí ručiteľa na hypotéku. Po čase sa mu to rozležalo v hlave a povedal, že si na ručenie mám nájsť niekoho iného a ak to neurobím, čo najskor, pojde proti mne s právnikom. Može mi nejako uškodiˇ?

Martin, 24. 10. 2017, 703x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ručenie vzniká písomným vyhlásením, ktorým ručiteľ berie na seba voči veriteľovi povinnosť, že pohľadávku uspokojí, ak ju neuspokojí dlžník. Ručiteľ je povinný dlh splniť, ak ho nesplnil…

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 875x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, nosením čiapky sa nedopúšťate žiadneho trestného činu ani priestupku. V zmysle čl. 2 ods. 3 Ústavy Slovenskej republiky platí, že každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho…

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca zamietnuť z dôvodu že "bolo do produktu zasahovane"? (napr. že bol otvorený kryt na elektronike). Mne sa zdá, že predajca musí zobrať späť produkt ,ktorý môže byť nekompletný, dokonca aj poškodený a vrátiť plnú sumu, je to tak? 

Juraj, 10. 10. 2017, 686x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ak ste tovar kúpili na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho (najčastejšie cez internet alebo katalóg, nie v kamennej…

Dedičstvo

Sme traja súrodenci a mame dediť dom po rodičoch. Náš brat chce, aby sa celý majetok previedol na jeho vnučku, ale že tam bude dodatok,že bez nás ho nebude môcť predať. Je niečo také možné, nechce nás iba oklamať? Jeho argument je, že sa budeme menej platiť, ak to pôjde na jedného.Ďakujem za odpoveď

Mirka, 10. 10. 2017, 708x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, súd schváli dohodu dedičov o vyporiadaní dedičstva v tom prípade, ak dohoda neodporuje zákonu alebo dobrým mravom. Nakoľko vnučka Vášho brata nie zákonným dedičom po Vašich rodičoch,…

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním? Peniaze odišli, a tipy na zápasy nedošli. Podvodník neodpovedá a zablokoval veškerú komunikáciu. Ďakujem.

Lukas, 20. 9. 2017, 626x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň uvedené sa mi javí ako naturálna obligácia, teda výhry zo stávok a hier nemožno vymáhať (§ 845 Občianskeho zákonníka v platnom znení). V danom prípade by som skôr zvolil cestu…

Odhlasenie trvaleho pobytu

Dobry den chcela som sa spytat ci je mozne odhlasit z trvaleho pobytu niekoho kto o tom nevie. Mojmu priatelovi odhlasil trvaly pobyt jeho otec bez toho aby o tom vedel . Kedze ideme brat byt a hypoteku je mozne to napadnut a dat znova ten trvaly pobyt aby presla hypoteka ?

Jarmila, 22. 8. 2017, 833x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň trvalý pobyt je vecou vlastníka nehnuteľností a ten nepotrebuje k zrušeniu súhlas alebo vyjadrenie osoby (vášho priateľa), ktorá má u neho trvalý pobyt. Teda na zrušenie pobytu sa neviaže…

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý kto s touto spoločnosťou mal dočinenie.

Lenka, 31. 7. 2017, 746x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Aj keď je Vaša otázka stručná môže zahŕňať niekoľko možných riešení. Každý kto si myslí že bol ukrátený na svojich právach sa môže domáhať tejto ochrany na súde. Záleží potom na tom, či…

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť