Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa dožaduje do konkrétneho datumu vrátenia obrúčky svadobnej a zlatých vecí, čo som od neho dostala za slobodna. Má na to vobec nárok? ˇakujem

Jana, 22. 1. 2017, 2445x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, predpokladám, že ste všetky tieto veci dostali ako dar. V tom prípade domáhať sa vrátenia daru možno len v prípade, ak sa voči darcovi alebo členom jeho rodiny správate spôsobom hrubo porušujúcim dobré mravy. A takéto správanie by musel preukázať. Nie každé nevhodné správanie možno považovať za správanie hrubo porušujúce dobré mravy.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Zvýšenie výživného na plnoleté dieťa

Dobrý deň. Dcéra má 21 rokov, trvalý pobyt na SK, chodí na VŠ v Nitre a jej otec má nasúdené platiť…

Vycestovanie ex manželky s deťmi do zahraničia na dlhšiu dobu

Má právo ex manželka vycestovať s neplnoletým deťmi na dlhšiu dobu do zahraničia ak má dané súdom,…

Ako ukončiť pracovný pomer keď nemám podpísanú pracovnú zmluvu zo zamestnavateľom

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávateľom už len z toho dôvodu, že…

Štefan, 20. 2. 2017, 2756x zobrazenie

Zaplatil som za opravy auta, ktoré neboli vykonané - ako sa to dá riešiť?

Dobrý deň. Mal by som na Vás otázku. Situácia je nasledovná: Auto mi servisuje známy. Mal mi na ňom…

Miroslav, 13. 4. 2017, 2540x zobrazenie

Rozvod - ako sa delí majetok a rieši starostlivosť o deti?

Byt sme nadobudli počas manželstva, no z mojej strany som prispel 90% sumou. Aj v tomto prípade z…

Marek, 3. 5. 2017, 3107x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý…

Lenka, 31. 7. 2017, 2669x zobrazenie

Mám nejakú povinnosť umožniť členom rodiny bývanie v mojej nehnuteľnosti kde majú nahlásený trvalý pobyt, keď môj súhlas na trvalý pobyt nedostali a v dare žiadne vecné b

Dobrý deň, som majiteľom nehnuteľnosti, ktorú som dostal ako dar darovacou zmluvou. Pôvodný majiteľ…

Ručiteľ

Moj dobrý priateľ mi robí ručiteľa na hypotéku. Po čase sa mu to rozležalo v hlave a povedal, že si…

Martin, 24. 10. 2017, 2436x zobrazenie

Ako napísať splnomocnenie?

Dobrý deň,moj syn si podal pred dvomi rokmi návrh na stretávanie s maloletým dieťaťom. Bolo jedno…

Olga, 10. 2. 2017, 3468x zobrazenie

Poplatky za zmeny zájazdu

Dobrý den chcem sa opýtať alebo poradiť..Mám zakúpený zájazd do Turecka od 31.8.2017 do 7.9.2017…

Jana, 2. 5. 2017, 2427x zobrazenie

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2720x zobrazenie