Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa dožaduje do konkrétneho datumu vrátenia obrúčky svadobnej a zlatých vecí, čo som od neho dostala za slobodna. Má na to vobec nárok? ˇakujem

Jana, 22. 1. 2017, 2246x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, predpokladám, že ste všetky tieto veci dostali ako dar. V tom prípade domáhať sa vrátenia daru možno len v prípade, ak sa voči darcovi alebo členom jeho rodiny správate spôsobom hrubo porušujúcim dobré mravy. A takéto správanie by musel preukázať. Nie každé nevhodné správanie možno považovať za správanie hrubo porušujúce dobré mravy.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu - ako vymôcť dlžnú sumu?

Dobry den. Prosim o radu vo veci dlhu. Sme lekaren ktora dodava lieky do domova dochodcov. Vzdy…

Nezhoda medzi dátumom podpisu výpovede manažérom firmy a dátumom výpovede od personálnej agentúry

Dobrý deň. Prosím o Vašu radu v takejto veci: Výpoveď som mala podpísanú od môjho manažéra vo…

Premlčanie exekúcie - kedy je dlh premlčaný?

Dobrý deň. Zhruba pred piatimi rokmi mi prišiel list od exekútora, ktorý vymáhal dlh od Eurotelu za…

Prevod vlastníckeho práva

Dobrý deň, s rodičmi sme dohodnutí, že byt, ktorí vlastnia, prepíšu na mňa. Ak by sme byt chceli…

zvýšenie výživného

dobrý deň, som rozvedená 13 rokov, dcéra mala v tom čase 2,5 roka. Exmanžel sa zaviazal prispievať…

Slavka, 2. 2. 2017, 2409x zobrazenie

Vodičský preukaz

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sa zosobášim skor ako v 18-tich rokoch, čím dosiahnem…

Katarina, 1. 2. 2018, 2348x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Exekúcia

Dobrý deň. Mala som 4 pozičky od slovenskej pozičovne. Platila som pravidelne pokial manžel…

Sona, 14. 2. 2017, 2631x zobrazenie

rozdelenie majetku

Dobrý deň, Ja a moja sestra, sme po rodičoch (sme siroty) zdedili 3 izbovy byt a chalupu. Obaja…

Marta, 9. 2. 2017, 2381x zobrazenie

Manželstvo s cudzincom, trvalý pobyt, pohyb po EU

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Uzavrela som manželstvo s Albáncom minulý týždeň,v pondelok…

Nikola, 29. 11. 2017, 2336x zobrazenie

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2385x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2273x zobrazenie

Vrátenie zálohy za svadobnú hostinu - koronavírus

Dobrý deň, dňa 6.6.2020 sme mali mať svadbu. Pre súčasnú situáciu sme ju chceli zrušiť, zaplatili…

Miroslava, 8. 4. 2020, 2514x zobrazenie