určenie vyživneho

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
určenie vyživneho

ziadost o rozvod bola podana 30.1.2017, nedohodli sme sa na vyživnom,muž je nezamestany dlhodobo. chcem sa spytat nakolko suhlasi do zverenia dietat do mojej starostivosti kolko je mozne pytat na vyzivnom prip kolko mu bude pridelene?on vlastni byt, ja musim ist do podnajmu. dakujem

Linda, 22. 9. 2017, 2382x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Náš právny poriadok pozná minimálnu výšku výživného a tá je 27,32 €. Na súde treba zdôvodniť prečo chcete takú sumu ako žiadate. Samozrejme staršie maloleté deti majú na život vyššie náklady preto je výška výživného pri nich iná - vyššia, ako u povedzme predškolákov. Taktiež výška výživného záleží aj od výšky príjmu rodičov. Bežná výška výživného sa pohybuje okolo sto euro, záleží však vždy na konkrétnom prípade. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Faktúra

Dobrý deň môže firma strhnúť zmluvnú pokutu z faktúry ktorá bola vystavená od SZČO na služby.

Joko, 17. 8. 2017, 2187x zobrazenie

Kúpa bytu

Dobrý deň, kúpili sme byt a neskôr sme sa dozvedeli, že kotolˇa, ktorá je súčasťou spoločného…

Lukáš, 20. 9. 2017, 2194x zobrazenie

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2245x zobrazenie

zneuzitie osobnych údajov

Ako mám postupovat? Dnes som obdrzala list od Vseob. zd. poist.-rocné zúct...vraj som vykonávatelka…

Andrea, 22. 9. 2017, 2431x zobrazenie

Milenecký vzťah

Dobrý deň . Mala som milenecký vzťah a pod nátlakom zúrivosti a žiarlivosti som poslala fotky našej…

Dominika, 24. 5. 2018, 2633x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1769x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Výška výživného

Dobrý deň, po mojom rozvode v septembri 2016 sa riešilo výživné na moje 2 deti. Exmanželka mi…

určenie vyživneho

ziadost o rozvod bola podana 30.1.2017, nedohodli sme sa na vyživnom,muž je nezamestany dlhodobo.…

Linda, 22. 9. 2017, 2382x zobrazenie

Hypotéka pred svadbou

Dobrý deň,so snúbencom u (26,27r.) chceme tento rok kúpiť si vlastný byt. Svadba bude až o 2 roky,…

Silvia, 15. 6. 2019, 1769x zobrazenie

Zrušenie náhradného výživného

Dobrý večer. Úrad mi vyplácal náhradné výživné.Vydala som sa a s manželom máme vraj dostačujúci…

Veronika, 30. 1. 2017, 2638x zobrazenie

Ako mám ukončiť vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň prajem.V auguste mi končí vyživovacia povinnosť na dcéru, ktorá už skončila strednú školu…

Radoslav, 19. 6. 2017, 2293x zobrazenie

Výživné na maloleté dieťa - z čoho sa vypočíta?

Dobrý deň,mám taký problém, že sa chystám rozvádzať s manželom.Máme spolu maloletú dcéru , ktorá…

Katarína, 26. 1. 2017, 2512x zobrazenie