Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Čo robiť keď sa objaví majetok neprejednaný v dedičskom konaní?

Otec zomrel v roku 2002.Som jeho jediná dcéra.Ostala po ňom neprededená pôda.Dedičské konanie neprebehlo.Ako postupovať pri obnovení dedičského konania?

Jana, 19. 4. 2017, 3219x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prípade ak sa objavil majetok, ktorý nebol prejednaný v dedičskom konaní je potrebné podať návrh na prededenie (prejednanie) novoobjaveného dedičstva.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Rozvod - musím sa zúčastniť rozvodu osobne?

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou. Manžel podal návrh na rozvod manželstva - žije dlhodobo v…

Pozastavenie exekúcie na rodinný dom

V prípade nezaplatenia sumy 98800 euro budem mať exekúciu domu. Pravdaže takú sumu nemám a boril…

Kamerovanie bez povolenia - nadriadený ma požiadal o natáčnie osoby bez jej súhlasu - možem?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké má, alebo nemá právo môj nadriadený žiadať odomňa…

Vymáhanie dohody

Uzavrel som s vlastným bratom Dohodu o odstúpení 5 novinových stánkov za mesačnú odplatu 660€…

Predaj nebytového pristoru - prístavby?

Dobry den, chcem sa opýtať. Zdedil som po otcovi časť nebytoveho priestoru. Chcem odpredať moju…

Jan, 27. 2. 2017, 2406x zobrazenie

Zákaz vstupu do podniku so šiltovkou

Možu mi zakázať vstup do podniku v čiapke alebo šiltovke? Je na to zákon?

Zdenp, 10. 10. 2017, 2966x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Ako nezdediť dlh

Dobrý deň! Sestra odišla do zahraničia a máme obavu, ze si berie úver. Čo mám robiť, ak nechcem,…

Aas, 31. 7. 2017, 2844x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2711x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2584x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2878x zobrazenie

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2491x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3788x zobrazenie