Byt

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a byva v tom byte. Dvaja z nich chcu byt predat. Ako vyriesit predaj bytu, ked v nom jeden zo surodencov byva a nechce odist, lebo nema kde byvat. Prosim o odpoved. Dakujem.

Roman, 17. 7. 2017, 2318x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V danom prípade je potrebné vyporiadať podielové spoluvlastníctvo a to buď dohodou, alebo ak k dohode nedôjde súdnou cestou. Dohodu môžete uzavrieť aj u mediátora.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt formou darovacej zmluvy?

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, aké sú podmienky na to, aby som mohla niekomu prenechať byt…

Najdena zavet

Dobry den, mala by som otazku ohladom dedicstva. V roku 2000 zomrela matka a zanechala zavet o…

Darovacia zmluva + návrh na vklad

Dobrý deň, ak je v darovacej zmluve uvedené, že darca splnomocňuje obdarovaného na podanie návrhu…

Zabezpečenie hnuteľných vecí bytu

Dobrý deň, stačí ako ochrana pred exekúciou,že vlastník bytu je majiteľom všetkých hnuteľných vecí…

Pavol, 2. 2. 2017, 2319x zobrazenie

dom

Dobrý deň, chcela by som informacie o tom, že keď, žijeme spolu s priateľom, ktorý teraz stavy dom,…

Eva, 14. 3. 2017, 2469x zobrazenie

Zranenie v Supermarkete

Po pošmyknutí na mokrej dlážke v supermarkete mám sadrovú dlahu na ruke, celé predlaktie. Môžem…

Soňa, 24. 10. 2017, 2196x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Dedičské konanie

Dobrý deň , na základe dedičského konania som sa stal vlastníkom 1/4 nehnuteľnosti/ rodinného domu…

Jozef, 28. 4. 2017, 2727x zobrazenie

Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a…

Roman, 17. 7. 2017, 2318x zobrazenie

dedičské konanie

Dobrý deň, prosím poradiť ohľadne nehnuteľnosti,ktorú manželka zdedila po nebohom otcovi,to je 1/6…

Rolan, 5. 4. 2017, 2589x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2714x zobrazenie

darovacia zmluva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať svokor vlastní aj pozemky v urbári, darovacou zmluvou chceme…

Miriam, 22. 9. 2017, 2425x zobrazenie

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2495x zobrazenie