Testament

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Testament

Dobrý deň. Mám 17 rokov. Je možnosť, že figurujem v dedičskom konaní po prastarom otcovi. Je nejaká možnosť, žeby som sa mohla dopátrať k tomu, či tam skutočne figurujem? Mám obavy, že z procesu má zvyšok účastníkov vynechal, resp. mi to utajili. Podozrenie mám zo skúsenosti. Ďakujem za odpoveˇ.

Natalia, 28. 7. 2017, 2525x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Osoba, ktorá nie je plne spôsobilá na právne úkony je účastníkom dedičského konania. Takéto osoby z dôvodu nespôsobilosti nekonajú v tomto konaní samostatne ale prostredníctvom opatrovníka. Notár si prostredníctvom súčinnosti ostatných správnych orgánov zisťuje okruh dedičov a je vysoko nepravdepodobné, žeby Vás vynechal. Treba sa informovať na príslušnom súde, ktorý notár prejednáva dané konanie a následne informovať notára či má o Vás vedomosť. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Darovanie ornej pôdy

Existujú pri darovaní ornej pôdy blízkej osobe nejaké obmedzenia?

Tomáš, 25. 7. 2017, 3239x zobrazenie

Nevysporiadané pozemky

Bývame v spoločnom dvore naši susedia všetko roky užívajú a nič nevlastnia ešte aj dom majú čiernu…

Zuzana, 16. 8. 2017, 4773x zobrazenie

Lístky na koncert

Kúpila som si lístky na koncert Lady Gaga vo februári 2017. Ostala som tehotná, teraz som v šiestom…

Petra, 19. 9. 2017, 2154x zobrazenie

Osobný bankrot

Dobrý deň. Za nepoctivý zámer sa považuje aj zatajene majetku. Na majetok nepatrnej hodnoty sa…

Vypovedanie zmluvy z prenajmu garaze

Chcela by som poradit k 30.6.2019 mam vypoved z prenajmu garaze z porusovania podmienok.garaz je z…

Eva, 4. 6. 2019, 1744x zobrazenie

osobny bankrot a hypoteka na krku

dobry den .. chcem sa opytat ,ci je mozne poziadat o osobny bankrot ,ked mam na seba hypoteku …

Darina, 31. 7. 2019, 1985x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Dědické právo

Ako nezdediť dlh

Dobrý deň! Sestra odišla do zahraničia a máme obavu, ze si berie úver. Čo mám robiť, ak nechcem,…

Aas, 31. 7. 2017, 2850x zobrazenie

Dedičské konanie

Dobrý deň , na základe dedičského konania som sa stal vlastníkom 1/4 nehnuteľnosti/ rodinného domu…

Jozef, 28. 4. 2017, 2730x zobrazenie

Dedenie bytu

Dobrý deň, z prvého manželstva mám dve deti. Bývalú manželku som vyplatil z bytu. S terajšou…

Jaroslav, 30. 8. 2017, 2715x zobrazenie

Darovacia zmluva a zákonný podiel pre deti

Som z Rakúska, teta mi darovala jej byt a má tam vecné právo žiť ("vecné bremeno") . V inej zmluve…

Parz, 20. 9. 2017, 2263x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 2884x zobrazenie

Byt

Dobry den. Po smrti matky zostali traja majitelia bytu (dedici). Jeden z nich ma trvale bydlisko a…

Roman, 17. 7. 2017, 2321x zobrazenie