Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Dobrý deň chcem sa opýtať - môže cudzinecká polícia zamietnuť trvalý pobyt manželovi Alvánskeho pôvodu na Slovensku? Máme spolu dieťa, tak ako nám možu zabrániť spolu žiť?

Nikola, 14. 12. 2017, 2641x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, v zmysle zákona o pobyte cudzincov policajný útvar (oddelenie cudzineckej polície) môže zamietnuť žiadosť cudzinca len z dôvodov presne stanovených zákonom, napr. ak štátny príslušník tretej krajiny nespĺňa podmienky na udelenie trvalého pobytu alebo štátny príslušník tretej krajiny uzavrel účelové manželstvo. V rozhodnutí o zamietnutí žiadosti Vášho manžela musí byť tento dôvod presne uvedený. Nakoľko vo Vašej otázke neuvádzate dôvody, pre ktoré oddelenie cudzineckej polície zamietlo žiadosť Vášho manžela na udelenie trvalého pobytu na území SR, nevieme sa kvalifikovane vyjadriť k opodstatnenosti, či neopodstatnenosti zamietnutia žiadosti Vášho manžela. V rozhodnutí o zamietnutí žiadosti o udelenie trvalého pobytu Vás policajný zbor pravdepodobne poučil aj o možnosti podať proti tomuto rozhodnutiu oddelenia cudzineckej polície odvolanie, o ktorom rozhoduje riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície. V prípade, ak riaditeľstvo hraničnej a cudzineckej polície rozhodnutie oddelenia cudzineckej polície potvrdí, máte možnosť obrátiť sa na súd žalobou o preskúmanie zákonnosti tohto rozhodnutia. V tejto veci Vám odporúčame obrátiť sa na advokáta, ktorý kvalifikovane posúdi zákonnosť rozhodnutia o zamietnutí pobytu Vášmu manželovi a pomôže Vám sformulovať odvolanie, prípadne Vám odporučí ďalší postup.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Výklad paragrafu 141 - účasť na pohrebe - na čo mám nárok?

Dobrý deň Mám takúto otázku. Zomrela mi svokra.Zariaďoval som pohreb.Mzdovej účtovníčke som…

Úprava styku s dieťaťom

Dobrý deň, chcem sa len spýtať, či ak teraz podám žiadosť o rozvod s manželkou, s ktorou nežijem v…

Darovacia zmluva + návrh na vklad

Dobrý deň, ak je v darovacej zmluve uvedené, že darca splnomocňuje obdarovaného na podanie návrhu…

Ryanair nerešpektuje rozsudok o náhrade škody za odmietnutie nástupu do lietadla

Dobrý deň, prosím Vás mám vydaný rozsudok OS BA, že Ryanair, je poviná uhradiť sumu 275 € a trovy…

Potrebujem k návrhom na zverenie detí do osobnej starostlivosti a zvýšenie výživného právnika?

Dobrý deň. Chcem podať na súd návrh na zverenie detí do osobnej starostlivosti a návrh na vyzivne,…

Vodičský preukaz

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sa zosobášim skor ako v 18-tich rokoch, čím dosiahnem…

Katarina, 1. 2. 2018, 2512x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

vlastnictvo bytu

Dobrý deň, v lete sa so snúbencom berieme a momentálne riešime bytovú otázku. Našli sme byt, ktorý…

Laura, 24. 5. 2017, 1944x zobrazenie

Do kedy platí vyživovacia povinnosť rodiča?

Dobrý deň, mám nárok na to, aby otec platil mi výživné, s otcom nežijem vzhľadom na jeho agresívne…

Andrea, 20. 6. 2017, 2793x zobrazenie

Uprava styku dietata s otcom a vyzivne

Dobry den,potrebujem vediet ak sud zveril do opateri nase dieta mne, ci ezistuje pre otca dietats…

Zuzana, 17. 7. 2017, 2400x zobrazenie

Výživné na maloleté dieťa - z čoho sa vypočíta?

Dobrý deň,mám taký problém, že sa chystám rozvádzať s manželom.Máme spolu maloletú dcéru , ktorá…

Katarína, 26. 1. 2017, 2629x zobrazenie

Príspievanie na matku

Dobrý deň, prosím o radu. Môj manžel má rodičov alkoholikov, sú rozvedený. Jeho matka z alkoholizmu…

Zuzana, 27. 1. 2017, 2360x zobrazenie

Otcove dlhy

Dobrý deň, som študent vysokej školy(3. rok), rodičia sú rozvedení od mojich troch rokov. Môj otec…

Lukáš, 21. 4. 2017, 2499x zobrazenie