Vodičský preukaz

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Vodičský preukaz

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak sa zosobášim skor ako v 18-tich rokoch, čím dosiahnem plnoletosť, vzťahuje sa to aj na vodičský preukaz a tým pádom možem šoférovať auto bez dozoru už v 17-tich rokoch?

Katarina, 1. 2. 2018, 2512x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, nie, zákon o cestnej premávke výslovne stanovuje, že držiteľ vodičského oprávnenia skupiny B, ktorému bolo vodičské oprávnenie skupiny B udelené pred dovŕšením veku 18 rokov, môže do dovŕšenia veku 18 rokov, najmenej však tri mesiace, viesť motorové vozidlo skupiny B len v prítomnosti osoby sediacej na mieste spolujazdca vedľa vodiča, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov a ktorú na tento účel zapíše orgán Policajného zboru do evidencie vodičov na žiadosť zákonného zástupcu. Z uvedeného vyplýva, že povinnosť viesť motorové vozidlo v prítomnosti osoby sediacej na mieste spolujazdca sa nevzťahuje na dosiahnutie plnoletosti ale výslovne na dosiahnutie veku 18 rokov.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zverejnenie platov zamestnancov obecného úradu

Dobrý deň, píšem v mene zamestnancov Obecného úradu. Poslanec Obecného zastupiteľstva žiada nášho…

Úhrada za uživanie bytu po rozvode

Želám dobrý deň. Mám 67 r. a som dôchodca.Chcel by som Vás poprosiť o pomoc alebo radu. Som 8 r.…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…

Odstúpenie od nájomnej zmluvy

31.1.2017 som uzatvorila nájomnu zmluvu,pričom som prenajímateťovi zaplatila nájomne za jeden…

Maria, 3. 2. 2017, 2600x zobrazenie

Vyrovnanie so súrodencom - dedičstvo

Dobrý deň, manželovi zomrel otec vo februári 2014. V rodinnom dome ostala bývať invalidná matka a…

Monika, 20. 2. 2017, 3015x zobrazenie

exekucia na vyzivne

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mám šancu uspieť u exekútora v prípade že mi ex dlží 40 eur…

Lenka, 5. 3. 2017, 2536x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Dedičstvo

Sme traja súrodenci a mame dediť dom po rodičoch. Náš brat chce, aby sa celý majetok previedol na…

Mirka, 10. 10. 2017, 2311x zobrazenie

Reklama

Dobrý deň, chcel som sa spýtať či je možné vysúdiť obnos peňazí od spoločnosti Playboy, za…

Odhlasenie trvaleho pobytu

Dobry den chcela som sa spytat ci je mozne odhlasit z trvaleho pobytu niekoho kto o tom nevie.…

Jarmila, 22. 8. 2017, 2595x zobrazenie

Darovacia zmluva - čo všetko obnáša klauzula "poskytnúť darujúcemu potrebnú pomoc v starobe"?

Dobrý deň, Potreboval by som vysvetliť, či ozrejmiť klauzulu v darovacej zmluve. Ak je tam…

Vrátenie darov nadobudnutých počas manželstva

Dobrý deň, chcem sa spýtať, sme s manželom v rozvodovom konaní a včera mi napísal sms, že sa…

Jana, 22. 1. 2017, 2329x zobrazenie

Vrátenie zálohy za svadobnú hostinu - koronavírus

Dobrý deň, dňa 6.6.2020 sme mali mať svadbu. Pre súčasnú situáciu sme ju chceli zrušiť, zaplatili…

Miroslava, 8. 4. 2020, 2653x zobrazenie