Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca zamietnuť z dôvodu že "bolo do produktu zasahovane"? (napr. že bol otvorený kryt na elektronike). Mne sa zdá, že predajca musí zobrať späť produkt ,ktorý môže byť nekompletný, dokonca aj poškodený a vrátiť plnú sumu, je to tak?

Juraj, 10. 10. 2017, 2273x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, ak ste tovar kúpili na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho (najčastejšie cez internet alebo katalóg, nie v kamennej predajni!!!), máte právo na odstúpenie od zmluvy v lehote 14 dní odo dňa prevzatia tovaru a predávajúci je povinný ho prijať a to aj v prípade, ak bolo do tovaru zasahované. Pre úplnosť dopĺňame, že predávajúci je v uvedenej lehote vždy povinný vziať tovar späť a vrátiť Vám plnú sumu a to aj v prípade, že by ste mu poslali poškodený tovar (napr. rozbitý mobilný telefón). Následne sa voči Vám môže domáhať určitej náhrady škody (a to aj súdnou cestou), svoju povinnosť vrátiť Vám plnú sumu na základe odstúpenia od zmluvy si však musí splniť. Ak predávajúci znova zamietne vziať späť tovar, ktorý ste si u neho zakúpili, odporúčame Vám obrátiť sa na advokáta, ktorý Vám pomôže domôcť sa Vašich spotrebiteľských práv.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zapísať partnera ako spoluvlastníka bytu ktorý som si sama kúpila na úver?

Dobrý večer. Pred dvoma rokmi som si vzala úver a kúpila som si byt. Teraz sa idem vydávať a…

Aké mám práva ak chcem predať dom po rodičoch?

Dobrý deň.Som vlastníčka domu po rodičoch 10/12. Jednu 12 má sestra s jej súhlasom chce predať dom,…

Chcem žalovať PROFI CREDIT za užeru,aku šancu mám na vyhranie sudu.

Moj syn si požičal u tejto spoločnosti42012 sk v roku2007 s RPMN 72,19.Vrátiť mal 84024 sk čo…

Možem zrušiť trvalý pobyt expriateľovi ktorý má dlhy?

Dobrý deň, moj bývalý priateľ má u mňa stále trvalý pobyt, ale už u mňa nebýva, má veľa úverov, kt.…

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2384x zobrazenie

rucenie bytom - exekucia

Dobry den, ako mam prosim vas postupovat v pripade, ze som rucil znamemu bytom, on nesplacal a ja…

Juro, 18. 5. 2017, 2060x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Občanské právo

Právo v bytovom dome

Dobrý deň.V. 6 poschodovom bytovom dome máme v garzonke starú ženu ktorej je hygiena cudzia,páchne…

Alexander, 25. 5. 2017, 2240x zobrazenie

Vymáhanie pohľadávky - stávkovanie

Je právne vymáhateľné, pokiaľ som poslal podvodníkovi peniaze za služby spojené so stávkovaním?…

Lukas, 20. 9. 2017, 2245x zobrazenie

Dedičstvo

Som v dôchodkovom veku a žijem v penzióne pre seniorov, čo mám urobiť pre to, aby sa v prípade…

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2384x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2273x zobrazenie

Riešenie incidentu s AAA auto

Dobrý deň. Chcem sa opýtať ako sa dá brániť voči podvodnikom s AAA auto. Moj prípad je ako každý…

Lenka, 31. 7. 2017, 2425x zobrazenie