Zastupovanie maloletého, ktorý spáchal prečin ublíženia na zdraví

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Zastupovanie maloletého, ktorý spáchal prečin ublíženia na zdraví

Dobrý deň. Prosím o vysvetlenie. Môj syn bol odsúdený za prečin ublíženia na zdraví. Dnes dostal uznesenie zo súdu, kde súd priznal obhajcovi môjho syna odmenu a náhrady za poskytovanie právnych služieb s tým /v zmysle §553 ods. 5 Tr. poriadku o trovách trestného konania, ktoré znáša štát/, že súd upravuje účtovné oddelenie Okresného súdu, aby túto odmenu a náhradu vyplatil jeho obhajkyni na účet. Moja otázka znie: Keď teraz súd rozhodol o vyplatení sumy, bude to súd vymáhať teraz od môjho syna? Pokial áno, tak má môj syn teraz podať sťažnosť voči tomuto uzneseniu? Môj syn v čase skutku nebol plnoletý a obhajca mu bol pridelený.

Anonym, 9. 11. 2016, 1059x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

V prípade, že bol Váš syn právoplatne odsúdený, je v zmysle § 555 ods. 1 Trestného poriadku povinný nahradiť štátu vyplatenú odmenu a náhradu ustanovenému obhajcovi. Ustanoveného obhajcu mal v zmysle zákona, z dôvodu jeho neplnoletosti. Sťažnosť je možné podať do 3 dní od doručenia uznesenia. Nepredpokladám však, že by bol z Vašej strany relevantný dôvod na vyhovenie sťažnosti. Ustanovenie obhajcu vyplýva zo zákona a taktiež jeho odmena je počítaná v zmysle vyhlášky, čo konajúci súd prísne kontroluje. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Sťažnosť na mestskú políciu

Dobrý deň,chcel by som sa opýtať čo všetko porušil mestský policajt svojím činom a kam sa obrátiť,…

Juraj, 16. 5. 2017, 1010x zobrazenie

Ako postupovať pri rozvode a vysporiadaní vlastníctva nehnuteľnosti s manželkou?

Dobrý deň ,poprosil by som o odpoveď na moju otázku:Ideme sa s manželkou rozvádzať a ja by som mal…

Anonym, 6. 10. 2016, 991x zobrazenie

Súdny výkon rozhodnutia po trojročnej premlčacej lehote - rozhodnutie o dopravnom priestupku

Rozhodnutie o dopravnom priestupku zo dňa 3.7.2006 sa stalo vykonateľným 18.7.2006. Oprávnený podal…

Anonym, 29. 9. 2016, 1400x zobrazenie

Skončenie pp v skúšobnej dobe pre tehotenstvo?

Od 1.6.16 mám PP na dobu určitú so skúš. dobou 3meciace. Ale otehotnela som a som na rizikovom,…

Anonym, 22. 6. 2016, 1861x zobrazenie

Vkladná knižka na dieťa - kto s ňou može nakladať?

Dobrý deň. Ako matka som založila vkladnú knižku pre dcéru na jej meno, je neplnoletá. Možem ja…

Anonym, 24. 10. 2016, 1131x zobrazenie

Plati sa daň?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, 1) kupujeme respektíve meníme nehnuteľnosti menší za väčší.…

Anonym, 21. 9. 2016, 1245x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť