Mám nárok na odstupné?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Mám nárok na odstupné?

Dobrý deň prajem, mám zmluvu u zamestnávateľa tkz. dohodu o dočasnom pridelení resp.pracujem cez agentúru. Moja zmluva by mala pokračovať do 30.04.2017, ale pred pár dňami mi bola doručená obálka o skončení pracovného pomeru s výpoveďou, podľa paragrafu 63, nakoľko od 1.02.2017 sa stanem nadbytočným.  Mam nárok na odstupné? Do agentúry som volal a vraj nemám nárok na odstupné, keďže mi dali mesačnú výpovednú dobu.

Anonym, 28. 12. 2016, 1834x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V zmysle ustanovenia § 76, ods. 1 Zákonníka práce ,, Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1  písm. b) (nadbytočnosť) Zákonníka práce patrí odstupné vo výške priemerného mesačného zárobku len vtedy, ak ste u zamestnávateľa odpracovali najmenej 2 roky a menej ako 5 rokov. Neuviedli ste koľko ste u zamestnávateľa pracovali a preto nie je možné Vám presne odpovedať. V prípade ak ste ale neodpracovali viac ako 2 roky u tohto zamestnávateľa nárok na odstupné nemáte.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zápis nehnuteľnosti do listu vlastníctva - napriek nedodanie úradne overeného podpisu?

Dobrý deň. Mohol by som sa Vás spýtať, či môže Katastrálny úrad povoliť vklad vlastníckeho práva do…

Anonym, 14. 10. 2016, 1646x zobrazenie

Prevod vlastníckeho práva

Dobrý deň, s rodičmi sme dohodnutí, že byt, ktorí vlastnia, prepíšu na mňa. Ak by sme byt chceli…

Anonym, 6. 1. 2017, 1844x zobrazenie

nevysporiadany pozemok

Dobrý deň, veľmi rada by som sa informovala na môj problém. Som väčšinový vlastník pozemku, môj…

Kamila, 2. 2. 2017, 1864x zobrazenie

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 1632x zobrazenie

Bsm

Je možné mimosúdne zrušiť BSM počas manželstva, keď sa manželia dohodnú a rozdelia sami a potom by…

Lubos, 12. 6. 2017, 1704x zobrazenie

Zamietnutie pobytu cudzinca na Slovensku cudzineckou políciou

Dobrý deň chcem sa opýtať - môže cudzinecká polícia zamietnuť trvalý pobyt manželovi Alvánskeho…

Nikola, 14. 12. 2017, 1609x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Vymáhanie dlhu o ktorom neviem?

Dobrý deň, dnes nám bola do schránky vhodená obálka a po otvorení som ostala mierne šokovaná. Je…

Anonym, 13. 9. 2016, 2338x zobrazenie

Možem za sestru podať návrh na zvýšenie výživného

Prajem pekný deň, mám 27 rokov a môj problém je taký, že kúpil som si dom aby sme mali celá rodina…

Anonym, 30. 10. 2016, 1513x zobrazenie

Ako predať dom keď jedna spoluvlastníčka odmieta predaj?

Dobrý deň,chcem sa opýtať, ak sme 3 sestry zdedili dom,ktory chceme predať,ale jeden sestra nechce…

Anonym, 22. 7. 2016, 2248x zobrazenie

Výpoveď z PP

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu týkajúcu sa pracovného práva. Dňa xxx.2015 som dostala…

Anonym, 12. 4. 2015, 3013x zobrazenie

Ako získať dom do OV?

Dobrý deň, pred 18 rokmi som spolu s bratom zdedila rodič.dom. On svoju polovicu dal deťom. Ja som…

Anonym, 4. 10. 2016, 1686x zobrazenie

Kamerovanie bez povolenia - nadriadený ma požiadal o natáčnie osoby bez jej súhlasu - možem?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké má, alebo nemá právo môj nadriadený žiadať odomňa…

Anonym, 7. 11. 2016, 1970x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť