Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Pred sedemnástimi rokmi sa mi zo krátkeho vzťahu narodilo dieťa- syn . No po pár mesiacoch sme sa rozišli a dohodli sme sa čo s výživným . Partnerka , ale nechcela žiadne výživné , pod podmienkou , že sa nebudem k dieťaťu hlásiť a preruším všetky kontakty s nimi . Sedemnásť rokov sa dohoda plnila no teraz po sedemnástich rokoch ma dala k súdu za neplatenie výživného . Mám 58 rokov a už tri roky som v invalidnom dôchodku , kde poberám 260 eur dôchodok , s ktorého mi súd určil 140 eur výživné na 14 ročnú dcéru na ktorú toto výživné platím - no len v sume vyššej životnému minimu , čo je 70 eur . Ako mám platiť po sedemnástich rokoch výživné na prvé dieťa aký bude postup k vymáhaniu dlžnej sum

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Výživné musíte platiť tak ako určil vsúd v rozhodnutí (rozsudku o úprave práv a povinností k maloletým deťom) inak sa vystavujete exekúcii alebo trestnému stíhaniu. V prípade ak nie ste schopný uhrádzať výživné vo výške, ktorú určil súd je potrebné podať na súd návrh na zníženie výživného. Ak neviete sám podať návrh môžete sa obrátiť na advokáta a ak nemáte finančné prostriedky aj na centrum právnej pomoci.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie dlhu 5 rokov po smrti poručiteľa

Po smrti poručiteľa bola nehnuteľnosť prepísaná na 3 dedičov. Jeden z dedičov dom užíva, no zmluvu…

Zmluva S16978465

Zobral som si úver od spoločnosti Finzo, 200 Eur, ktorý som ani nepotreboval .neskôr som bol v…

Rozvádzam sa, potrebujem k vycestovaniu s dieťaťom do zahraničia manželov súhlas?

S manželom sa budeme rozvádzať čoskoro a moja otázka znie = keď mi zveria dcéru do výhradnej…

Zaplatenie peňažného trestu

Dobrý deň. Potrebovala by som právnickú radu. Zo súdu mi prišla výzva na zaplatenie finančného…

Predvolanie ako svedok

išiel som z bratzom na bicykli pri garáž pre auto a pri aute stala polícia a povedali že majú troch…

J, 9. 2. 2017, 2609x zobrazenie

Ako riešiť exekúcie keď som bez TPP

Dobrý deň, ako mám postupovať - mam exekúcie a som momentálne bez tpp.

Bohumila, 19. 4. 2017, 2441x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie IP, duševní vlastnictví, autorské právo

Požičal si 800 eur a exekútor vymáha 9000 - ako sa brániť?

Syn si požičal cez nebankovku 20 000, -SK, teraz nebankovka cez exekútora vymáha vyše 9 000 eur…

Výška pohľadávky

Dobry den prajem,chcel by som sa opytat ci je mozne,aby exekutor vymahal zo sumy cca.500eur v…

Exekúcia a zrážky zo mzdy

Mám na účte exekúciu ktorú nesplácam, može mi exekútor poslať do zamestnania zrážky zo mzdy? Aký…

Vymáhanie peňazí od kamarátky ktorej som požičala na dobré slovo

Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať na radu ako postupovať pri vymáhaní peňazí od kamarátky…

Premlčanie exekúcie - kedy je dlh premlčaný?

Dobrý deň. Zhruba pred piatimi rokmi mi prišiel list od exekútora, ktorý vymáhal dlh od Eurotelu za…

Vrátenie požičaných peňazí bez zmluvy a po uplynutí premčacej lehoty

Dobrý deň, požičala som bratovi nemalú sumu peňazí s tým, že mi to vráti. Bohužiaľ som s ním…