Výživné

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Výživné

Pred sedemnástimi rokmi sa mi zo krátkeho vzťahu narodilo dieťa- syn . No po pár mesiacoch sme sa rozišli a dohodli sme sa čo s výživným . Partnerka , ale nechcela žiadne výživné , pod podmienkou , že sa nebudem k dieťaťu hlásiť a preruším všetky kontakty s nimi . Sedemnásť rokov sa dohoda plnila no teraz po sedemnástich rokoch ma dala k súdu za neplatenie výživného . Mám 58 rokov a už tri roky som v invalidnom dôchodku , kde poberám 260 eur dôchodok , s ktorého mi súd určil 140 eur výživné na 14 ročnú dcéru na ktorú toto výživné platím - no len v sume vyššej životnému minimu , čo je 70 eur . Ako mám platiť po sedemnástich rokoch výživné na prvé dieťa aký bude postup k vymáhaniu dlžnej sum

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Výživné musíte platiť tak ako určil vsúd v rozhodnutí (rozsudku o úprave práv a povinností k maloletým deťom) inak sa vystavujete exekúcii alebo trestnému stíhaniu. V prípade ak nie ste schopný uhrádzať výživné vo výške, ktorú určil súd je potrebné podať na súd návrh na zníženie výživného. Ak neviete sám podať návrh môžete sa obrátiť na advokáta a ak nemáte finančné prostriedky aj na centrum právnej pomoci.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Podaný návrh na úpravu práv a povinností rodičov k mal. deťom s ktorým nesúhlasim

Dobry den, dnes som nahodou zistila ze moj este manzel podal pred vyse mesiacom na sud navrh na …

Vymáhanie peňazí od kamarátky ktorej som požičala na dobré slovo

Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať na radu ako postupovať pri vymáhaní peňazí od kamarátky…

RD a BSM - kúpili sme ako manželia RD bol napísaný na manželku. Komu bude patriť po rozvode?

Počas manželstva sme kúpili RD, ktorý bol napísaný v celosti na manželku. Pri rozvode bude…

vyhrážanie a rozvod

Dobrý deň, mám problém s mojím manželom, už vyše roka spolu nežijeme, mám iného partnera, neustále…

Jana, 23. 5. 2017, 2541x zobrazenie

Kúpna zmluva

Dobrý deň, kupujem byt a s predávajúcim máme podpísanú Kúpnu zmluvu. Keď sme ju podpisovali som…

Janka, 13. 6. 2017, 2567x zobrazenie

Kupa pozemku

Dobrý večer.Mám záujem kúpiť vedľajší pozemok o ktorom som zistil že nieje vysporiadaný,nakoľko…

Martin, 15. 6. 2017, 2440x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie IP, duševní vlastnictví, autorské právo

Súd zvýšil výživné ale exmanžel si neprevzal rozhodnutie

Prosím o pomoc - informáciu ako postupovať. Po rozvode exmanžel platí výživné pravidelne, pred pol…

Nevyplatanie faktury živnostníkovi

Dobrý deň,potrebujem radu.Manžel je živnostník,splatnosť faktury bola 15.9.2016,firma pre ktoru…

Zablokovanie účtu

Dobrý den, môže mi exekutor zablokovať učet, viď jeho čiastku.VZP každý rok nachádza nedoplatky-ja…

Vymáhanie peňazí od kamarátky ktorej som požičala na dobré slovo

Dobrý večer,chcela by som sa vás opýtať na radu ako postupovať pri vymáhaní peňazí od kamarátky…

Vymáhanie dlhu - ako vymôcť dlžnú sumu?

Dobry den. Prosim o radu vo veci dlhu. Sme lekaren ktora dodava lieky do domova dochodcov. Vzdy…

Bezúročná požička

Dobrý den,potrebovala by som poradit,ako mám postupovat,pozicali sme s manzelom peniaze mojej…