Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu v nasledovnej situácii. Máme spoločný úver ako spolužiadatelia, bohužial sa naše vzťahy veľmi zhoršili. Doteraz som platil úver ja ako hlavný dlžník, ale už ho odmietam platiť, pokiaľ mi spoludlžník nebude prispievať polovicu. Teda sa pravdepodobne dostaneme k exekúcii. Rád by som Vás poprosil či by ste mi vedeli poradiť čo bude nasledovať v exúcii,či sa nám ten dlh rozdelí rovným dielom,a ako vlastne  to ˇalej prebieha,príp. nejaké iné riešenie. Vďaka.

Martin, 9. 2. 2017, 2246x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Neuviedli ste aký druh úveru ste si vzali a či ste úver použili obaja. V prípade ak ste ho spotrebovali obaja, tak obaja by ste ho mali aj splácať, ak ste sa na tom tak dohodli. Pokiaľ ste uhradili časť úveru aj za druhého dlžníka môžete si v súdnom konaní žiadať od neho zaplatenie sumy, ktorá pripadá na jeho podiel. Pokiaľ prestanete platiť úver úplne, banka vyhlási splatnosť úveru a do nejakej doby ho budete musieť zaplatiť celý. Ak ho nezaplatíte a úver bol napríklad krytý záložným právom k nehnuteľnosti tak banka pristúpi k výkonu záložného práva a začne nehnuteľnosť predávať. Pokiaľ úver nebol krytý záložným právom a banka vyhlási splatnosť úveru tak po jeho nezaplatení sa banka obráti najprv na súd. Až po súdnom konaní a pávoplatnom rozhodnutí súdu sa môže banka obrátiť na exekútora. Je to dlhý proces v ktorom sa môžete brániť a taktiež sa môžete tomuto konaniu aj vyhnúť. Dlh sa ani v súdnom konaní, ani v exekučnom konaní nerozdelí medzi Vás. Obaja budete zaviazaní spoločne a nerozdielne, to znamená, že banka si môže zaplatenie úveru požadovať od ktoréhokoľvek z Vás a taktiež aj súdny exekútor. Odporúčam Vám vyhľadať advokáta a poradiť sa ako ďalej postupovať, pretože ak sa dostanete do súdneho konania a následne do exekučného konania pohľadávka sa navýši o trovy konania, trovy právneho zastúpenia, úroky, pokuty, odmeny atď. ktorým by ste sa mohli vyhnúť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Dokedy má rodič vyživovaciu povinnosť?

Dobrý deň, chcela by som sa ešte opýtať, či má moj otec voči mne nejakú vyživovaciu povinnosť ešte.…

Pozastavenie exekúcie na rodinný dom

V prípade nezaplatenia sumy 98800 euro budem mať exekúciu domu. Pravdaže takú sumu nemám a boril…

Zapretie otcovstva - nemanželský syn

Dobrý deň, počas trvania manželstva sa mi narodil nemanželský syn. S manželom sme v rozvodovom…

Klaudia, 20. 2. 2017, 2495x zobrazenie

Predaj prenajímaného bytu

Dobrý deň, bývam spolu s ďalšími osobami v prenajatom byte so zmluvou na dobu určitú do konca júna.…

Katarína, 16. 3. 2017, 2472x zobrazenie

Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť…

Ida, 20. 7. 2017, 2307x zobrazenie

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Dobrý deň. Keď ako spotrebiteľ mám právo odstúpiť od kúpnej zmluvy, môže mi toto právo predajca…

Juraj, 10. 10. 2017, 2273x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Exekuce, Insolvence

Osobný bankrot

Rád by som sa spýtal ohľadom osobného bankrotu, čo sa týka poplatku 500e. Nemám našetrené peniaze,…

Robert, 21. 4. 2017, 2590x zobrazenie

Informácia

Dobrý večer. Volám sa Boris Hupka a manželka Anna Hupková. Chcel by som sa opýtať,čo máme robiť keď…

Boris, 3. 3. 2017, 2351x zobrazenie

Nahromadili sa mi dlhy, ako sa ich zbavím?

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom mojich dlhov. Nahromadili sa mi dlhy od roku 2010 za…

Martin, 19. 4. 2017, 2436x zobrazenie

Budem oslobodená od súdneho poplatku?

Mám exekučný titul, ktorý mi priznáva náhradu škody, ktorá mi vznikla ublížením na zdraví. Chcem…

Eva, 27. 2. 2017, 2140x zobrazenie

Exekúcia

Dobrý večer mam taký problém ze som bol dohodnutý na splátke po 60e mesačne ale teraz uz chcu…

Tomas, 28. 7. 2017, 2526x zobrazenie

Vymáhanie výživného

Dobrý deň, veľmi by som potrebovala vašu radu. Potrebovala by som vedieť či uspejem u exekútora v…

Lenka, 22. 3. 2017, 2279x zobrazenie