Exekúcia

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Exekúcia

Dobrý večer mam taký problém ze som bol dohodnutý na splátke po 60e mesačne ale teraz uz chcu odomna celu sumu,ale bol som dohodnuty telefonicky cez monitorovaní hovor som schopny navýšiť splatku ale aj tak chcu vsetko inak ma daju na súdne jednanie.Prosim vas co mam robit aby som sa tomu vyhol.

Tomas, 28. 7. 2017, 2526x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň v danej situácii musíte dokázať, že obe zmluvné strany pristúpili k splátkam a dohoda o splátkach je platným právnym úkonom. Veriteľ väčšinou chce aby Váš dlh bol splatený riadne a včas, ale zvykne pristúpiť aj k tomu, že dlh rozdelí do splátok. V danej situácii treba komunikovať s veriteľom a dohodnúť sa s ním na tom, aby ste predišli zbytočnému súdnemu sporu. Dohodu o splátkach treba napísať v písomnej forme, aby boli jasne dané pravidlá splátok. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Nevyplatenie výplaty

Dňa 31.8.2017 som skončila pracovný pomer (dohoda o vykonaní práce),7.9.2017 obdržal zamestnávateľ…

Blažena, 12. 9. 2017, 2117x zobrazenie

Rozvod/vysporiadanie majetku

Pekný deň prajem, chcela by som sa informovať. Budeme sa rozvádzať/prišla som mu na neveru.…

Lucia, 10. 1. 2019, 2252x zobrazenie

Zrusenie darovacej zmluvy

Bývalý priateľ pred 2 rokmi daroval nášmu vtedy maloletemu synovi byt. Konanie išlo súdnou cestou.…

Andrea, 21. 5. 2019, 1706x zobrazenie

Stali sme sa obeťami podvodu pri kúpe ojazdeneho auta

Kupovali sme ojazdené vozidlo, pan predávajúci nám do kúpnej zmluvy napísal meno prvotného majiteľa…

Katarína, 15. 6. 2019, 1684x zobrazenie

rozvod

Dobrý večer chcem sa s manželom rozviest A chcela by som radu ako to mám napísat . Manžela zavreli…

Veronika, 15. 7. 2019, 1731x zobrazenie

Skončenie nájomnej zmluvy rodinného domu.

Bývanie v prenajatom RD 9rokov a skončila sa nájomná zmluva.Prenajímateľ sľúbil,že ju predĺži,ale…

Nikola, 8. 4. 2020, 1912x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Exekuce, Insolvence

Exekúcia

Dobrý večer mam taký problém ze som bol dohodnutý na splátke po 60e mesačne ale teraz uz chcu…

Tomas, 28. 7. 2017, 2526x zobrazenie

Vymáhanie výživného

Dobrý deň, veľmi by som potrebovala vašu radu. Potrebovala by som vedieť či uspejem u exekútora v…

Lenka, 22. 3. 2017, 2279x zobrazenie

info

Dobrý deň. Bola na mňa uplatnená exekúcia a z účtu mi zobrali cca 244eur. Návrh na exekúciu podala…

Tomáš, 3. 3. 2017, 2389x zobrazenie

Budem oslobodená od súdneho poplatku?

Mám exekučný titul, ktorý mi priznáva náhradu škody, ktorá mi vznikla ublížením na zdraví. Chcem…

Eva, 27. 2. 2017, 2139x zobrazenie

Nahromadili sa mi dlhy, ako sa ich zbavím?

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom mojich dlhov. Nahromadili sa mi dlhy od roku 2010 za…

Martin, 19. 4. 2017, 2436x zobrazenie

Exekúcia

Dobrý deň. Chcel by som Vás poprosiť o radu v nasledovnej situácii. Máme spoločný úver ako…

Martin, 9. 2. 2017, 2244x zobrazenie