Zrusenie darovacej zmluvy

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Zrusenie darovacej zmluvy

Bývalý priateľ pred 2 rokmi daroval nášmu vtedy maloletemu synovi byt. Konanie išlo súdnou cestou. Teraz ma syn 18 rokov. Bývalý sa vyhráža ze zruší darovaciu zmluvu lebo syn nechce s ním komunikovať, ako keby neexistoval pre neho. Bývalý tvrdí ze to sú padne dôvody na zrušenie zmluvy.

Andrea, 21. 5. 2019, 1706x zobrazenie

JUDr Murina Michal, Nižná

Dobrý deň Občiansky zákonník upravuje vrátenie daru v § 630. Vrátenie daru je možné len v tedy, ak sa obdarovaný správa voči darcovi alebo členom jeho rodiny tak, že hrubo porušuje dobré mravy. Či boli v tomto konkrétnom prípade hrubo porušené dobré mravy alebo nie prináleží rozhodnúť len súdu. V praxi sa často stáva, že k hrubému porušeniu dobrých mravov nedošlo. Samozrejme všetko záleží od skutkového stavu a od dôkazov. Z judikatúry je zrejmé, že "obyčajný" nevďak obdarovaného, nemôže spôsobiť úspešnosť žaloby o vrátenie daru. s úctou JUDr. Michal Murina

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Odhlasenie trvaleho pobytu

Dobry den chcela som sa spytat ci je mozne odhlasit z trvaleho pobytu niekoho kto o tom nevie.…

Jarmila, 22. 8. 2017, 2464x zobrazenie

Neodovzdanie nebytových priestorov

Dobrý deň Predošlý vlastník nášho kúpeného bytu nám neodovzdal pivničné priestory. Mali sme najprv…

Eva, 23. 8. 2017, 2364x zobrazenie

Poškodzovanie menovky na poštovej schránke v bytovke.

Sme vlastníci bytu v malom meste, do ktorého sme sa prisťahovali z iného mesta a z iného kraja. Už…

Gabriela, 11. 9. 2017, 2129x zobrazenie

Zrušenie trvalého pobytu

Manželka dostala darovaním prázdnu povalu ,je to na jej meno.Teraz keď je všetko vybudované ma chce…

Marcel, 25. 9. 2017, 2381x zobrazenie

Manžel dostal rozhodnutí v Rakousku.

V souladu s § 53 odst. 1 ve spojení s odstavcem 2 čísly 6 a 7 zákona o cizinecké policii BGBI. Č.…

Jana, 10. 1. 2019, 1577x zobrazenie

Ochrana osobných údajov

Dobrý deň. Mojim nedopatrením sa dostali moje osobné údaje ku ľuďom ktorý sa venujú nelegálnej…

Nikolas, 20. 1. 2020, 1378x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem…

Kristína, 2. 2. 2017, 2326x zobrazenie

Prepis domu

Dobrý večer. Chcem sa informovať ohľadom prepisu domu. Žijem s mamou, ktorá má 80 rokov a dvoma…

Antónia, 28. 4. 2017, 2780x zobrazenie

Byt po rozvode

Prosim o radu ako postupovat ... som 6 rokov po rozvode.v byte byvaju 3 dospele deti.ja som v…

Iveta, 31. 1. 2017, 2697x zobrazenie

Patrí garáž ktorú sme kúpili do BSM?

Dobrý deň, manželia sme od roku 1974, pred rokom 1989 sme kupili garáž, bez pozemku, nakoľko tam…

Maria, 2. 5. 2017, 2504x zobrazenie

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou…

Jan, 28. 5. 2017, 2259x zobrazenie

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2487x zobrazenie