Ako postupovať pri nesúhlase zamestnávateľa pri rozviazaní pracovného pomeru dohodou?

Právna poradňa online
Právna poradňa online
Získať ponuku
právnej služby
Telefonická právna poradňa
Ako postupovať pri nesúhlase zamestnávateľa pri rozviazaní pracovného pomeru dohodou?

Dobrý deň. Chcela som sa spýtať ako mám postupovať, keď som si našla nové lepšie platené zamestnanie a zamestnávateľ nesúhlasí s rozviazaním pracovného dohodou? Nový zamestnávateľ má však súrne potrebuje. Poruším niečo ak nenastúpim do starého zamestnania? A ako som mnou zamestnávateľ rozviaže pracovný pomer? Aké dôsledky z takého to prístupu môžu na mňa vplývať? V prípade, že by som dala výpoveď, môžem využiť svoje právo a nechodiť do práce počas výpovede, aké sankcie by vyplývali z tejto výpovede?

Anonym, 11. 2. 2016, 2071x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

advokát

Pokiaľ chcete ukončiť pracovný pomer, no zamestnávateľ sa s Vami nechce dohodnúť, je potrebné dať výpoveď. Výpoveď nemusí byt odovôdnená. Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby. Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace. Inak je výpovedná doba jeden mesiac. Ak počas výpovednej doby nezotrváte u Vášho zamestnvateľa a máte v pracovnej zmluve dohodu o peňažnej náhrade pre tento prípad, platí ustanovenie § 62 ods. 8 Zákonníka práce, ktoré stanovuje, že ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby. Toto platí avšak len v prípade, ak sa na tejto peňažnej náhrade zamestnávateľ so zamestnancom dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná. Okrem uvedeného môže od Vás zamestnávateľ požadovať náhradu škody, pokiaľ mu nejakú škodu porušením svojej povinnosti zotrvať v práci spôsobíte. 

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

V prípade rozvodu má aké majetkové právo na majetkok manželka?

Pred svadbou mi darovali rodičia dom, a po svadbe ďalší dom. V liste vlastníctva som výlučným…

Anonym, 9. 11. 2016, 1889x zobrazenie

Aké mám práva ak chcem predať dom po rodičoch?

Dobrý deň.Som vlastníčka domu po rodičoch 10/12. Jednu 12 má sestra s jej súhlasom chce predať dom,…

Anonym, 19. 10. 2016, 2021x zobrazenie

Možu mať dlhy manžela dopad na moj maejtok nadobudnutý po rozvode?

Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu. S mojím manželom sme bývali spoločne v byte,ktorý sme nemali…

Anonym, 11. 10. 2016, 2008x zobrazenie

Zdedili sme dom viacerí, može jeden dom predať?

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, máme dom po starých rodičoch, rozdelený na 4.časti, jeden zo…

Anonym, 8. 6. 2016, 2092x zobrazenie

Ako možem synovi v dome zrušiť trvalý pobyt bez jeho vedomia?

Dobrý deň, potrebujem radu. Žijem v rodinnom dome zo synom ktorý má 28 rokov, sú s ním vždy…

Anonym, 12. 12. 2016, 5380x zobrazenie

Dedičstvo - kto dedí?

Dobrý deň, ak sú traja súrodenci a jeden zomrie skôr ako jeho rodičia má jeho rodina po smrti…

Anonym, 16. 8. 2016, 3673x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť