Rada

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Rada

Dobrý deň. Som invalidný dôchodca, rozviedol som sa a chcel by som vysporiadať majetok.  S ex manželkou sa dohodnnúŤ nedá . Ako mám postupovať aby som neprišiel o svoj podiel? Ja som sa odsťahoval a ex manželka žije v našom dome. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, odporúčam Vám obrátiť sa na Centrum právnej pomoci vo Vašom meste. Centrum Vám určí advokáta, ktorý Vás bude pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlatníctva manželov zastupovať bezplatne. Ak Vám Centrum prizná bezplatnú právnu pomoc budete oslobodený aj od súdnych poplatkov v prípade, ak budete bezpodielové spoluvlastníctvo manželov vyporiadavať súdnou cestou.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zrušenie vyživovacej povinnosti

Dobrý deň, chcela by som odpoveď na pár otázok týkajúcich sa platenia výživného. Mladší syn v júni…

Vyrovnanie po rozvode

V decembri budú 3roky od rozvodu.Bývalému manželovi ostalo 20 000€ a všetok hnuteľný majetok…

Citim sa ohrozená ako sa brániť?

Dobrý deň. Môj priateľ ma nevyriešený spor s jedným mladíkom a ten sa posťažoval nejakému…

Byt po rozvode

Prosim o radu ako postupovat ... som 6 rokov po rozvode.v byte byvaju 3 dospele deti.ja som v…

Iveta, 31. 1. 2017, 2698x zobrazenie

Nefunkčné manželstvo - ako sa zbaviť BSM?

Dobrý deň. Som ženatý od roku 1993, od roku 2002 nežijeme s manželkou v spoločnej domácnosti, nie…

Ján, 19. 4. 2017, 2866x zobrazenie

Ako zastaviť exekúciu?

Dobrý deň. Môj otec si yobral úver od spoločnosti Pohotovost pri strate zamestnania nebol schopný…

Mária, 9. 5. 2017, 2877x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Vysporiadanie

Dobrý deň, touto cestou by som Vás chcela poprosiť o právnu radu. Mám dvoch bratou ktorí žijú s…

BSM a finančné vyrovnanie pri rozvode - čo môžem čakať?

Manželka vlastnila byt už pred manželstvom, po 4 rokoch manželstva byt predala a kúpili sme dom už…

Doplatok výživného

Prosím Vás,ex manžel mi má doplatit na deti výživné čo neplatil pol roka. Je zivnosntik,ale…

Finančné vysporiadanie v manželstve, ktoré nefunguje z dôvodu nevery manžela, ak manželia ostanú v spoločnej domácnosti.

Som 13 rokov vydatá a manžel má 9 rokov priateľku. Prestal so mnou intímne žiť, komunikovať,…

Vycestovanie ex manželky s deťmi do zahraničia na dlhšiu dobu

Má právo ex manželka vycestovať s neplnoletým deťmi na dlhšiu dobu do zahraničia ak má dané súdom,…

vyporiadanie BSM

Prosila by som Vás o poskytnutie právnej rady v nasledovne j veci: S bývalým manželom sme uzavreli…