Rada

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Rada

Dobrý deň. Som invalidný dôchodca, rozviedol som sa a chcel by som vysporiadať majetok.  S ex manželkou sa dohodnnúŤ nedá . Ako mám postupovať aby som neprišiel o svoj podiel? Ja som sa odsťahoval a ex manželka žije v našom dome. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, odporúčam Vám obrátiť sa na Centrum právnej pomoci vo Vašom meste. Centrum Vám určí advokáta, ktorý Vás bude pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlatníctva manželov zastupovať bezplatne. Ak Vám Centrum prizná bezplatnú právnu pomoc budete oslobodený aj od súdnych poplatkov v prípade, ak budete bezpodielové spoluvlastníctvo manželov vyporiadavať súdnou cestou.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Nájom domu - čo uviesť do zmluvy

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ohľadne prenájmu domu. S manželom vlastníme dom, ale…

Pôžička peňazí.

Pracujem už 4 roky v Rakúsku. Od februára 2015 do marca 2016 som postupne posielal z môjho…

Súkromný zamestnávateľ mi nevyplatil za mesiace žiadnu mzdu?

Zamestnávateľ mi za posledné mesiace nezaplatil mzdu a nedáva nám ani výplatné pásky a stále nám…

Platenie výživného plnoletej dcére

Dobrý večer. Moja dcéra má 20 rokov a posledný rok strednej školy (externe) býva s priateľom v…

Ryanair nerešpektuje rozsudok o náhrade škody za odmietnutie nástupu do lietadla

Dobrý deň, prosím Vás mám vydaný rozsudok OS BA, že Ryanair, je poviná uhradiť sumu 275 € a trovy…

Reklamacia

Dobrý deň Prosím o radu. Dodali sme zákazníkovi výrobok, ktorý sme kúpili vo Francúzsku. Výrobok…

Karol, 23. 1. 2017, 2325x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Rozvod pre neveru, majetok je na manžela, ako postupovať?

Som 38 rokov vydatá. Majetok je napísaný na manžela a chcem sa rozviesť pre neveru. Nemáme…

Ako docieliť aby dieťa bolo v mojej starostlivosti?

Dobrý deň prajem, ja by som sa chcela spýtať, v prípade starostlivosti o dieťa, ak muž a žena…

Dedičstvo

2,5 roka som sa starala o otca,nasťahovala som sa k nemu do bytu(po maminej smrti sme zdedili byt v…

Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov od rozvodu

Dobrý deň prajem, touto formou Vás chcem požiadať o radu. Je nejako možné vysporiadať BSM aj po 3…

Delenie majetku po prípadnom rozvode

Dobrý deň. Máme problém v manželstve ktoré trva 21 rokov. Máme tri deti už dospelé. S manželkou už…

Rozvod, výživné a rodičovská dohoda

Dobrý deň, s manželom sa ideme rozvádzať, na rozvode sme sa spoločne dohodli. Návrh na rozvod…