Rada

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Rada

Dobrý deň. Som invalidný dôchodca, rozviedol som sa a chcel by som vysporiadať majetok.  S ex manželkou sa dohodnnúŤ nedá . Ako mám postupovať aby som neprišiel o svoj podiel? Ja som sa odsťahoval a ex manželka žije v našom dome. Za skorú odpoveď vopred ďakujem.

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, odporúčam Vám obrátiť sa na Centrum právnej pomoci vo Vašom meste. Centrum Vám určí advokáta, ktorý Vás bude pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlatníctva manželov zastupovať bezplatne. Ak Vám Centrum prizná bezplatnú právnu pomoc budete oslobodený aj od súdnych poplatkov v prípade, ak budete bezpodielové spoluvlastníctvo manželov vyporiadavať súdnou cestou.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako predať dom keď jedna spoluvlastníčka odmieta predaj?

Dobrý deň,chcem sa opýtať, ak sme 3 sestry zdedili dom,ktory chceme predať,ale jeden sestra nechce…

Može sa nehnuteľnosť v spoluvlastníctve troch súrodencov predať bez súhlasu jedného súrodenca?

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ak je jeden z troch súrodencov spolumajiteľom nehnuteľnosti, či…

Mám nárok na odstupné?

Dobrý deň prajem, mám zmluvu u zamestnávateľa tkz. dohodu o dočasnom pridelení resp.pracujem cez…

štátna inštitúcia

Pozdravujem, chcem sa opýtať, či je nejaký zákon, ktorý stanovuje štátnym inštitúciám ako napr.…

Jaroslav, 8. 3. 2017, 2559x zobrazenie

Pravo dozita a hypoteka

Moja mama predala byt, ja s manželom sme predali byt a za spoločné peniaze sme kúpili starší dom,…

Marta, 31. 3. 2017, 2493x zobrazenie

BSM

Prosím Vás ako môžem postupovať pri riešení bsm po rozvode, keď celkový majetok odhadujem na 4 mil…

Žaneta, 4. 5. 2017, 2481x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Pracovní právo

Ako docieliť aby dieťa bolo v mojej starostlivosti?

Dobrý deň prajem, ja by som sa chcela spýtať, v prípade starostlivosti o dieťa, ak muž a žena…

Rozvod a dom na hypotekárny úver - ako postupovať?

Pekný deň prajem, Chcem sa opýtať s manželom sme 8rokov dve maloleté deti. Pred nedávnom sme kúpili…

Predvolanie na súd mojho syna (odporca) proti otcovy kde žiadal o zníženie vyživného

Chcem sa opýtať - moj syn je plnoletý, dostal návrh o zníženie výživného od otca, nesúhlasil tak…

Rodičovský únos

Dobrý deň, s manželkou už nejaký čas nenažívame, ja som v Bratislave (mám tu trvalý pobyt) a ona s…

Výživnè - ako dosiahnuť aby ho ex posielal na čas

Dobrý deň, mám otázku ohľadom výživného, mám určené výživné 200€ dieťa, má 3roky a nikdy ho nemám k…

Má nárok na dedičstvo po mojich rodičoch aj manželka?

Dobrý deň ,potreboval by som sa poradiť v jednej veci ohľadom dedičstva.Po smrti rodičov sme so…